Thinkpadek

Én ahogy olvastam valahol, nem mindegyik verzióból szedték ki az ethernetet. Lehet csak a legkisebből.

Az boven eleg, nekem az x230 az ultimate munkaeszkoz. Fogom is fejemet, miert nem szereztem elobb egy ilyet. Kicsi, konnyu cipelni, minden benne van ami csak kell. Most ethernet nelkul ugye az en esetemben semmit nem er, mert ahol en hasznalom ott mindenhol csak ethernet van. Rohadt massziv, meg nem kell vigyazni ra. Ezzel a hulye vekonyitas maniaval tenyleg kinyirjak az osszes jo munkaeszkozt. Nem ertem miert kell, ott a Yoga az mehet a facebook-os kozonsegnek.

Az x270-et meg arulni fogjak egy darabig.

Viszont letehetünk arról, hogy újra két ram slot lesz a gépben, mert azt az egyet is kinyírták.

2000Ft-os adapterrel ugyanott vagy mint a régi géppel, csak az új sokkal vékonyabb és könnyebb.

De az adapter szentségtörés :)

1 kedvelés

Jogos :D
Amúgy azt meg tudom érteni, hogy ha valakit zavar, hogy egy pendriveot is átalakítóba kell dugni, mert az akkor kilóg nagyon, lifeg stb, de egy ethernet kábelnél ott nem oly mindegy? :D

En a macbook pro-hoz vettem, mert kell az ethernet csatlakozas, hasznalom is, de a thunderbolt csatlakozo sokkal konnyebben csuszik ki a helyerol, mint egy bepattintott rj45. Meghat egy plusz vacak, amit elhagyhatok ejszaka, sotetben.
Sajnos egy olyan macera, amit le kell nyelni, ha dolgozni akarok ugyan ugy, ahogy eddig. B verzionak hordok magammal egy mikrotik mAP-t, amit csak eth-wifi konverternek is tudok hasznalni, de ez nem mindek esetben megoldas, es usb, vagy 220as taplalas is kell hozza.

Inkabb kevesbe megbizhato es lassabb. A notebookokon belul altalaban PCI buszon csatlakozik az ethernet a PC-hez, ami gyorsabb es megbizhatobb, mint az USB.

Ezért kell macet venni és TB :)

Vagy egy x270-et és kész :)

Annyi pénzért tényleg inkább MBP, minden trollkodás nélkül.

Minden trollkodás nélkül: Az új MBP egy sz@rku… khm… elsőgenerációs problémákkal küszködő termék. Aki itt a fórumon vett belőle, kivétel nélkül panaszkodik valamire, @W2Unix ott tart, hogy csak valahogy el tudja sózni. Én még ilyet nem láttam Apple terméknél. A 2015-ös MBP az utolsó megbízható gép, régi technológiával, nagyon drágán.

Igen itt sokan panaszkodnak 2-3-an viszont nem latnam, hogy aranyaiban tobb lenne a meghibasodas mint maskor. De igazabol ezt egy szerviz tudna megmondani, van koztunk akkor APR-nek/ben melozik nem?

Van, de nem tudom, hogy publikusak-e az adataik. :)

Persze lehet azt mondani, hogy nyilvan az elegedett tomegek csak hasznaljak a gepet, es nem forumoznak, de azert az is eleg arulkodo, hogy az Apple sajat oldalan van guide arrol, hogy mit csinalj, ha nem jol mukodik a minimum felmillios laptopod billentyuzete. Ilyet nem tudok felidezni az elmult 12 evbol.

Azért régen is volt probléma rendesen, csak érdemes megnézni mennyi visszahívás volt (és amit visszahívnak az már nagyon nagy probléma).

Mennyi gpu hiba vagy repedő ház probléma volt.

A MBP nalam pl. nem opcio nalam munkara. Csak USB-C van rajta ugye, nincs beepitett 3G modem lehetoseg, nincs dokk csatlakozo, stb.

Közben a legtöbb bolt a 2015-ös modellt már 570-580 körül adja, kezd az ára beesni a még elfogadható kategóriába, csak sajnos az a gép napról napra egyre elavultabb.

De abban ugye egyetértünk, hogy a régen elszúrt dolgok nem igazolhatják azt, hogy most is elszúrták? És még az áron is toltak egy méreteset.

Ma mar a dock csatlakozot usb-c-nek hivjak :).

Par eve volt amikor kicsit olcsbb volt a mac, de 10 eve pont ugyan ilyen brutalisan draga volt csak kozbe a dollar majdnem a duplajat eri.