Synology

nem offolnam szet, de nincs kulon Synology topik (csinaljunk, joparna azt hasznaljuk ha jol latom)
szoval szuksegem lenne egy jol es stabilan mukodi Wake on LAN appra (lehetoleg iOS re de nonplus ultra ha mukodokepes Androidos verzioa is fellelheto), amivel kivulrol is fel tudom eleszteni a NASt egy aramszunet utan.
Routerben elmeletileg tudom iranyitani az ilyen jellegu kerest.
koszi a tippkeket
(pobaltam nehanyat, mind elverzett valahol, valamiben, ezert is kerdeznek tapasztalati alapon ;)

Mar van. :slight_smile:

A dolog nem egyszeru. Ha a telefonod fent van wifin es ugyan abban a subnetben van, mint a NAS, akkor elvileg nem kene, hogy problemat jelentsen a dolog.
Kivulrol mar bonyolultabb a tortenet, mert a routerrel kell kommunikalni, hogy o kuldje ki a kerest a NAS fele, mert az interneten nem meg keresztul. Ha app erre nincs is, de ha a net felol be tudsz lepni a router admin feluletere es ott van erre lehetoseg, akkor igy mukodhet a dolog.

Szünetmentes táp nem segít?

1 kedvelés

Koszi a topikot meg az infot. A routerbe kivulrol belepest megnezem (wol kerest tud tovabbitaninaz tuti, Asus router)
Titi: nem szannek ra annyit mert felesleges, nem eletbevago a nas mukodese csak azt a keves bosszusagot probalnam kerulni ha lehet egy egyszeru app-val.

Amugy a snyonak a menujeben nem lehet allitani hogy mit csinaljon aramszunet utana? Nekem ugy remlik.

Ha olyant vettél mint, amit ajánlatottam n18u, akkor az tud VPN szerver is lenne, szóval a távoli belépés nem gond :)

1 kedvelés

off - Sziasztok! Nem bírtam tovább a beszmac-et, keresgéltem, megtaláltam a “bandát” és “átjöttem”. Végre!!!
on - a Synology “Vezérlőpult” - “Hardver és tápellátás” - “Általános” fülénél a legelső pipa a “Tápfeszültség helyreállítása”-nál: “Automatikus újraindítás tápfeszültség hiba után” és nem lesz gond áramszünetnél (alatta van a WOL on LAN engedélyezési lehetőség is) - DS115 - DSM 6.

2 kedvelés

Akkor jol emlekeztem hogy van ilyen.

1 kedvelés

Üdv.!

Ahogy Vikri is írja de nem mindegyik Syno NAS-nak van ilyen képessége. Elsőként erről kell meggyőződnöd:

A Synology Community Forumon van egy topik ahol sikeresen megoldották ezt: https://forum.synology.com/enu/viewtopic.php?f=145&t=71658&start=30

2 kedvelés

n66u van, az is tudja,
mas kerdes, hogy zargatlak majd beallitas ugyben:DDD
(egyebkent iutanna akartam mar menni jobban ennek a vpn nek (mifelenk jol johetne neha az internethasznalati szokasaimhoz, de az megint kulon topik lenne, vagy majd privat;)

solar: megnezem azt is, lehet igazad lesz

1 kedvelés

vikri (udv), lukather: koszi, lama voltam itt kellett volna eloszor kezdeni
de gyorsabbak vagytok mint ahogy barmit birnek csinalni :DD

koszi

topikot azer tne zarjuk be, hatha lesz valoban ertelemes kerdes is ;P

1 kedvelés

Így néz ki egy Synology által megoszott AFP kötet Mac OS 9 alól. Még arra is gondoltak, hogy ott is legyen saját ikon, ne valami általános. Apró figyelmesség.

2 kedvelés

@bfecka Most már elmondhatód valójában te egy youtuber vagy:


Itt építed a szervered igaz?

ez minek? a szoke biodiszlet lementi az osszes poreszt az internetrol?

2 kedvelés

Amúgy nem annyira szőke mint aminek mutatja magát, egész jól marketingeli magát.
Viszont a srác aki vele van roppant igénytelenül építi meg a cuccoat.

En elvezem Linus videoit, nem tudom szerinted miben igenytelenek (a zokni szandalon kivul:) )

Hát ahogy megépítette azt a cuccot ahogy kábelezve van. Egy közepes szakmunkás villanyszerelő nem csinál ilyet.

Lehet :D

Olvastam az ifjúsági magazinban, hogy a csaj már fiatalon: “html-ben programozott”

Lehet felveszik szerzőnek, abba rendkívül tehetséges szakmailag felkészült gárdába pont beleillik.

3 kedvelés

nodejs -t szeretnek futtatni a synon, (112) van valakinek valami otlete, hogyan tudnek ravarazsolni egy epkezlabb verziot (mondjuk v7 tol folfele)? tobb problema is adodik, mert a syno nem kezel/ismer bizonyos parancsokt pl, szoval egy kesz szenvedes es remalom,

ui: valami (lehetoleg free) netes megoldas ahol tudnek nodejs-t futtatni?