Thinkpadek

Szerintem az még sokáig egy okés gép lesz, ha nincs szükséged normális videókártyára.

Ui: Gyertek fórumtalálkozóra! Aki Németországban van, felmentést kap. :)

1 kedvelés

Majus vegen lesze pesten :) remelem akkor is lesz.

Szólj mindenképpen, megszervezzük! :)

1 kedvelés

Tudom, ez a trend, de azert az nem ugyan az. A “tradicionalis” dokk csatlakozoval tulajdon keppen egy port replikatorhoz csatlakozol, amiben nincs, vagy alig van csak elektronika, mert minden csatlakozo a dokkon kozvetlenul a gepre van kotve. Az USB-C dokkoknal ugye ott van, hogy USB, driver kell hozza, nem is tudom Linux-szal mukodnek-e… Ez egy tipikusan olyan dolog, hogy egy feladatot hogy lehet sokkal bonyolultabban es dragabban megoldani, csak azert, hogy egy pici csatlakozot kelljen hasznalni es a gep aljan legyen valami nagyobb.

Persze ertelek en es igazad van, de valoszinuleg az elso automata szovogep is osszetetebb volt mint addig a kezi szovogep. 😊

A linux tamogatashoz meg nem tudok mit mondani, igazabol a linuxosok maguknak valasztjak es ok elvezik, akkor hajra ;)

Hat ezt igy azert kategorikusan nem jelentenem ki, plane nem a mult heti “hepynyujer and futur” intel es egyeb chipgyartok uzenetei utan. Meg ahogy nekifutottak a foltozasnak (lasd elorelathatolag 5-30 lassulas, ami kb annak felel meg amit sikerult z elmilt 3-4 eveben osszehozni/ hazudni "fejlodesben. khmmm. csekkolva a benchmarkokat)
Nem csak, hogy egy 2015s gep de pl nalam egy 2012 mid (utolso nem retina szeria), full rammal, ssdvel, tokeletesen mukodik, minap vagtam vele 4k-t (igaz proxy filekkel) es nem oszultem bele.
Az pedig, hogy lassan mar billt sem szerelnek a gepekbe (mer atlagfelhasznaloknak eleg lesz egy sor emojival kommunikalni ami annak megfeleloen jelenik meg a tacsbaron miutan a gep arcfelismeroje felismerte, hogy eppen milyen hangulatban vana gep elott ulo user, lasd jonapom van/versus mindenkit megolok), nem ujdonsag, atlagfelhesznalonak nem kell semmi, az, hogy paran akik ilyeten munkara fognak a gepeket oldajk meg ilyan olyan adapterekkel, amiert szinten fizetsz.

Azert ez az 5-30% megint egy brutal hirkeltes volt csak koderult hogy atlag felhasznalokat pl egyaltalan nem erint a problema. Leginkabb csak adatbazis, es szervereknel van gond.
Viszont az intel cpu/amd gpu uj aput lattatok? 100w es egy i7es proci (4mag) meg egy geforce 1060-nak felel meg kb 8ad akkor mint egy eddigi konfig. Na most varos lett az uj laptop :).

Szerintem ezeket az intel lapkakat gyorsan latni fogjuk mac-ekben. Azert 13” mbp elege meno lenne igy.

Igen oda meg jobban jogos.

Ez a T480s viszont kifejezetten izgalmasra sikeredett.

Van ethernet is!!! :-D

:slight_smile: És kb egy sóhajtásnyival vastagabb a Carbonnál. Viszont az árkülönbségük is eléggé lecsökkent, eddig majdnem 500 dollár volt a különbség az induló árnál, most mindketten 1700 dolcsi körül indulnak előreláthatóan.

T és többiek infó:

X1 Carbon 6th gen. infó:

Csak a miheztartás végett én is “bejelentkezem”. Ugyanis munkahelyemen meghatároztlan ideig kaptam egy használt x230-at tesztelésre. (Mármint telepítések tesztelésére). De ha beválik lehet megtartom benti fejlesztős gépnek. :slight_smile:
Meg csak a win10 került rá… bár az sem kizárt, hogy a sikeres teszt és hibajavítások után valami Linux megy majd rá :slight_smile:


(Kicsit koszos, kicsit megviselt, de majd rendberakom).

1 kedvelés

Nem is igazi maces (almamagos) mar akinek nincs egy thinkpadja;)

(irhattam volna, hogy akinek nincs thinkpadje az annyit is er de ez igy az elmult vasarnap utan ovon aluli lenne ;) ON

2 kedvelés

Latnad az enyemet, mindenhol le van utve ahol lehet, meg az lcd-t takaro keret is lifeg neha. :D

Ezt csak úgy a kisszínesbe, hogy mekkora batár a W701. Balra MBP 17", jobbra Air 11" for scale :smiley:

1 kedvelés

Azert az a “tacs pad” mokasan fest az air mellett :)

Azt hiszem, mindannyian ismerjük a felmerülő érzéseket:

T440s-t szeretem többször, WLAN kártya, SSD, billentyűzet, touchpad stb. Nem legkényelmesebb, de legalább van rá lehetőség.

A Lenovonál ráléptek a gázra.

Thinkpad X1 Carbon Extreme:
https://www.lenovo.com/us/en/laptops/thinkpad/thinkpad-x/ThinkPad-X1-Extreme/p/22TP2TXX1E1?menu-id=X1_Extreme

Thinkpad P1:
https://www.lenovo.com/us/en/laptops/thinkpad/thinkpad-p/ThinkPad-P1/p/22WS2WPP101?menu-id=P1