Új Air és Mini

Nálam ez valahogy úgy néz ki, hogy van egy WorkStation, ami gyakorlatilag szerveként funkcional, de van benne egy 1050 Ti ha esetleg játszani kéne, illetve egy NAS ami backup + képek / videok vannak tárolva. Szóval kiszerveztem hálózatra azt, ami iszonyat dágának találtam az apple-nél és jobb is hogy LAN-on van és nem localban. Hátrány, hogy ezek folyamatosan mennek, de jópár évnyi villanyszámlával érne fel, hogyha megvettem volna a 4TB storage-t meg a 32GB ram-ot a 15" mbp-ba. Ezért maradt a base modell, ami reményeim szerinte 4-5 évig elegendő lesz.

Szóval nem tudom, hogy mivel foglalkozol, mi az ami kell a munkádhoz de a 2TB árából nekem kétszer kijönne a WS + 4k Monitor + NAS amit hálózatról elérek a base 15 mbp-val

Bár ez már nagyon OFF lett - Sorry

A filmnezos gepen kivul van itthon epitett NAS is (epitett, 12TB tarhely, 4 magos CPU, 8G RAM), de ami a NAS-on van, az nem erheto el mindig a fogepen (feltetelezve, hogy a fogepem egy MacBook Pro). Pl. ott a Photos Library, van benne jelenleg 41825 kep. Ha ezt NAS-on tartom, akkor ott jo lenne az egeszet SSD-n tartani (mert ugye scrollozaskor kellenek az indexkepek, vagy a metaadatok), tovabba ha innen valasztok hatterkepet, ha rebootolsz ugy, hogy nem erheto el a NAS (marpedig a vonaton nem lesz elerheto, mert az itthoni dolgokhoz VPN kell), akkor az OS X ad egy default hatteret. Szoval nem tudom, hogy ezt NAS eseten hogy lehetne ertelmesen megoldani. Az iCloud es a korulotte levo dolgok nem erdekelnek. Amit nem tudok adatot sajat hataskorben tarolni (tehat, vagy otthon a NAS-on, vagy a sajat szerveremen a dataplexben) azt nem fogom mashoz odaadni. Kivaltkepp pl a sajat fenykepeimet, amik nyarlasokon, csaladi esmenyeken stb keszultek. A kulso tarhelyeket ki nem allhatom es az OS X se szereti kulso tarhelyen kezelni sem az iTunes Libraryt se a Photo Libraryt. Gyakorlatilag ezeknek mindig elerhetonek kell lennie.

Nekem sima fekete hátterem van :) Az valóban kicsit kellemetlen, hogy a photos library az NAS-on van, mert nincs elég sávszélem felfele itthon, hogy az otthoni lanon lévő gigabithez fokható legyen a Photos használata távolról VPN-en keresztül, de ezt úgy kezeltem, hogy csak otthonról használom :D

Minden esetre szerintem ez a szép az egészben, hogy mindenki megtudja találni a saját szükségletének megfelelő megoldást :)

Sorry az OFF topic-ért.

Az aktualis kinalatban egyaltalan nem szerintem. Nekem pl eleg lenne a Fusion Drive is, 128-256 SSD-vel es mellette 2-3 TB forgo lemezzel. De ilyen csak az iMacban van, azert lett volna tovabbra is fogep az iMac. Pazarlas a soha nem hasznalt szektorokat SSD-n tartani, de nincs mas megoldas. Nekem ugyan 100/100-as net van itthon, grantalt 90/50 mellett, ez eleg is volt a Photoshoz, de az, hogy rebootnal eltunik a hatter, ha nem vagyok itthon, az felfoghatatlan. Igazabol, informatikuskent nem valasztanam ma a ceget, de megszoktam a rendszert…

Nem voltam egyértelmű, a megoldást nem feltétlen a jelenlegi apple kínállattal értettem :)

Ezt sakkoztam ki tegnap. Amber Lake az pont az Y sorozat, amit a sima MacBook hasznal. 7. Generacios Y van jelenleg az MB-ben es 8. Generacios az MBA-ban. Viszont, jon a Radeon VEGA a MacBook Proba, novemberben. Talan, akkor az iMac is kaphat refresht, vsziont egy uj GPU-val rendelkezo, hwsen javitott i9-es MBP is tokeletes valasztas.

