Synology ds212j probléma

Valoszinuleg nem lehet formazas nelkul boviteni, arra az idore le kell menteni mashova az adatokat.
Megjegyzendo, hogy az egyik merevlemez meghibasodasa eseten az osszes adat elveszik (RAID0 eseteben visszaallithatatlanul, JBOD-nal, amikor egyszeruen folytatja az irast a masodik diszken, van esely az ep merevlemezrol a fileok visszaallitasara)!

1 kedvelés

Koszi,
az adatvesztes itt nem szempont, csak filmeket tarol rajta.

Nem akarok uj topicot nyitni de lenne egy kerdesem. Van egy syno 216j nasom es hiaba van bekapcsolva a hibernalas a lemezek soha nem mennek sleepbe. Valaki talalkozott mar ilyennel? (Havernak 215plus van, es ugyan igy jar) biztosan valami alakazas tartja ebren a kerdes csak az, hogy melyik.

Én 2 wd-vel jártam így: a korábbi 3 TB-os MyBook Live megállította a winyót idle-ben, az új 6TB-os Mycloud állandóan tekert valamit, mint kiderült a WD bekapcsolta a linuxban az indexálást, és az mindig b@sztatott valamit a winyón. Terminalban kikapcsoltam, azóta este csöndben van. Mivel a nappaliban állomásozik, ez nem olyan nagy baj. :))) Ki tudja, hátha.

Nekem hitachi lemezek vannak benne, tudsz esetleg valami lirast erre a terminalos kikapcsolasra?

Nahát… Hirtelen azt hittem ki fogod cserélni az egész ketyerét. Linuxos, terminálos teendőket igénylő feladatokat nemes egyszerűséggel le szoktad rázni magadról :slight_smile:

1 kedvelés

Mármint nekem a NAS wd gyártmány. De mindegyiken linux fut, most hirtelen ezt találtam, nem lennék meglepve, ha a Syn is átvette volna ezt a kiváló service-t. :)))

https://mikebeach.org/2012/12/12/disable-indexing-and-generation-of-eadir-directories-on-synology-nas/

Egyébként ha valaki mégis fel szeretné indexálni, valami paranccsal az osx-ben is be lehet kapcsolni a hálózati drive-ok indexálását (mivel helyből ez ki vagyon kapcsolva). Régebben legalábbis lehetett, ha jól emlékszem.

Mivel a synon s egy linux van így nincs más lehetőség. Régi xserver csak nem raknék be itthonra :D Viszont annyira idegesít, hogy nem alszik el, erre megoldást kell találni.

Ma reggel végre volt időm és nekiültem, elsőnek csak kihúztam a hálókábelt (hátha valami csak a hálózatról ébreszti fel. Nem jött be.

Utána kikapcsoltam minden rajta futó appot hátha valami app-tól van de úgyse aludt el.

Most igazából nincs ötletem mit próbáljak még meg.

Esetleg akinek van syno nas otthon tapasztalt ilyet?

Azt nem próbáltad meg, amit @147break írt, hogy kikapcsolod terminálból az indexálást?

Soha nem csináltam még fogalam sincs hogyan kell.

szvsz irjal a supportnak, ird bele a vinyo tipusat, kb holnap reggelre meglesz a valasz,

1 kedvelés

Meg lett az app amitol nem alszik el, resillio sync. Proballgatam a beallitastde igyis ebren tartja. Meg egyszer itt ajanlota valaki es nagyon jo, esetleg tudok mas alternativat synora?

Mit syncelttel azzal az appal?

Torrentes linux.iso fajlokat 😂

Amugy rohadjon meg a syno hogy nem kepes 4GB romot tenni a nasba 300 forinte hogy ne a hdd-n legyen az oprendszer. Akkor nem porogne fel minden hulyesegert.

USB eszkozrol nem tud bebootolni? En epitettem magamnak ARM-os NAS-t kb 10 evvel ezelott, de mar ott is SD kartya majd kesobb USB eszkoz hordozta az oprendszert a diskek csak akkor porognek fel, ha szukseg van rajuk. Azota is megbizhatoan tolja.

Nem probaltam, de miert kell ilyennekel szemvedni. Tenyleg mennyibe kerulhet a 2GB rom?

Az a NAND, amit ilyenkor be szokas epiteni nem tul olcso. Pl. Micron gyartasubol talaltam ilyet, amit melle lehet illeszteni josok fajta ARM CPU-nak: https://www.digikey.com/product-detail/en/micron-technology-inc/MT29F16G08ADACAH4-IT-C/MT29F16G08ADACAH4-IT-C-ND/4315677 Ez azt jelenti, hogy 1260asaval kell vasarolni es ugy jon ki 31 dollar az arra. Ez csak anyagkoltseg, hozzapakolva a megvaltozott tervezest, forrasztasi pontok szamat, szukseges logisztikat, emberi koltseget, tesztelesi idot, siman megdobhatja 1260 darab termek arat akar 50 dollarral is. Az pedig elegge draga. Ezert tudnam inkabb elkepzelni, hogy egy minimalis kernel, meg egy alaprendszer van csak nandon, akkor lehet valasztani pl 128 vagy 256 vagy 512 megabyte meretu (1,2, 4 gigabit) nandokat. Igy az 512 megas mar csak 6 dollar, de eleg lesz oda 128 megabyte is, az pedig kihozhato 2.5 dollarbol a korabban emlegett darabszamban.

Akkor hogy lehet 15e forintos kinai andridos mobilokban 8Gb ROM?