Új Air és Mini

Eddig hdd volt benne, meg ketmagos proci, forrasztott rammal. Szerintem az volt a draga.

Most a RAM cserélhető?

Nagyon ugy nez ki :slight_smile:

Szerintem a mini es az air szamara is mar nagyon erett a rancfelvarras. A macbook log csak ki a kinalatbol ahogy @Czo is irta… Viszont a belepo eszkoz nem tudom micsoda a jelenlegi kinalatbol legalabb is az arazas alapjan :)

Nyilván de megjelenéskor egy tényleges elérhető belépő gép volt. Most itt a belépő 128GB már vicc, ennyit telefonokba pakolnak (jogosan).

1 kedvelés

A belepot nem az arazas alapjan kell keresni, hanem “tipus” alapjan. Igy szerintem a sorrend a kicsit draga MB, majd MBA es MBP.

Marad a gyereknek a 2017-es Air. Az új az k…va drága. Egy 2015-ös MBP 13 esetleg, de az meg nem metál. A sima macbooknak mi értelme ezután?

Eddig mi értelme volt?

En ugy gondolom, hogy a 1299-es MB a belepo gep (de ebbol ki kene venni 128 SSD-t, hogy olcsobb legyen, mint az MBA), ezutan jon a 1199-es MBA (ami valamiert 128 SSD-vel van, de mondhatjuk, hogy csak a 128 SSD miatt olcsobb) majd jon a Pro.

Szerintem, egy rendkivul szimpatikus gep. Tokeletes belepo masina.

Félmillió forintért egy darab usb-c meg m3 processzor… Hát…

Nem az arat kell nezni! Nem az aratol lesz a gep belepo, hanem a kepessegeitol. Az egy nagyon jo belepo gep, en pl akartam olyat venni masodlagos gepnek az iMac melle. De most, hogy nincs iMac, lovesem nincs mit vegyek.

Szerintem egy kuka mac pro-t :)

kicsit off, tényleg mi tart 2-3 évet kiadni egy mac pro-t?

A 15” mbp miert nem opcio?

Alapvetoen szeretem az asztali gep + mobil gep kombot, igy maradnek a mostani megoldasnal. Kellene, egy 2TB kapacitassal rendelkezo, aktualis CPU-s iMac es egy aktualis CPU-val rendelkezo, 512 tarhelyes notebook. Vagy masik opcio, egy 2 TB kapacitassal rendelkezo mobilgep, de akkor ahhoz kell monitortol kezdve minden.

O, valami nem stimmel a MacBook Air mellett. Az Intel 617 alapjan ez egy fura CPU. Tippre ez lesz: https://www.techcarving.com/2018/08/upcoming-intel-core-i7-8510y-with-hd-graphics-617-spotted-on-gfxbench/ . Tehat, ez a 8. generacios Core Y sorozatu vas, amit eddig az MB-be pakolt. WTF! Vagy valami mas Y sorozatu ize lehet, mert itt nincs tul sok 2 magos: https://ark.intel.com/products/series/122597/8th-Generation-Intel-Core-i5-Processors Szoval nem jovok ra, hogy az pontosan milyen gep. De, ha ‘Y’, akkor miert nem az MB-t frissitette es dobta ki az MBA-t?!

Ja, fillérekkel. 300 vs 500 ezer HUF.

https://www.icentre.hu/termek/macbook-air-13-i5-18ghz8gb128gb#27-843

https://www.icentre.hu/termek/macbook-pro-13-i5-23ghz8gb128gbspace-grey#25-104+27-843

1 kedvelés

Hat a 15” mbp + 5k monitor + periferia vs imac + mb arban ugyan ott van a jelenlegi arakkal. Szoval szerintem a 15 mbp alternativa lehet arra amit szeretnel. Teljesitmenyben nem tudom az imac tobbet tud-e annyival mint a mbp

Igen :( https://imgur.com/xFxn3hG ez lesz az a gep. Egyedul az i5-8210Y az a proci, ami 1.6GHz alaporajelen jar es 617-es GPU van benne. Tehat, ez a gep kapta meg a 8. generacios Y sorozatu (regebben Core m neven ismert) processzorokat. Tehat ez egy MB, amiben van Thunderbolt viszont olcsobb, mint az MB alaparon, igaz, kevesebb benne a hely.

Igen, en is ezt a kombot nezegettem. Alapvetoen abban gondolkodtam, hogy szuksegem van egy “fo” gepre, amiben van 2TB tarhely. Mivel ezen a tarhelyen vannak videok, zenek es kepek is, igy nem fontos, hogy minden flash tarolon legyen (tehat, egy megfeleloen nagy flash terulettel rendelkezo Fusion Drive is megfelelo, ez jelenleg 128GB Flash + 1TB WD Black HDD). A fogep melle kell egy hordozhato gep (a jelenlegiben kinottem a 256-os SSD-t), amiben van 512 tarhely. A fo gepemnek 13500 GeekBench 4 pontszam felett kell lennie (ennyit teljesit a jelenlegi Core i7 iMac), de mivel ez egy 2011-es gep, valahol kb 25000 kornyeken lenne minimum realis a valodi pontszam. A masodlagos gepem jelenleg kb 4000 pontot tud, de ott eleg ez a teljesitmeny. Mind a ketto gep kimaxolodik 10.13-nal jelnelegi formajaban. Amiben meg biztos vagyok, hogy nem akarok olyan eszkozt venni, igy 2018 vegen, amit nem most jelentettek be es nem aktualis hardvert tartalmaz.

A jelenlegi iMac Mojave kepesse teheto, ha a Radeon 6970M-et kicserelem barmire, ami Metal kepes. Ez jelenleg is “kivitelezheto”, probaltam mar GTX980M-et, viszont mivel nincs Apple EFI bios a kartyaban, igy az OS betolteseig nincs semmi a kijelzon (tehat, hiba eseten se recovery mod, se boot forras valaszto kepernyo nincs, ugyonaz a helyzet, mint a torony Mac Pro eseten, ha nincs flashelve a videokartya) es mindig full fenyeron van az LCD.

Szoval az alabbi ociokat szedtem ossze:

  • iMac + MacBook
  • iMac + MacBook Pro (13", nincs Touchbar)
  • MacBook Pro 15"

Mivel se a sima MacBook nem frissult, se a TouchBar mentes Pro, igy ezekben mar nekem regi a hardver. Mivel az Applenal eveket vasarolok, igy teljes aron (amennyiert ok adjak az elavult vasat), nem szabad megvenni 1 evesnel oregebb technologiat. Viszont igy jart az iMac is.

A MacVidCards csapata iger MXM kartyat a regebbi iMacekbe, igy az lenne nekem most a legjobb, ha ez megjelenne Decemberig es akkor vennek masodlagos gepnek egy friss bejelentesu MacBook Airt, fogepnek maradna a jelenlegi es tudnek venni uj iMacet ha megjelenik az uj modell. (Szerintem nem fog meg 1-2 evig megjelenni, mert a 9. generacios Core i procikba rakott az Intel 8 magot, igy tul kozel kerult az iMac az iMac Pro-hoz).

A 15"-os gep is jo lenne, 2 TB tarhellyel, csak ott az zavar, hogy a jatekra tartott ocska PC-ben (Xeon 5470, Rx480) erosebb GPU van, mint a 15"-os gepben. Amit plane nem ertek, hogy miert nem Vega, vagy miert nem nVidia. Tehat ezt is ocskanak erzem valamennyire, viszont eddig ez a leginkabb valoszinu vegeredmeny.

Szoval, lovesem sincs, hogy mit kene venni.