Új Air és Mini

Kerdes, hogy mi a felhasznalasi terulet…?!

Nem munkához kellene,csakis hobbi szinten fotó,videó szerkesztés meg ilyen apróságok. Azért nem árt,ha van tartalék a gépben. Nem tudni mit hoz a jövő.

Szerintem mindenkeppen a 6magos. Es legalabb 16gb ram.

A ram-ot még szerencsére,hogy lehet majd növelni idővel,ha szükség úgy kívánja. Arra plusszban most nem költenék.

A 8GB gyakorlatilag ma mar bongeszesnel is keveske a gep tobb reszehez kepest.

Pont a legetosebb procinaz ertelmetlen beruhazas minden mac-en. Ar-ertek aranyban soha nem eri meg.

Egy szoval nem mondtam hogy az applenel vegye meg a ramot. Viszont mit csinal otthon a 10Gb halokartyaval? Ha utana meg tb3as meghajtot ajanlasz neki?

1 kedvelés

En Appletol nem vennek ramot, mert cserelheto, a RAM bovites aranak a felet meg lehet sporolni 3rd party vasarlassal. Procibol nem vennem meg a Minit a gyari i3 procival, mert az ugy minimalisan lenne gyorsabb, mint a 4 magos 2012-es modell (igaz, a 2 magos 2014-esnel nyilvan gyorsabb). Az i7-es procit, amiben van Hyper Threading egyertelmuen akkor kernem, ha a varhato workload ki tudja ezt hasznalni. Pl. az Xcode nagyon szepen tud belole profitalni. Noha, fix telepitesu gepet lehet kulsoleg tarhellyel boviteni, de engem ki tud boritani, ha ezek a dolgok a gepen kivul vannak, tehat en egyertelmuen annyi belso tarhelyet kernek, amire szuksegem van. Szerintem szemet dolog volt az Appletol, hogy megolte a Fusion Driveot. En nagyon szeretem es ez a legkolcseghatekonyabb modja a nagy es gyors tarhelynek.

Az alap 6magos 512-es ssdvel a legjobb vetel. Mondjuk hozzatartozik hogy semmi esetben nem vennek minit se air-t egyszeruen nem jo az ar/ertek aranyuk.

Szerintem az i5 meg oke, de az i7 is ugyonugy 6 magos. Ahogyan baromira nehezen tudsz eladni hasznaltan egy 1 TB SSD-vel rendelkezo Late 2013-as 15"-os rMBP-t, ugyonugy nehezn tudsz eladni valamit 6 magos i5 helyett 6 magos i7-tel. Annyi a lenyeg most, hogy az i3-at nem szabad, minimum az i5-ot kell valasztani.

2 kedvelés

Pontosan ezt mondom az i7 mindig ertelmetlen valasztas az apple kinalataban a legerosebb proci brutalisan draga es kozel se tudd annyival tobbet.

1 kedvelés

En se kernek, de nincs mas valasztas. Egy csomo dolog van a gepemen, aminek folosleges SSD-n lennie, de ha nincs csak SSD opciokent, akkor nincs mas. En nem szeretem a dobozon kivuli megoldasokat.

Valamit megint beneztel, mert i3/i7 es i5/i7 a valaszthato opcio.

1 kedvelés

Mert az i3/128SSD egy csapda a vasarloknak. Mert az Apple tudja jol, hogy az i3-at sokan kicserelnek i5-re, ezert ott nem is ad i5-ot opcionak. A kereskedelemben az i3-i5 arkulonbseg sokkal, de sokkal kisebb, mint egy i5-i7 kozotti. Ezert kotelez, hogy vedd meg a 256-os SSD-t is. En nem vennek 512 alatti gepet. Egyebkent az iMacet is 2TB-vel kernem es felek is attol, hogy az uj iMacban nem lesz Fusion Drive. Pedig egy 2TB HDD + 256 GB SSD tokeletes tarolo lenne szamomra (mondjuk, most 1TB HDD+128 GBSSD-bol van Fusion Drive-om, ami teljesen megfelelo teljesitmenyu, ezert ugy gondolom, hogy jo lenne ez 2TB HDD melle is. De ugyis full SSD lesz a kovetkezo iMac)

1 kedvelés

Igen asztali, feljebb linkeltem a tweetemet. 8100, 8500 es 8700 van benne. Igen, de irrealisan nagy az elteres az i3/128SSD es az i5/256SSD kozott. A 28 hogyan jott ki? i3-i7 kozott nalam 109200Ft az i5-i7 kozott pedig 62000Ft van. 72800Ft az elteres a 128 es 256 SSD kozott, tehat 47200 Ft az i3-i5 ugras.

Nem ertelek.

  • i3 - i7 upgrade: 109200 Ft
  • 128 SSD - 256 SSD upgrade: 72800 Ft
  • i5 - i7 upgrade: 62000 Ft

Ezek alapjan:

  • i3 - i5 upgrade: 47200 Ft

Az Apple ugy arazta be az i3-i7 upgradet, hogy ez arban megfelel az i3-i5-i7 upgradenek. Tehat 47200 + 62000 = 109200 Ft

En nekem csak igy jon ki a matek.

Mit jelent az, hogy a valosagban 40?

O, erre nem jottem volna ra. Nem szoktam ezeket osszehasonlitani a piaci arakkal, mert tudom, hogy jelentosen dragabban adja az Apple a dolgokat. Nekem attol fugg, hogy mire van szuksegem. Ha ezen a minin Xcodeoznek, akkor pl. szonelkul megvennem az i7-es upgradet.

Erdekes a tarhely koruli mizeria…
Par evvel ezelott en is “haborogtam”, hogy miert sporolnak a tarhellyel…
Ma mar azon kapom magam, hogy a zene spotify-rol szol, a privat dolgaim (fotok, doksik…stb) az iCloud-on csucsulnek… a munkak meg egy masik felhoben vannak tarolva.
Eljutottam oda, hogy nem erdekel mekkora a hattertar.

Mondhatnam, hogy a nagy atlagot kepviselem… de a sok-sok giganyi (fel tera) munka azert ezen tulmutat. Ezert tarolom mashol.

A 200GB-os icloud 3 euro. Vagyis evi 36 euro, 5 evre veszek egy gepet 180 euro. A mbpnel +256GB-os bovites 250 euro vagyis nem igazan olcsobba felho, csak mas.