Súlyos biztonsági hibát találtak az Intel processzorokban

Szerintem kozos rendszer lehet idovel es mas mas gui rajta. De nem gondolnam hogy egy feltunningolt iOS lesz.

A ma 25-30 éves vagy öregebb generációját túl jól szolgálta/szolgálja ki a PC (=személyi számítógép), hogy könnyen lemondjon róla. És még az Apple vezetőiben is van egyfajta nosztalgia és szolidaritás a PC iránt, de ez, ahogy a PC-k szerepe egyre csökken, el fog múlni.

Nehezen hiszem, hogy 10 év múlva az Apple fog még Mac-et gyártani, nem lesz indokolható anyagilag a számukra.

De meglátjuk. :-)

En nem lattom ilyen borusan a jovot.

Ark-nak osztom a velemenyet, ami marketing/penzugyi szempontok szerint a bekovetkezo?tervezheto jovokep. Itt technikailag mar csak annyi szamit, hogy mennyi pixel fer el egy 12s ipaden (2020 utan esetleg majd 15-17 coloson, akku idot persze lesz.rjuk), meghogy azt mondjak, hogy mar nincs is keret/kava, persze nem sokkal kisebb ha megnezzuk mint egy iPhone 2g, de na a marketing visz mindent, a szines tokokat meg szijjakat is, nem lessz reissue ppc era sajat procival, es (el kell keseritselek Solar;) kb annyi lesz akulonbseg a megjelenes kozott a kulonbozo eszkozokon mint most amikor ranezel egy ipad/iwatch/atv termekcsaladra.
mindmeghalunk

Elismerem, Apple túladagolásban szenvedek. :-)

Minden szarkazmus nélkül, kíváncsian várom, hogy mi fog történni a következő 10 évben. Mi lesz az adatvédelmi kérdésekkel. Az Apple vagy a Goolge/Facebook álláspontja lesz-e végül nyerő ebben.

Most is izgalmas a számítástechnika, csak más okokból, mint a '90-es években.
A mai számítástechnika inkább már szociológiailag érdekes, nem feltétlen önmagáért, hogyan változtatja meg az embereket és a társadalmat az információ folyamatos elérése.

1 kedvelés

Azert azt elfelejted, hogy ha kicsinaljak a PC-t akkor nem lesz amin pl programozni lehet… lehet bohockodni ipad-en, meg notebook-on, de aki komolyan csinalja az mondjuk odaul egy 2-3 monitoros ws ele, es lehet, hogy ez nem trendi, de 1000x hatekonyabb. Arrol nem is beszelve, hogy ezt a facebook-ot/twitter-t es a tobbi hypolt baromsagot is ilyen PC-kel uzemeltetik. Jo lesz persze ha az osszes gep csak facebook/twitter lesz jo, csak amiutan megall a facebook/twitter nem lesz olyan gep amivel ujra lehetne inditani.

Biztosan lesz az iOS-nek egy ablakokat és egeret használó módja. 256GB, 512GB-os iPad, iPhone mellett, ha lesz egérrel kezelhető felület, akkor nem hiszem, hogy sok ember fog ragaszkodni a laptop kialakításhoz vagy egy all-in-one géphez.
Meg fogják oldani, hogy lehessen fejleszteni ebben a hipotetikus ablakos-egeres iOS-ben. Mac OS X-ről ablakos iOS-re váltani sem lenne nagyobb trauma, mint Mac OS 9-ről volt.

Biztosan lesznek speciális területek, ahol kell majd igazi számítógép, valódi teljesítmény, de a jelenlegi Apple-ben nem látom, hogy ők lesznek azok, akik erre a területre koncentrálnának. Arra ott lesz a linux, esetleg a Windows.

Ps.: Én lennék a legboldogabb, ha lenne még OS X 30 évig. (Nem vagyok iOS felhasználó, mert az asztali OS-eket szeretem.) De nem látom a pénzügyi, technológiai okát, amiért az Apple rá lenne kényszerítve, hogy fenntartsa.

Az se latjuk miert nem kerulnek bele a gepbe a legujabb cpu/gpu megoldasok (pedig amikor nem no tdp keret nemmolyan nagy dolog megoldani) megse fejlesztik. Regen se volt a legjobb dontes a ppc. En meg mindig azt mondom hogy maximum a kozos nyelv lesz a megoldas, egy platformra megirod es a skalazodik, gyakorlatilag kotelezo lesz igy megirni az appot (egy app store). Termeszetesen guiban kozeliteni fog a mac os es az ios egymashoz.

Gyakorlatilag a macOS launchpad-ja már most olyan mint egy iOS felület. Grafikailag a Dock is megegyezik - értelemszerűen a telefonon rövidebb.
Egyedül arra leszek kíváncsi, hogy a komolyabb szoftveróriások miként fognak reagálni az újabb változásra. Scanner, nyomtatóprofilok…stb hogy fognak működni. (a scanner téma már most is szívás…)

Csak az Xcode fog futni, és csak a Swift lesz elérhető, semmilyen más nyelv nem :smiley:
Gyakorlatilag már most is hasonló történik, hogy mindenképpen kell venned egy Macet ha akarsz Apple platformra fejleszteni. (Engem mondjuk annyira nem zavar, mert akkor is macet vettem volna ha a fejlesztés miatt nem kéne, de sokan vannak más véleményen)