Segítséget szeretnék kérni

Os X Mountain Lion 10.8… Ez jó vagy nem annyira? Erre akarja frissiteni…

nagyon régi, azzal jött ki a gép valószinüleg eredetileg.

Akkor mit tegyek? :smiley:
Most ezt tegyem fel,utána frissitsem Captainra-ra, és a végén megint a Big Sur?
Vagy szedjek le Pendrive-ra valami Os-t?

Szerintem próbálkozz egy Big Sur előtti rendszerrel, pendrive-ról. (Olvass utána, melyikkel a legelégedettebbek a felhasználók, különösen a tiédhez hasonló géppel rendelkezők.)
A firmware-t megnézted? (Rendszerváltozattól függően: Alma – About this Mac – More info… vagy System report…)
Egyebként nincs azzal gond, ha 10.8-ról lépésenként frissíted (Big Sur telepítéséhez minimum 10.9 kell), csak kicsit hosszadalmas.
Azt is érdemes megvizsgálni, hogy az általad használni kívánt szoftverek melyik rendszert igénylik (min. vagy max.), meg effélék (én nem vagyok a “mindig a legújabb kell mindenből”-elv híve – a legjobb az, ami bevált, problémák nélkül működik, és a célnak megfelel).

Frissitsd fel el capitan-ra, aztan ott letoltod a big sur-t, es onnantol mar tudsz csinalni usb-s big sur telepitot ami majd lefrissiti neked clean install soran a firmware-t is. Ha usb-s telepitorol bootolsz, akkor tudod torolni az egesz internal storage-ot, es akkor mar a recovery-d is big sur lesz.

Ez esetleg kellhet hozzá (bár a telepítőnek illett volna szólni): MacBook Air EFI-firmware-frissítés 2.8 (HU)

Ezt csak úgy tudom frissiteni ha fent van egy Os?
Már ott tartok hogy “kidobom”… Lassan harmadik hete szívat…Pendrive-ról nekem valamiért nem telepitette fel a Big Sur-t…(fentebb írtam is) Le frissitem Captainra, leszedtem a Big Sur-t,Megcsináltam Mac-en a pendriveot,és mikor bootol róla azt írja hogy “nem támogatott” De közbe frissitésnél le tudom szedni a Big Sur-t és feltudom tenni…Pendrive,parancssor,meg is csinálja a telepítőt de nem engedi feltenni…
Most Pc-n le tudom szedni valahogy a Big Sur-t,és Transmac-el megcsinálni Windows alatt? Mer a Mac le van gyalúlva teljesen…

Köszönöm az eddigi válaszokat,segítségeket!!!
Mióta hozzám került a gép,azóta csak telepitgetek :smiley:

Na, ugy nez ki, hogy az Internet Recovery tenyleg, igy telepit. Tobb gepen megneztem, azok amiken gyarilag 10.13 vagy ujabb volt, ott az Internet Recovery ures SSD eseten is a legujabbat hozta, a regebbi modelleken azt a verziot, amivel a gepet eloszor forgalomba helyeztek. Ahhoz, hogy a Big Sur telepito USB-rol bootoljon, mar legalabb 1x telepiteni kellett a gepre, ha a gep 10.14 elotti rendszerrel kerult forgalomba (APFS boot miatti FW updatera van szukseg). Szoval, ha most megvan az USB-d, akkor egyszeruen arrol bebootolhatsz es mennie kellene. HA nincs, akkor egyszeruen frissitsd fel ujra es kesz. 10.9 kell minimum, hogy Big Sur-t tudj telepiteni, tehat a 10.8-at eloszor legalabb 1 kozbenso verziora frissitened kell.

Egyebkent mi volt a baj az elozo Big Surral? Miert akartad ujrahuzni?

Gondoltam egy tiszta telepítést csinálok pendrive-ról…
Igen meg van a Big Sur Boot pendrive-a,fel is ismeri bootolásnál,rá megyek,tölt egy kicsit majd kiiarja az áthúzott katikát alatta a szöveggel…
FW-t hogyan tudom frissiteni? ahoz fel kell telepíteni egy Os-t és utána tudom csak? vagy pendrive-ról is megy?
Azt szedtem le amit fentebb belinkeltek: 2.8-as FW

Felejtsd el az FW updateket, az OS telepito/frissito intezi ezt. Ha volt mar Big Sur a gepen, akkor fenn vannak az FW updatek, amik ehhez kellenek.

Tiszta telepites? Dehat nem az elott telepitetted fel? Ha jol keszitetted a boot pendriveot, akkor annak mennie kellene.

Ha most 10.8 van, akkor rakj egy barmilyen ujabbat, majd frissitsd fel Big Surta es kesz.

