Segítséget szeretnék kérni

Egyrészt: Nem akarok semmit csak azért tenni mert Cupertino úgy döntött.
Másrészt: A MacOsX PPC-s korszak reflexeivel rendelkezem, időnek kell eltelnie amíg a MacOs-ban felhomályosodom.

Akkor igazabol egy hasznalhato megoldas van a szamodra. Letrehozol egy fake apple id-t, ilyen olyan adatokkal. Aztan ennek a segitsegevel, a legalis modon catalina-t felrakod es megcsinalod vele egyutt firmware update-t is. Ha ez megvan akkor ezzel az apple id-val letoltod az osszes macos-t 10.8-tol, azokat szepen elrakod magadnak egy kulon HDD-re. Csinalsz egy tiszta telepitest azzal a rendszerrel amelyik szamodra szimpatikus es hasznalod. Jah es mar nem fog kelleni tobbet a fake appleid.

De gondolom mobil elofizetesed, e-mail-ed, bankszamlad/bankkartyad van, rendelhettel mar online, elsetalsz utcan terfigyelo kamerak elott, esetleg van digitalis tv elofizetes/streaming szolgaltatod, utleveled, ID-d, jogositvany…stb…stb.
En is utalom ha profiloznak, de nem menekulhetek minden elol a selva-ba. Teny, hogy amennyire lehet csokkentem/elfedem az online terben a mozgasom, de nem tudok nagyobb mennyisegu kp-t mozgatni az orszagok kozott es lakast/kocsit/robogot szoktam berelni, idonkent vasarolok online.
…egy @Smiley altal is javasolt fake appleID nem a vilag vege :slight_smile:

1 kedvelés

Van útlevelem, személyi igazolványom, mobil csak prepay-es, bankszámlám és -kártyám, jogosítványom, online rendeltem, de csak utánfizetéssel, még nem fizettem semmit onlány, nincs digitális tv-előfizetésem. Nem menekülök, csupán kerülöm amennyire lehet, hogy bárkik bábja lehessek. Vállalni szoktam magam, nem szoktam fake-persónaként megnyilatkozni, ezért Fake-ID fel sem merül.

Ez olyan amit nem tudsz megkerulni, ha modern macos-t szeretnel hasznalni. Ezek a feltetelei. B verzio, hogy fogsz valami linux-ot es azt hasznalod a gepen.

3 kedvelés

Javaslom a Tails linuxot. :slight_smile: (Ha nincs szuksegeg macos spec. sw-re.)

Nezd, ertem amit irsz - hisz egy bizonyos mertekig en is hordom ezt a “cipot”. De a folyamatos keresgeles (ami sok esetben mar meddo) csak kinyirja az ember idejet, idegrendszeret.
Nalam van egy hatar amit nem lepek at, mivel a sajat idom a legdragabb kincs. Nem fogom @@@@ni ilyesmire, mert nem eri meg.
1., nem nyerek annyit vele.
2., sokkal hasznosabb, vidamabb dolgot is tudok csinalni helyette.
3., maradek ido meg munka.
Igen, van olyan appleID-m ami kamu adatokkal van kitoltve - free csomag. A masik sem teljesen tupontos adatokkal van kitoltve - de van mogotte egy bankkartya. Igen, hasznalok olyan mail acc-t ami nem kapcsolodik egyik eszkozomhoz sem - csak bongeszobol nezem vpn mogul…stbstb.

1 kedvelés

Nem kell “fake” ID, én is ritkán használom: nincs Cloud, nincs Diagnostic data stb.

1 kedvelés

Sziasztok,

van egy Macbookpro13,3 (retina 2016 - A1707) gépem és montereyre frissíteném de azt írja hogy S.M.A.R.T hibás a meghajtó és cseréljem ki. De ebben a típusban nem cserélhető az SSD.

Van hely ahol ezt cserélik/javítják? vagy van egy egyszerű parancs amit még Én is be tudok írni?

nyilván tudok együtt élni a big surral mert használat közben semmi jele ennek a hibának.

Köszi
Balooka

Csinálj minél hamarabb biztonsági mentést, szerintem itt már alaplpra forrasztott SSD van szóval nem cserélhető.

Megy rajta a timemachine folyamatosan. Kb amióta van monterey update lehetőség azóta csinálja, gondolom ha kipurcan akkor alaplap csere csilliárdokért. :frowning:

Nekem is van TimeMachine, de már egy ideje nem bízok benne. Többször láttam inkább nem működni amikor kellett, mint igen. Szóval én is javasolnám, hogy a legfontosabb dolgokat inkább külön mentsd el, nem árt, ha megvan pluszban.

2 kedvelés

Engedd rá az ingyenes Onyx-ot vagy a pénzes drivedx-et és megmondja a tutit:
Onyx
divedx

ha kell drivedx licensz írjál rám priviben

rendben, letöltöttem az onyx-ot. Végignézegettem és fogalmam sincs mit csináljak vele hogy megoldódjon :slight_smile:

Klikk Maintenance.
Pipa: verifying minden, launch services, ds store, cleaning minden, misc options minden
Klikk: Run Tasks
Csekkolni fogja a smart-ot is és ha nem tudja rendbe rakni és elhasal akkor baj van.

Vagy töltsd le a drivedx free verziót, arra elég hogy megmutassa.

1 kedvelés

úgy csinaltam mindent ahogy írtad, lefutott sok perc alatt, újra is indult és semmi hibát nem írt ki.

A telepítő ugyanazt írja :frowning:

nem az a kérdés hogy melyik program írja ki hogy tényleg rossz-e, hanem valami meg tudja-e javítani, vagy ha ez egyértelműen hardveres hiba mert akkor fölöslegesen fárasztalak titeket ezzel.

Légyszi töltsd le a drivedx free verziót, ott sehova nem kell kattintani, ha a smart-ra hibát, pirosat jelez akkor kuka az ssd. Javítani nem lehet.

1 kedvelés

Itt a helyes kép: (aki látta az előzőt az nem a laptopom volt hanem az asztali gépem)

a SMART státusz piros és Failed viszont a többi érték jó

Nos ilyenkor van az hogy lehet még évekig működni fog az ssd de annak tudatában használd, hogy a következő másodpercben lekapcsol örökre.
Ok, lehet még vírus ami becsapja az ellenőrzést, ezek free, használd, hátha: https://www.malwarebytes.com/
housecall
És a lemezkezelő (segédprogramokban lesz) talán javítja, akár recovery módban is ki lehet próbálni.

A scrollbart legorgetve mi van meg ott? Valami van, ami miatt az Insteller szerint nem jo a storage device.