SSD és HDD vagy Fusion drive?

Tudom, hogy te vágod a témát és használod is. De azt is tudom, hogy fecka nem. :) Késöbb pedig majd akar rendes NAS-t persze az is csak ott fog unatkozni. Feckának nem kell semmi ilyen szolgáltatás neki egy gyors, “olcsó”, nagy tárhely kell az otthoni hálozaton. Erre legjobb valami konzumer NAS egy népszerő márkából ahol van support.

Ha nem vagy teljesen hülye akkor már itt is látod hogyan alakultak ki a rendszerek. Vagy neked kell a mai napig levezetve hogy 10.5-10.6-10.7-10.8…

Ha rendesn neved nevezed, akkor lehet, hogy Linux. Az Ubuntu (http://ubuntu.com/ -rol letoltve) Linux kernelt tartalmaz, tehat Linux. Volt par eve egy (mara mar halott) probalkozas, az UbuntuBSD ami Linux Kernel helyett FreeBSD kernelt tartalmazott. A Debian direkt ugy nevezi el a rendszeret, hogy az tartalmazza, azt, hogy mirol beszelunk, igy van Debian/GNU Linux, Debian/GNU Hurd es Debian/kFreeBSD. Tehat, ha a Debian/kFreeBSD-t hivot debiannak, akkor az nem linux, ha viszont a Debian/GNU Linuxot, akkor az linux. A RedHat egy cegnek a neve, ezen cegnek a termek a RedHat Enterprise Linux, ami ahogy a neve is tartalmazza, Linux. A macOS-ed is tartalmaz karakteres feluletet (nem kotelezo elinditani a GUI-t), megsem nevezzuk Linuxnak. A Windowsok is elindithatoak GUI nelkul (ujabban ez is az alap (tehat a next-next-next-finish szeru) telepitesi modja egy szervernek), azt sem hivod Linuxnak.

Egyetertek.
Mondjuk az ilyen projekteknel lehet a verziozas hasznos lenne. A felesegem a beadandokat es a szakdolgozatot is verziozza subversionben. :-)

2 kedvelés

Ez kb olyan kérdés melyik a jobb a Mac OS 10.13 vagy a windows.

Nem akarsz videót csinálni ahogy a freeNAS-t telepíted konfigurálod? :)

Vagy Intel / AMD avagy nVidia / AMD vagy Goodyear / Pirelli? Minden feladatra megvan a megfelelo eszkoz. Anno a FreeNAS alkotoi ugy gondoltak, hogy BSD kernel felett lesz a projektjuk megfelelo.

Én értem arra próbáltam utalni Feckának hogy nem freeBSD vs Linux a kérdés. Mert ez helyesen BSD vs Linux.