Synology

Az a baj, hogy jo par syno app ios-en eleg ■■■■…
A chat kliens is alig hasznalhato :( Talan csak a Moments appal van pozitiv tapasztalatom!

Én csak azt nem értem, hogy a DS get mindent mutat nálam, be tudom rajta állítani a NAS -on lévö Download Station -t ahogy akarom, de amikor le akarok vele töltetni egy fájlt, rányomok a hozzáadásra és kidob. Mert valami vagy müködik, vagy nem, ez meg pont a lényeget nem akarja csinálni.
Próbáltam a DS mobile appot is, de nem müködik nekem az sem.

Miert nem jo egy transmission?

Ds video pl tokeletesen mukodik. Amugy a chat mire jo? Mar mint ertem mire jo egy chat, de minek amikor tobb szaz alaklamzas van a dologra.

Melyik transmission lenne jó?
App Store -ban nem találom.

Céges szinten syno chat van használva, OSX,Linux,Windows, Android kliense teljesen rendben van, csak IOS-en ■■■■.

megnézed a nasodban milyen SOC van és leszeded a megfelelőt, utána epdig mint külső progit telepitesz.

Rendben, megnézem, köszi.

link lemaradt bocs.
https://synocommunity.com/package/transmission

Szuper, még a nap folyamán utánanézek, köszi.

neked Marvell Armada XP MV78230 soc-od van. (ha ugye a 416+) keresed.
ha pedig nem böngészőböl akarod elérni van hozzá egy kis “app” is gépre.

Én nem értem ezt a szenvedést a Synology-val…

Hasznal valaki phpMyAdmin-t Synon MariDB-vel, nem birok rajonni, hogyan adjam meg az adatbazis host-t egy WordPress configban hogy elerjem (kivulrol), portok at vannak iranyitva.

Az adatbázist szeretnéd kívülről elérni, vagy a weboldalt?

csak az adatbazist, (megosztva szeretnem hasznalni), wp mappa/projekt a gepen

Szoval, ha jól érem, a phpmyadmin fut valahol kint és azzal szeretnéd elerni a mysql-t, ami egy nason fut? Lehet egyszerűbb lenne, ha a phpmyadmin is a nason lenne és akkor nem kell az adatbázist kirakni az Internetre?

@tomigonzo
Igen, nekem sem tiszta mit szeretnél, én azt értettem meg, hogy a WP fut valahol (akár kívül) máshol és a synon fut a phpmyadmin, és a WP-nek kéne tudni csatlakozni kívülről a localban futó db-hez.

1 kedvelés

ahogy @menczingerm irja phpMyAdmin a synon fut (azt el is erem kivulrol gond nelkul), es az adatbazis is a synon van, a wp file-k pedig a gepemen, es szeretnek tavolrol csatlakozni a synon levo adatbazishoz.

Én se nagyon értem még mindig a kérdést, mert ha csak az a kérdés, hogy hogyan kell konfigurálni a wp-t, akkor annak miköze van a phpMyAdminnak? :)
Hol fut a wp? Belső saját hálózaton lévő gépen, de nem a synon?
Hol fut a syno? Ugyanúgy belső saját hálózaton?
Vagy valamelyik külső internet irányából érhető el csak?

a kerdes tulajdonkeppen csak an nyi igen, hogyan konfiguraljam a wpt, ha az adatbazis a synon van, es nem csak belso halorol szeretnem elerni azt.