Synology ds212j probléma

Mivel a synon s egy linux van így nincs más lehetőség. Régi xserver csak nem raknék be itthonra :D Viszont annyira idegesít, hogy nem alszik el, erre megoldást kell találni.

Ma reggel végre volt időm és nekiültem, elsőnek csak kihúztam a hálókábelt (hátha valami csak a hálózatról ébreszti fel. Nem jött be.

Utána kikapcsoltam minden rajta futó appot hátha valami app-tól van de úgyse aludt el.

Most igazából nincs ötletem mit próbáljak még meg.

Esetleg akinek van syno nas otthon tapasztalt ilyet?

Azt nem próbáltad meg, amit @147break írt, hogy kikapcsolod terminálból az indexálást?

Soha nem csináltam még fogalam sincs hogyan kell.

szvsz irjal a supportnak, ird bele a vinyo tipusat, kb holnap reggelre meglesz a valasz,

1 kedvelés

Meg lett az app amitol nem alszik el, resillio sync. Proballgatam a beallitastde igyis ebren tartja. Meg egyszer itt ajanlota valaki es nagyon jo, esetleg tudok mas alternativat synora?

Mit syncelttel azzal az appal?

Torrentes linux.iso fajlokat 😂

Amugy rohadjon meg a syno hogy nem kepes 4GB romot tenni a nasba 300 forinte hogy ne a hdd-n legyen az oprendszer. Akkor nem porogne fel minden hulyesegert.

USB eszkozrol nem tud bebootolni? En epitettem magamnak ARM-os NAS-t kb 10 evvel ezelott, de mar ott is SD kartya majd kesobb USB eszkoz hordozta az oprendszert a diskek csak akkor porognek fel, ha szukseg van rajuk. Azota is megbizhatoan tolja.

Nem probaltam, de miert kell ilyennekel szemvedni. Tenyleg mennyibe kerulhet a 2GB rom?

Az a NAND, amit ilyenkor be szokas epiteni nem tul olcso. Pl. Micron gyartasubol talaltam ilyet, amit melle lehet illeszteni josok fajta ARM CPU-nak: https://www.digikey.com/product-detail/en/micron-technology-inc/MT29F16G08ADACAH4-IT-C/MT29F16G08ADACAH4-IT-C-ND/4315677 Ez azt jelenti, hogy 1260asaval kell vasarolni es ugy jon ki 31 dollar az arra. Ez csak anyagkoltseg, hozzapakolva a megvaltozott tervezest, forrasztasi pontok szamat, szukseges logisztikat, emberi koltseget, tesztelesi idot, siman megdobhatja 1260 darab termek arat akar 50 dollarral is. Az pedig elegge draga. Ezert tudnam inkabb elkepzelni, hogy egy minimalis kernel, meg egy alaprendszer van csak nandon, akkor lehet valasztani pl 128 vagy 256 vagy 512 megabyte meretu (1,2, 4 gigabit) nandokat. Igy az 512 megas mar csak 6 dollar, de eleg lesz oda 128 megabyte is, az pedig kihozhato 2.5 dollarbol a korabban emlegett darabszamban.

Akkor hogy lehet 15e forintos kinai andridos mobilokban 8Gb ROM?

Amit neztem, az SLC NAND chip. A megbizhatosag miatt szokas ilyet valasztani. Ha lehetne, en tennek az eszkozbe a NAND tipusu flash melle NOR tipusu flasht is es a beallitasokat, tartalmazo particiot/fileokat/byteokat ilyen chipre helyeznem. Mikor legutobb ilyesmire szukseg volt, akkor a 4 megabyte meretu NOR kerult annyiba, mint a 128 megabyte meretu SLC NAND. Ezek a NAND chipek beepitve szoktak mar gyarilag tartalmazi hibas cellakat, pl. arnovelo tenyezo, ha olyan gyartotol vasarolsz, aki pl. kikoti, hogy a megvasarlaskor <1% hibas. Masik ismert szamlalo, az az ertek, ami azt mondja meg, hogy valtoztatas nelkul kb mennyi ideig igerik azt, hogy az adat megmarad. A legtobb olcsobb eszkozben nem NOR/SLC NAND hanem MLC/TLC nand eszkozt talalsz esetleg lasabb eleresu chipet talalsz. Lattam mar olyan eszkozt is, ahol a sohasem irt rendszerparticio 1-2 ev utan nem tudott bootolni. Ujra kellett flashelni es megjavult. Persze az eszkozben megbuvo nand chip datasheetjebol kiderult, hogy a kicsi az irasi ciklusok szama, a data retention pedig 1 ev volt. Kb. itt az elso oldalon van egy features lista, itt van egy csomo szam ertek, amelynek a romlasa csokenti az arat, a javitasa pedig akar negyzetesen noveli.

1 kedvelés

Ez teljesen maganvelemeny, lehet, hogy hulyeseg, de szerintem nem a sporolas miatt (vagy nem csak) nincs benne sajat tarhely. Ha belso ROM-on tarolodik az oprendszer, akkor annak is redundansnak kell lennie, csakugy mint a lemezeknek. A jelenlegi megoldassal a rendszer ugyanugy redundans, mint az adataid. Gondolom ha a lemezeket kiveszed es beteszed egy barmilyen masik Synology hazba, ugyanugy a sajat rendszered jon fel, a sajat beallitasaiddal.
Ennel mondjuk sokkal jobb megoldas, amit a FreeNAS alkalmaz. A rendszer kulon tarhelyen van, akar pendrive, akarmi, de az osszes beallitast a lemezeken (is) tarolja. Ha kicsereled a pendrive-ot egy ures FreeNAS telepitesre, akkor az elso indulaskor lecsekkolja, hogy vannak-e beallitasok a lemezeken es ha vannak, akkor azokat fogja alkalmazni.

Logikus amit mondasz, de szerintem ezt igazán megoldhatná a syno. Elvileg ők ketten a qnap-al a piacvezetők.

A problema szerintem inkabb az, hogy ha mar 2 flash tarhelyet raknak az alaplapra, akkor rogton kell valami egyszeru RAID vezerlo, ami transzparensen mukodik a rendszer alatt. Illetve ha az a kis chip meghal, akkor nem bootol a NAS. Illetve ha az egyik flash chip hal meg, akkor meg bootol, mukodik, de nem tudod kicserelni a rosszat. Ezutobbi RAID vezerlo nelkul is problema.

A beepitett flash, ha rendesen valasztassz relative ritkan hal meg. Elegge kevesszer kellett azert kidbonod a hutodet/mikrosutodet/taviranyitos ventillatorodat/tvdet mert a flash, amelyben a “rendszer” volt tonkrement. Szerintem sporolas volt az egesz. Ott a disk, ott a tarhely, oda kell mindent rakni.

1 kedvelés

Vegyük csak a példát az évi 1 milliárd telefonból mennyibe megy tönkre a beépített flash? De igen szinte mindenben vanés még soha nem volt olyan, hogy kijött a mósógépszerelő azzal, hogy sajnos itt a flash elszállt.

A post was split to a new topic: Synology