SSD és HDD vagy Fusion drive?

Ez sima ddr4es ram nem? ha nema HP-tól veszed fele ennyi.

De leírom még egyszer hátha reagálsz rá. Te csak a NAS-t archiválásra használod hiszen minden munkát a gépen végzel nem? Vagyis teljesen felesleges ez az egész cashelgetés meg 32GB-ram. Amire szükséged van egy 40e forintos zyxel NAS is tudja.

Igazad van az 20 euroval drágább. 60k/16gb

A RAMtol fugg. Ha ECC memoriara van szukseg, akkor nem olcso a dolog, de mukodik nem ECC memoriaval is.

https://www.amazon.de/Kingston-KVR24R17D8-16-ValueRAM-Speicher/dp/B01FM3GNPK/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1514381391&sr=8-3&keywords=16gb+ddr4+ecc
ez ecc és 2400mhz

A resilvering (a RAID tomb ujraepitese) attol fugg mennyi ideig tart, hogy mennyi adat van rajta, hany snapshot, milyen raidz, hany lemezbol all a tomb, stb. Mirror eseteben 1 lemez iras/olvasas sebessegevel epiti ujra, mert gyakorlatilag csak atmasolja az egyik lemezrol a masikra az adatokat. raidz1-2-3 mar tobb ideig tart termeszetesen.

márkás ram, specfikáciok egyeznek, ha nem mükdöik ingyen vissza lehe tküldeni.

+1, amennyiben a specifikacionak megfelel, mukodni fog, ECC ide vagy oda.

Megfelel a specifikacionak?
https://h20195.www2.hpe.com/v2/GetDocument.aspx?docname=a00008701enw&doctype=quickspecs&doclang=EN_US&searchquery=&cc=us&lc=en

Fecka kérlek reagálj már arra amit írok,mire fogod használni ezt a NAS-t csak arra amit már itt hajtok 2 napja? Csak menteni fogsz rá?

De erre még 2Bram is elég, azért mert lesz 32GB ram a nas-ban amiről néha behívsz egy hangbankot, nem fogja előre be cashelni mert nem gondolatolvasó. Amilyen megalomániád van neked úgyis minden hangbankod 20GB-t lesz ebből meg jóesetben ha egyet betudna tenni memóriába.

Ha meg hangmintát válogatsz,a nas nem fogja tudni hogy most az egész bankot előre be kéne tölteni mert most ezt megfogod hallgatni, csak ha mindig sokszor ugyan azt a hangot töltenéd be akkor egy idő után ram-ba rakja. (de egyetlen egy DAW-se fogja ezt mindig letölteni munkaközbe ő simán rakja ezt magának ram-ba a gépen.

Szóval még mindig állítom amire neked kell a NAS arra egy 30e forintos 4 lemezes ZYXEL is el elég! Ha nagyon igényes akarsz lenni akkor egy 4 lemezes Qnap vagy snyo. (Én a synot választottam a terméktámogatás miatt (qnap ugyan olyan jó.)

4GB alatt en nem hasznalnek ZFS-t.
@bfecka Az en foto konyvtaram is ZFS-en ult egy FreeBSD szerveren, a konyvtar NFS-en volt kiajanlva es 1Gbps halozat volt a ket gep kozott. A meghajtot felmountoltam a gepre, igy dolgoztam a fotokon. A fotok megnyitasakor azert 1-2 masodpercet varni kellett, amig megnyilik az eredeti RAW (kb. 20-25MB/kep).
Erdemes atgondolni, hogyan fogod hasznalni a szervert es ahhoz optimalizaltan venni hardvert. Amit irtal, az alapjan az ssd read/write cache teljesen felesleges. Inkabb koltenek akkor nagyobb merevlemezre es tobb memoriara, de elso korben abbol is eleg 16GB. A 10 Gbps halozat nem fog segiteni a dolgon, a merevlemezek sebessege lesz a szuk keresztmetszet.

1 kedvelés

Nyilvan a 2GB-t ironiabol irtam. Mar egy napja probalom megertetni vele, hogy szamara egy ilyen nas teljesen felesleges. Lemerem fogadni hogy az en 45e forintos nasom semmivel nem lassabb mint ez a megoldasa feckanak (amire neki kell). Az enyem is maximalisan kitudja hajtani a gigabites internetet.

Oké többet tudd mint egy sima NAS de mi kell neked több?

Én kerülöm a raidet, softveresen oldom meg. Két lemez van a nas-ban, és a program minden éjszaka ellenőrzi a megadott mappákat és másol. Ha tönkre megy a HW akkor sincs ilyen problémám. Persze én nem rajzolom a pénzt nekem nem mindegy, és nem szeretem a felesleges költést. De a te feladatodra megint ágyúval verébre kategoria.

Amúgy később egy ilyen nas-t nem kell lecserélni mehet backup-nak és a család nézheti róla a filmket. stb, késöbb céges nast amúgy se ajánlatos ilyenre használni.

Ezt hivjak tanulopenznek.
A hw vezerlokbol ezert szokas tartalekot tartani… ez ilyen sajnos, merlegelni kell van-e szukseg a hw raid-re, vagy belefer az a par %-os difi es akkor johet a sw raid, zfs, btrfs es a tarsai. Szerintem elete soran ezt mindenki beszopja akinek volt mar dolga hw raid-el. :)

Mar leirtam neked korabban, hogy az emlegetett FreeNAS-odnak NULLA ismetlen NULLA koze van barmilyen Linuxhoz. Nehogy le merd irni megegyszer, hogy linux mert soha semmi kozuk nem volt egymashoz.

1 kedvelés

A Mac OS X az nem Linux? A FreeBSD az FreeBSD.

A FreeNAS meg mindig nem Linux, hanem FreeBSD.
@solareclipse A FreeNAS-nak az nagy elonye, hogy rendkivul flexibilis, nagyon sok mindent meg lehet vele oldani, nagyon finoman testreszabhato, amire pedig nincs beepitett megoldas, arra ott vannak a Jailek (kontenerek) vagy virtualis gepek. Az mas kerdes persze, hogy feckanak szuksege van-e ezekre. En pl. az itthoni “NAS”-omon DNS szervert, subversion, RADIUS es ilyesmi dolgokat hasznalok. :-D

1 kedvelés

A FreeBSD nem Linux: https://www.youtube.com/watch?v=wwbO4eTieQY

1 kedvelés