Segítséget szeretnék kérni

A Vox egy elég jó zenelejátszó.

Stimmt. Lehet neki billkombót megadni, hogy kussoljon, ill. zenéljen! :slight_smile:

Az volt, tegnap akartam én is ajánlani, de az aktuális verzióban éppen csak a play gomb nincs előfizetéshez kötve…

Sziasztok!!
Sajnos megint a segítségeteket szeretném kérni!!
Adott egy MacBook Air 2013 (A1466) és Big Sur-al használtam…
A márciusi frissítést tegnap szedtem le és akartam telepíteni…
Le is jött, újra indult párszor a gép, és a végén bejön az alma logó, elkezd megindulni alatta a csík, és kb a fele elött meg áll… Úgy hagytam pár órára de ugyan az…
Újra indítottam és megint ugyan az…
Akkor töröltem a meghajtókat, gondoltam feltelepítem újra…
Akkor az elején fel ment az ezeréves gyári OS, azt le frissítettem El Captain-ra és úgy ment fel a Big Sur… Eddig tökéletes minden…Aztán megint leszedtem a frissitést és megint beakad a töltésnél…
Amig nem frissitem fel a Big sur-t addig minden okés vele, tökéletesen működik!
Valami megoldás létezik erre? Vagy mi okozza?
Köszönöm ha segítetek és sorry megint a fárasztásért :slight_smile:

Nem írják a neten, hogy konkrétan ezzel a frissítéssel mi a gond?

Nincs veletlenul kicserelve az SSD a gepben nagyobbra?

Örököltem ezt a gépet, egy 500GB-os SSD van benne… Olvasgattam a neten, sok felhasználóval van ilyen hogy megakad a betöltésnél… De normális megoldást nem találtam rá… Írták hogy a ramot törölni kell, bekapcsoláskor a shiftet nyomni amig két “sípolás” nem hallatszik… Megtörtént… Azt is írták hogy megtelt lemeznél csinál ilyet… Én most nulláztam le HDD-t,simán felment az el Captain, aztán a Big Sur… 500GB szabad hely van… Meg ha a Simán felteszem a Big Surt és nem frissitem le addig tökéletes…Ahogy leszedem a frissitést, elkezdi csinálni, párszor újra indul és a végén befagy…

Shift = safe boot, nem lesz sípolás (de segíthet!), az NVRAM resetnél (Cmd-Opt-P-R) van.

“NVRAM resetnél (Cmd-Opt-P-R) van.” → igen, ezt csináltam meg, csak már annyi mindent olvastam, hogy csak a shift-et írtam le… Ez se segített sajnos… Most ott tartok hogy üres az egész HDD… Addig nem akarok bajlodni vele míg nincs megoldás… Amúgy csak a Big Sur megy fel rá ami a legfrissebb? Vagy van más amit még támogat és jön ki rá frissités?
Mondjuk már pont megszoktam a Big Sur-t… :frowning:

Szerintem pedig semmi szükség a legújabb oprendszerre.
(A neten nem találtál semmit? Néha elbénáznak egy-egy frissítést.)

De rengeteg videó van fent yt-on, van ami már több mint egy éves… Erre kerestem rá: big sur stuck installing… De konkrét megoldást sajna nem találtam…Nekem felmegy a Big sur, csak ahogy le frissitem akkor jön ez a hiba elő…

Csak kíváncsiságból: nem lehet letölteni az App Storeból a Big Sur telepítőjét, és azt kiírni pendrivera és azzal telepíteni? Mert szerintem az App Store-ból a legfrissebb Big Sur fog lejönni. Ez csak tipp, nem vagyok benne biztos.

1 kedvelés

Onnan szedem le, feltelepítem, és kidob rá egy frissitést… Viszont nem pendriverol telepítem magát a Big Surt… Csak lekapom App Store-ból és install…Simán felmegy, aztán jön ez a hülyeség :rage:

Milyen frissítés? Talán Security update, vagy egyéb? Ne engedd telepíteni és kész!

App Store-ból leszedem a Big Sur-t, aminek a száma 11.5.2 ezt feltelepítem, és a frissítés amit leszed, 11.6.5 (2.71GB)

Mikor toltotted le ezt a Big Sur-t? Az App Store-bol mindig a legfrissebb kellene, hogy letoltodjon. En ezt a linket kovetve, jutottam az App Store oldalra, es inditottam el a letoltest. Ha lejott, megnezem, hogy melyik verzio. Illetve, azt megprobalhatod meg, hogy mielott letoltod, letorlod a telepitot, ami nalad le van toltve.

Este próbáltam meg… Gondoltam úgy hagyom estére, és hátha reggelre jó lesz… Elindítottam a frissítést, és lefeküdtem… 7-óra alatt semmit nem csinált… Csak a fekete képernyő, negyedig betöltve alul a csíkkal… Kikapcsolom, újra be és ez fogad megint…
Én is onnan töltöttem le amit linkeltél… Rá megyek, behozza az App Store-t és tölti is…
Köszönöm ha rá nézel :wink:

Nekem, ugy, hogy nem volt elotte letoltott Big Sur telepitom, a 11.6.5 (20G527) toltodott le, ami a Wikipedia szerint az utolso Big Sur verzio.

Tehat ha letorlod, majd letoltod, akkor mar eleve a 11.6.5 fog erkezni. Az Apple listaja alapjan pedig nem jott 31-en Security Update a Big Sur-hoz.

Nem értem hogy nekem miért nem azt dobja ki…Mondom este szedtem le, még csináltam is róla fotót:

Bagaméri! !