Volt fent…
Ha most fel telepítem akkor a 10.8.1 (807) fog fel menni…Ezt még nem tudom le frissiteni egyből Big Sur-re…Appp store be se jön,ncore-t se tudom vele megynitni safariba,gondolom olyan régi…Ezt Captain-re le frissitem,és csak utána tudom feltenni a Big Sur-t…Letöltöm Captain-alatt store-bol a big surt és így megy fel…
Mac-el csináltam a Boot pendrive-ot…Mikor bootolok egy meghajtó van csak,ami a pendrive,és írja hogy Big Sur telepítő…Csak amikor elindul,tölt és bedobja az áthuzott karikát…
Te írtad hogy (APFS boot miatti FW updatera van szukseg), ezért kérdeztem hogy tudom le frissiteni…
Szóval volt fent Big Sur,utána töröltem a meghajtókat ahogy írtátok és most itt tartok jelenleg :slight_smile:

Itt írod le a megfelelő lépés sort, hol akadsz el? Ha már van 10.8 vagy újabb fent akkor nem teljesen értem miért kell pendrive, frissítéshez letöltöd appstore-ból és elindítod.

Én 98-óta használok Windowst…
Hülyeség lehet de én arra gondoltam hogy ez most olyan hogy felrakok egy Xp-t,arra leszedem a Windiws 7-et,és azt még le frissited Win 10-re…Igy fent van három operációs rendszer,ami felül írja a régieket viszont a régi Osek is megmaradnak a gépen :smiley:

Nem igazan értem, windows esetés sem marad fent a win7, ha megfrissíted win10-re.

Az OS frissítés nem tartja meg a korábbi rendszert, előző rendszerre csak mentésből lehet visszaállni frissítés után.

Köszönöm MINDENKINEK a segítséget!!!
Most tartok az ismerkedéssel… (Big Sur)
Magyar nyelvet sikerült beállítanom, onnantól fogva pedig beállítottam pár dolgot…
Pár kérdésem még mindig lenne :slight_smile:

  1. Ha meg nyitok valamit,bezárom a piros körrel,de utána még felül külön be kell zárni még!! Erre nincs valami megoldás?
  2. Új mappát hogy tudok létrehozni?
  3. Videó lejátszására jó a VLC?
  4. Itt nincs jobb egér gomb,csak bal?:slight_smile:
  5. Videó vágásra milyen programot ajánlotok? Videoleap van leszedve iPhone-ra,de a store-ba ezt nem találtam meg!!!
  6. Ahoz hogy képet vagy bármit át tudjak vinni Telefonról Gépre, ide is kábel kell,vagy a két Apple termék tud “komunikálni” egymással kábel nélkül?
  7. Láttam videóba hogy be lehet állítani azt hogy alul a tálcán mikor egérrel az ikonokra megyek (de nem kattintok még egyikre se) felugorjon egy picit, mint egy buborék…
  8. Siri-t csak ugy tudom használni hogy felül rá megyek a Siri ikonra és nyomva tartom a gombot? Mint az Iphone-oknál a Hey Siri-re egyböl reagál,és semmit nem kell nyomnom…

Egyenlőre ennyi lenne,és még egyszer Köszönöm a kitartást felém,és a segítséget!!!

Jobb egérgombb, új mappa. Vagy shift + command. + N

Igen

Miért ne lenne?

Soha nem használtam, de iMoviet ki lehet próbálni.

Vagy iCloud Photos, vagy AirDrop.

Alma+Q (File menü – Quit) a kilépés, dokumentumkezelő alkalmazásoknál normális, hogy nem az alkalmazást zárja be a piros pötty (vagy Alma+W).

Köszönöm mindegyikre a gyors válasz!!
Van jobb egérgomb,de az is azt a funkciót használja mint bal… Pc-n a jobb egérgombra más jön ki,azt hittem itt is. :slight_smile:
Lenne még egy kérdésem: Facetime-nál e-mail címet hogy tudom kicserélni? itunes-ból kijelentkeztem,Appstore-ból is,de a facetime hivásnál ott van,és ha hívok valakit azt az e-mail cimet irja ki…Ezt szeretném lecserélni :smiley:

macen ugyan olyan a jobb klik mint winen. milyen egered van?

nézd meg a rendszerbeállitásokban

Meg van…Be kellett állítani!! :slight_smile:
Köszönöm!
Még annyi hogy tudom kiszedni az e-mail címet hogy egy másikat tudjak megadni amit facetime használ?

Szerk: Közben megtaláltam!!

Köszönöm még 1x!!!
Biztos lesz még kérdésem…

1 kedvelés