Text editorok Macen

Mi a probléma pontosan? Munkában VS Code-ot használok (igaz Windowson).

Ezt használom legtöbbször:

Kép

De a többi is érdekelne:

Alt gombot kell nyomva tartani, és akkor minden kattintás létrehoz egy új kurzort a kattintás helyén. Utána ha van pl 3 kurzurod az “E” előtt (példádban), akkor a shift+jobb nyíllal tudsz kijelölni több szöveget, nyilván ebben az esetben mind a 3 sorban elkezdi majd kijelölni, mert 3 kurzurod van. Kilépni ebből a módból esc-el lehet.
De még egyszerűbb ha lerakod a 3 kurzort az “Example” szavak elé, majd cmd+d kijelöli a teljes szót minden sorban és akkor nem kell betűnként haladni.

3 kedvelés

Ritkán bográszom már kódokban, de a VS Code-t használom én is.
A legtöbbet e-book készítésre használom manapság.

Én már használtam mindenfélét fejlesztéshez (netbeans, sublime, atom) de mostanában a vscode jön be nagyon. Én elsősorban PHP-val és javascripttel foglalkozom, szerintem ezekre tökéletes. Kicsit talán be kell állítgatni, de aztán megy.
A JetBrains szofteverekről is sok jót hallottam, illetve próbáltam is, de nekem lassú és nehézkes volt. Illetve a jópár extension-el minden IS megoldható. Shell scriptekhez szerintem felesleges az Xcode, azokatt Vimmel szoktam szerkeszteni. Az se rossz szerkesztő, csak egy életen át kell tanulni.

1 kedvelés

:smiley:

Ha már Xcode és Vim, az új Xcode 13-as verzióban van Vim editor. Persze nem tud mindent amit az “eredeti”, de valami hasonló szerkesztési élményt kínál.
Egyébként én szeretem a Jetbrains cuccait, mert tényleg mindent tud. De kezd akkora nagy erőforrás zabáló alkalmazás lenni, mint az Adobe szarjai. Lehet, hogy mindent tud, de azért, mert mindent betölt ha kell, ha nem.

A Jetbrainstől lesz egy ilyen is: JetBrains Fleet: The Next-Generation IDE by JetBrains

1 kedvelés

Nagyon inspiráló ez az egész, úgyhogy írtam egy cikket a Mediumra: Mutatom a stack-em.. Nemrég vettem egy — nekem —  új… | by Ámon Tamás | Dec, 2021 | Medium

4 kedvelés

Megmondom őszintén, hogy szerintem a JetBrains cuccok legnagyobb hátránya maga az UI. Minden egyes oldalon akár több vékony sávokon vannak az ablakok. És meg kell tanulni, hogy mit hol találsz. Persze egyébként alapvetően logikusan van felépítve, de mégis: ezt itt, azt ott kell megnyitni, ez ezért nem látszik, az meg azért… Szóval maga az UI az átláthatatlan.
Hozzáteszem gyorsan azt is, hogy Xcode is kezd hasonló irányba elmenni. Mindkettőre igaz, hogy minél többet tud, annál nehezebb megfelelően elhelyezni ablakokat, gombokat, hogy átlátható maradjon, de közben funkcionális is. Ugyanakkor amit rettenetesen szeretek a JetBrainsben az az, hogy van beépített Terminal. Hiába van egy zseniális iTerm külön telepítve, nem szeretek elnavigálni a projekttől csak azért, hogy 1-1 parancsot lefuttassak. És, hogy az Xcodeba miért nem építik be, mai napig nem értem.

Mindenesetre úgy néz ki, hogy ez az új JetBrains IDE jó kezdeményezésnek tűnik (számomra).

a php debuggolashoz pont erdekelt volna mit hasznalsz chrome extensiont :wink:

Ahhoz ugye xDebug is kell, jól beállítva. Itt van egy egész jó kis leírás hozzá: https://www.cloudways.com/blog/php-debug/

1 kedvelés

Xdebughoz pedig a MacGDBp alkalmazás tök jól működik.

https://www.bluestatic.org/software/macgdbp/

2 kedvelés

koszi sracok, nezem :wink:

Na, pár hónap után feladtam a VS Code-ot. Visszatértem a Sublime Text-hez, szigorúan a 3-as verzióhoz (ez még lifetime licensz) és megkönnyebülve vettem észre, hogy ez milyen rohadt gyors :grinning:
Az is lehet, hogy az én alap dolgaimhoz ez is tökre elég, kizárólag html/php a menü. Codeigniter 4 framework amit használok, teljesen jól elboldogulok vele.

Ez érdekes, hogy lassú a VSCode. Mondjuk azt Javascriptben írták, míg a Sublime-ot C+±ban és Python- ban.