Synology

A Codeanywhere ingyenes planje elég neked?

1 kedvelés

koszonom szepen megnezem,
bar meg kuzdok egy kicsit a configgal a most meglevon, csak egyhen tulozva is a rookie kategoriaban jatszom :DD

Na igazabol nem ez az amit kerestem de koszi megegyszer. Kozben egy hawkhost szerveren mar sikerult mukodesre birnom, csak el is kellene ernem tavolrol, most ezzel kuzdok, de ez mar nem ide.
ON

Most fedeztem fel hogy a c2.synology mar mukodik es van 100GB-os csomaguk evi 10 euroert. A legfontosabb csaladikepeknek tokeletes biztonsagi mentes.

2 kedvelés

Es mukodik vele a megosztas is nornalisan? Mert sajt synorol eleg problemasan csinalta (mar egybideje nem is foglalkozom vele)
Megnezem m koszi!

Ez backup nem megosztas
Hyper backup progit szedd le es benne van. Dob is a regisztraciora egy evre
100GB 10 euro
300GB 25 euro
1TB 60 euro

Mehetne duhongobe is mert oda szoktam, de ide celiranyosabb:
Syno fan voltam. Ma estig. Ezutan mindenkinek csak annyit tudok mondani, hogy ne, ne ruhazzon be synora soha, mert nem lehet vele hosszutavon tervezni (a also/kozeposztlayos konzumer modellekkel).
A rovid sztori, olyan, hogy regebbi hw rol atmigralod a hddt az adataiddal egy uj nas-ba mint ilyen nem letezik, egy olyen cegenel aki komplet adattarolasi megoldast kinal.
Ezuton is gratulalok nekik, es amint elerheto a oldalukon a chet/support ott is meg fogom tenni, tokeletes strategia az ugyfelek (atbaszasara) megtartasara.

ui: feckanak van/volt kigaza, nem tudja valaki az elerhetoseget ;))

Nem értem, de érdekel. Veszel egy syno nast, aztán pár év múlva veszel egy újabb modellt, és nem tudod az új házba beletenni a régiből a hddket?

fizikailag persze bele tudod, (mar ugye ha azota nem volt valami csatolo valtas) de az adataidtol nagy esellyel elbucsuzhatsz, mert ujra kell formaznod a hdd-t, plane ha mindezt a 'hetkoznapi"/konzumer/megfizetheto kategoriaban szeretned eljatszani (1/2 lemezes nasok esetben remek kilatasaid vannak egy gyors szivrohamra egy par ejszakas adatmentes kozben).

Komolyabb szerkezetek esetben is van olyan eshetoseg miszerint a target (uj) nas tarterulete legyen dupla akkora mint a source (regi) nas, hogy meg tudd oldani a migralas-t adatvesztes nelkul.
Pusztan aprosag, hogy meg a felhasznaloi beallitasaidat sem tudod backupolni a ketto kozott, hw beallitasokrol ne is almodjunk (pedig azert hw fuggo ficsor kulonbseg nem sok van a modellek kozott;s)

ahhhhm, probald meg, lementi, ugyanaarra vissz tudod rakni, mas hw re nem, kosz syno

1 kedvelés

A 2.1 pontban van egy tablazat, mi es mi kozott tudsz migralni ugy, hogy atrakod a merevlemezt: https://www.synology.com/en-global/knowledgebase/DSM/tutorial/General_Setup/How_to_migrate_between_Synology_NAS_DSM_6_0_and_later
Ha az uj NAS-ban van merevlemez, a Hyper Backuppal tudsz migralni: https://www.synology.com/en-global/knowledgebase/DSM/tutorial/General_Setup/How_to_migrate_between_Synology_NAS_DSM_6_0_and_later#t5

Az nekem is gyanús, hogy két eltérő eszköz között nem lehet csak úgy cserélgetni a HDD-ket. S szerintem ez így teljesen rendben is van. Azért ez nem egy külső HDD ház amiben gyakorlatilag csak egy eszközcsatoló van.
Majd a hozzáértők megmondják, de azért itt vannak olyan tényezők mint hardware-azonosítók, partícióstábla-azonosítók…stb. ami nem feltétlen a disken van tárolva.

A régi Audiból sem tudod áthelyezni a motort az újabba…(egy elrugaszkodott példával élve).

koszi, ezen minden attagtam magam (mas kerdes pl, hogy a play verzio az melyik is a tabalazatban),
meg ugye ez annak idejen meg nem volt (amikor kijott a 112),

nem ertek ilyen melysegig hozza, csak mint egyszeru felhasznalo ezt varnam, hogy megoldjak, (csinaljanak egy motortarto bak adaptert, megy egy masikat a valtohoz;) ham ar ilyen olcson merik a portekajukat, meg a szolgaltatasukat es adjak elo magukat. (supportrol most nem ertekeznek, az ma mar minosithetetlen, chet nem mukodik, emailre nem valaszolnak 2 napja, informaciok a honlapjukon ahogy a tetragir altal linkeltbol is kitunik csapnivalo, nem egyertelmu baromi bonyolult szinte barmit megtalalni)
de biztos csak a felhasznalo a hulye mint mindig, (az az en)

Nem az a lényeg, hogy ki a h@lye…
Én is sokszor tapasztalom, hogy népességünk jelentős túlkínálattól szenved. Túlságosan sok a bejövő információ, nehezen is tudjuk szelektálni. Emellett egy-egy terméknél nyújtott szolgáltatások, képességek, jellemzők sem olyan egyértelműek. Ezt felróhatjuk a gyártónak.
A gyártók már-már kapkodva próbálják növelni a profitjukat, a vásárlóik számát és a termékinformációk, valamint az önmaguk kompatibilitásával is problémák vannak. Egyre szélesebb egy-egy gyártó palettája - s jellemzően lesz@rják, hogy mi-mivel kompatibilis, működik együtt, könnyen használható… stb. Kapitalizmus: majd veszel hozzá adaptert, veszel újat…stb.
Hiába dolgoznak az adott gyártónál több százan, hogy egy-egy perifériális problémát megoldjanak, egyszerűen a szervezetek egymás közötti kommunikációs hibákból/hiányból, valamint figyelmetlenségekből, a szervezet felépítéséből eredően (nehezen mozdul) szívjuk meg mi (vásárlók) a levét.
Ez egy olyan tény, amin változtatni nem tudunk. S hiába vagyunk rettenetesen körültekintőek, úgyis beeshet egy kis blama.

1 kedvelés

Na ezek után…

Én maradok a linux+szerver kombinációnál…

1 kedvelés

Nekem nincs kedvem szarakodni ilyennekkel, csak bekapcsolom es megy. Persze a szalagos mentesen mostanaban elgondolkodtam mar 😂😻

1 kedvelés

Off: Legalabb neked vannak hangmintaid amiket szalagra tudnal menteni… de felvagos valaki!!! :-)

On: amugy amiota az icloud-ot meg a ceges google drive-ot hasznalom a privat es ceges munkaim tarolasara, rajottem hogy nincs szuksegem 256-500gb-nal nagyobb hattertarra egyik gepemben sem.
A google driveon be tudom allitani, hogy mi legyen elerheto offline is, igy mindig tudom managelni a gepek tarhelyeit.
Pedig meg a MP-ba elgondolkodtam egy minosegi merevlemezen, de elvetettem…

3 kedvelés

De tudod en gyulolok varni, ezert sajnos a szalag nem jo megoldas. Arra gondoltam veszek egy regi mainframet 😂