1 kedvelés

szerencsere nekem a vga teljesitmeny nem kell semmire a mbp-ban, ha lenne igpu-s olyat vettem volna, de azert szuper erzes h kb 1 honappal gepvasarlas utan frissitenek rajta… Maskor is ketszer frissitik a mbp vonalat egy evben?

Ilyen regen tortent. Bar a sajtojelentesben szereplo “desktop class graphics” kiveri a biztositekot. Ez nem desktop class graphics bmg, hanem ezt ugy nevezik, hogy fejlodes. Tuti aremeles is lesz, hiszen beraktuk a desktop class eszkozt a gepbe.

Azt esetleg nem tudod, hogy a minibe melyik procik kerültek? Van esély rá, hogy desktop procik?

A publikalt adatok alapjan desktop procik, vannak is az intel kinalataban eggyezo peldanyok. A legerosebb i7-es miniben egy 6 magos, 12 szalas i7-8700 kapott helyet, ezzel erosebb lett CPU teljesitmenyben, mint az iMac. https://twitter.com/Czokie/status/1057387707310264322 Az i3-as mini viszont alig tud tobbet CPU teljesitmenyben, mint a 2012-es 4 magos, legerosebb Mini.

1 kedvelés

Amugy az air-t eddig nagyon nem is nézegettem, de pont ugyan olyan rossz árérték aránya van mint eddig. Még mindig ez az utolsó mac amit megvennék.

Szerencsere fontos frissitesek is lettek:

Bocs
ON

1 kedvelés

Az emojiknak vajmi keves kozuk van az Applehoz. Ahogy az unicode consortium frissiti a szabvanyt, ugy fognak a frissitett szabvanyban megjeleno uj emojik beesni az iOS supportba is. Folosleges ezt minden releasnel leirni.

1 kedvelés

Nem beszélve arról, hogy magasan a legtöbbet használt elem minden mai mobil operációs rendszeren. Ha tetszik ha nem.

Akkor mostmar minden aktualizva vagyon. Megnyugodtam ;)

Nincs, mert eloterjesztesben vannak tovabbi emojik, foleg google alkalmazott keresere nehany cross racial emoji.

1 kedvelés

Summa-summarum…
Az utobbi frissiteseknel kezdem megint azt erezni, hogy mar nem csak a zsebuket nyitogatjak, hanem valamit igyekeznek “adni” is ezert a penzert.
Az iOS 12 szerintem eleg korrekt lett. Reg volt ilyen, hogy az uj verzio megjelenesekor ennyire popec legyen.
…mar a HS eseten sem ereztem azokat a gyerekbetegsegeket mint korabbi rendszereknel.

A hardware? Valoban sokba kerulnek mar a beugro gepek is…
De egy Jaguar/Aston Martin/Ferrari sem egy Dacia Duster szinten poroszkal.
Nem az apple arai nincsenek rendben, hanem az atlag magyar fizetesek…

4 kedvelés

Nekem is iPhone 6 Plusszon hasonló a véleményem. Nekem is az első kiadás is mérföldekkel jobb volt, mint az iOS 10 vagy 11 bármelyik kiadása. Bár most nézem, hogy iOS 8-cal érkezett, szóval ez már az 5. rendszer hozzá.

Kiváncsi leszek, hogy a következő rendszer melyik telefont nem fogja támogatni. Az 5S mérete megegyezik az SE-vel. De nem tudják majd következő évben elkaszálni mindkettőt, mert iPhone 6S cuccok vannak az SE-ben. Szóval most az 5S az esélyes. És talán az én pluszom is?

Sziasztok.
Csak annyit szeretnék kérdezni,hogy a mac mini 4magos i3 és a 6magos i5 konfigok teljesítménye közt mekkora a különbség. Hoszabb távra (5+ év) jobban megérné az erősebbik mini? Jelenleg egy 2009es mbp amit használok,ezt szeretném cserélni. Monitor,egér,bill. az minden van. Köszi a segítséget.