Text editorok Macen

Megjelent a Sublime Text 3.

https://www.sublimetext.com/blog/

ST 2 vs ST 3:

https://www.sublimetext.com/2to3

Olyan mintha a BBedit memory leak-kel küzdene find and replace alatt. Van egy 200 MB-os XML-em és néhány keresés után megtölti a 32bit-en címzett memóriatartományát. Marad a terminál.

“It (still) doesn’t suck.*”

Marketing disclaimer: *A program 32-bites keretein belül. :wink:

És a megoldás:

This error occurs because when the file is output by BBedit each time that the file is changed, each revision is written to the heap memory. This is done so that the program can support undo and other revert functions while a document is changed since it was initially opened.

Ki kell törölni az undo előzményeit és minden jó lesz. Akkor már csak az a kérdés, hogy mért nem ajánlja ezt fel magától?

Szőr mentén ide illő, ezt most találtam: webes programozóknak (sitebuildre) egész jó kis appnak néz ki, realitime preview-val rendelkezik, localhoston futó site bindzsizésére, van wines és osx-es változat is:

Sziasztok!

Én személy szerint nagyon rákattantam a VS Code-ra, rengeteg kiegészítő érhető el hozzá, elég lightweight, nem terheli szét a gépet. Az Atom-mal az a problémám, hogy nagyobb fájloknál képes lehalni, nem kezeli rendesen a nagyobb mappákat.
Régebben használtam a Brackets-et is, nagyon tetszetős kis app volt, csak az volt vele a problémám, hogy nem UTF-8 kódolású szöveget nem tudott megnyitni, most azóta nem tudom történt e változás ilyen téren?
Ebből a szempontból a TextWrangler nagyon jó, elboldogul bármiféle kódolással.

IDE-k terén, Xcode, Netbeans nálam a befutó.

2 kedvelés

Kezdeti csalódottságom után azt mondom én is, hogy iszonyat jó a VS Code. Főleg, hogy ingyenes. Bár egyébként sokkal jobban bejön a kezelőfelülete mint az IntelliJ IDEA szoftvernek mégis utóbbinál maradok, mert sokkal több minden van beépítve a szoftverbe, ami szükséges lesz a munkához. Nekem az a kérdésem, hogy érdemes-e külön PHPStorme-ot használni vagy az is mehet IntelliJ-be csak legfeljebb nehezebb beállítani egy-egy projektet és kicsit később kapja meg a frissítéseket?

Nekem a jetbrains termékekben az nem tetszik, hogy kb ugyanúgy néz ki az összes. IntelliJ/PyCharm/WebStorm stb olyan érzésem van, mintha ugyanazt a szoftvert venném meg többször is :) (megvenni szerencsére nem kell, egyetemi licencel ingyenes, amúgy elég borsos áruk van :( ) Egyébként tényleg nagyon minőségi az összes, bár egyetemen NetBeans-t használ(t)unk, így nagyon a szívemhez nőtt.
Annyira nem vagyok képben a PHPStorme-al kapcsolatban, nem tudom, hogy az IntelliJ-ben lehet e php-ban programozni, elsőre azt gondolnám, hogy nem, de ennek érdemes utána nézni, mert feleslegesen megvenni az egyik IDE-t nem olyan nagy buli :)

Biztos, hogy lehet “PHPzni” benne, ez nem kérdés, sőt ezzel kapcsolatban itt írtunk is a fórumon, hogy az egyik nagy különbség az, hogy a PHPStorm hamarabb kap PHP frissítéseket és funkciókat, mint az IntelliJ.
Megvenni két szoftvert nem akarok :) Hanem előfizetnék az összes szoftverre. Mert az IntelliJ az 100%, hogy kell. Ezen kívül még a CLion ami még elgondolkodtató, de a projekttel nagyon nincs időm foglalkozni, amihez kellene. És ha megveszem az IntelliJ-t, akkor már nem sokkal több az összes szoftver egyszerre. Jó, persze az első évben nagyon fájó, de a harmadik évtől már nem olyan vészes évente a díja.
(Egyébként én is egyetemi licencel ismerkedem a JetBrains szoftverekkel :D)

Én azért vettem anno az IntelliJ-t a PhpStorm helyett, mert pluginként az összes támogatott nyelvet fel lehet benne telepíteni, így olcsóbb volt, mint ha megvettem volna PhpStormot, RubyMine-t meg a PyCharmot. (Akkor még nem volt előfizetéses modell). Azóta is ezt használom, és teljesen elégedett vagyok vele.

1 kedvelés

Hasznal(t) valaki Sublime+Emmet livestyle (live preview Chromeban) kombot?
lenne kerdesem a megfelelo mukods beallitasahoz.
koszi

Kezdem imádni az IntelliJ-t.
Amitől kicsit kirázott a hideg, hogy Amazon szervert beállítottam, mint Deployment target. Ezután van egy menü, hogy SSH kapcsolat nyitása, ahol felajánlja az Amazon szervert és egy kattintásra kérdés nélkül belép a szerverre. Jó persze lehetne konfigurálni úgy, hogy létrehozok a szerveren egy olyan user-t, akinek van joga feltölteni és csak ahhoz a mappához van joga és akkor nem olyan vészes ez a dolog, de akkor is ilyesztő egy kicsit, hogy ha valaki ismeri az IntelliJ-t, akkor kérdés nélkül root jogosultságot szerezhet egy pillanat alatt…

Egyébként egy olyan kérdésem lenne, hogy hogy lehet megcsinálni IntelliJ-ben, hogy ha lefuttatok egy ng build parancsot, akkor utána szinkronizáljon is a teszt szerverre? Vagy legalább jó lenne, ha feldobná a Deployment ablakot és megkezdené a Sync-et az alap beállításokkal.

Nem hiszem, hogy ez jó lenne nekem, mert két build parancsom van. Egyik (a default szerver) a Sites mappámban van, a másik pedig az Amazonon. És nem akarom az amazonra fordított fájlokat is szinkronizálni a Sites mappába. Tehát mindenképpen külön megoldás kellene.

Ezt nem ertem, nem a Sites megy fel az Amazonba?

Nem. Van egy mappám, amiben fejlesztek. Amikor ng build parancsot futtatok, akkor elkészül a dist mappában a lefordított kód. És ha a Sites-ba akarom tenni, akkor oda szinkronizálok, ha meg a Sitesban lévő is okés teszt után, akkor csinálok egy prod buildet és az megy fel az amazonra. Ez a kettő különbözik.
Bár végül ha nem mind a kettőt a dist mappába buildelném, akkor végül fel tudná tölteni egyből az amazonra a változásokat.

Helló!

Ma reggel óta az ATOM egyszerűen nem nyit meg semmit. Sem az előzmények közül, sem direktben. Egyszerűen nem csinál semmit. tapasztalt valaki hasonlót?

Lassan egy éve használom a CodeRunner nevű editort, és azt kell mondjam engem meggyőzött. Natív maces alkalmazás, úgyhogy nálam ez már egy piros pont, és a design is teljesen rendben van, dark mode is van benne. Ami nagyon tetszik, hogy Xcode alapú a design, szóval pl Java kódot is lehet írni egy olyan editorban ami úgy néz ki mint az Xcode :P. Gondolok itt olyan dolgokra, mint pl a code completion-nál felugró kis ablak teljesen ugyanolyan.
Az app legnagyobb előnye szerintem, hogy van a felső sávban egy nagy RUN gomb amivel rögtön ott le is lehet futtatni a kódot.
Nyilván nagyobb projekteket IDE-ben ír mindenki, de kisebb dolgok kipróbálására, scriptek irására tökéletes. Pl egy 30-40 soros programhoz amit meg kell néznem, amihez nyilván nem csinálnék egy projektet csak azért, hogy lefuttassam, de mondjuk a terminált sem akarom használni, mert lusta vagyok javac/java parancsokkal meg elérési utakkal húzni az időt, arra tökéletes.
Kicsit olyan érzésem van, mintha egy Xcode playground lenne, csak rengeteg nyelvhez :D
Egyébként tud minden funkciót amit a legtöbb editor. A honlapon fent van a támogatott nyelvek listája (syntax highlighting, code completion, debugging szerint), szépen bővül a lista.
Az ára jelenleg 14.99$, lifetime, de van ingyenes demó verzió is. Szerintem ennyit bőven megér.
Ha valakit érdekel itt egy link hozzá: https://coderunnerapp.com

2 kedvelés

A Panic ezerrel dolgozik a Coda utódján.

2 kedvelés

Az a glowos '80as colorscheme nagyon komoly!

VS.Code-ra mar van ilyen, a SynthWave’84 :
https://marketplace.visualstudio.com/items?itemName=RobbOwen.synthwave-vscode

(Sajnos a ViM nem tamogat custom CSS-t, igy ott nem lehet glow :( )

Az új editor neve Nova lesz, már elindult a béta tesztelés

Úgy nézem, lesz benne normális kódkiegészítés is.

A nova nekem nem jött be, még az .editorconfig-ot sem kezelte rendesen, visszakértem az árát. Jófej indiai nevű sráccal leveleztem, nem találtunk megoldást. Sublimetext lett, egyelőre tetszik. Még a távoli szerver szinkronizálással bajlódok, de majd megoldom valahogy. Viszont az itthoni gépre kíváncsiságból feltettem vs code-ot, kezdek barátkozni vele. Még a multi-cursor átírásra nem jöttem rá, hátha valaki innen tudja, hogyan működik.