"Új" gép opciók-

Sziasztok!

2010-es imacem utódját keresném aktuálisan.

Egyelőre 3 opcióban gondolkodom,melyek a következőek:
Használt,de újabb Imac /2015 sima,vagy 4K 230-240e ft között/
Használt Mini ,2014 late 8gb,2.6-os i5 konfig + egy új monitor (bill,egér van)
Vagy most még akciósan boltból, 2017-es Macbook air .
Általános,otthoni felhasználásra keresek gépet, minimális hobbi jellegű fotós,videós szerkesztéshez max.

Imac lenne talán a legoptimálisabb opció,/a hordozhatóság egyelőre nem feltétel/,ellenben talán az volna a legkényesebb,hibák szempontjából. Elég zsákbamacska.

Mac mini+monitor. Talán a legkézenfekvőbb… Bár hardverben az imac alatt lenne, monitorral hasonló árban.

Mac Air…hordozható,és új gép garival. + Lehet nem ücsörögnék annyit feleslegesen elötte ,mint egy asztalinál… :D
Itt a későbbi szervízelés opció megint karcos,illetve a kijelző sem az igazi…plusz külső monitorral meg már kereten kívűlre esne.

Várom tanácsaitokat pro és kontra. :)

Köszi,ha benéztél!

Meg ha ritkan is “szerkesztesz”, a kepernyo merete nem mellekes dolog (foleg ha az ember korosodik).
Ahogy nezem, az uj mini meg az Air nincs tul messze egymastol arban es a mini szerintem merfoldekkel jobb. “Bovithetobb” is.
(A kijelzo meret miatt a minihez mindenkepp, de az Airhez sem art egy monitor)

A Miniben alapból hdd van, az elég lassú. Én az Air-re szavazok, nagyon megbízható gép, garanciával meg pláne jó cucc.

2 kedvelés

Volt ilyen minim ,fasza kis gép,hhd ki - ssd be ennyi. Tipushiba szerintem nics, a világból kimegy. Az inteles videó a gyengéje, de pl. az fcpx optizva van rá maximálisan. Az I5 amire neked kell bőven elég.
Air, most is arról pötyögök, ha kell a mobilitás akkor ez. Nem mintha a minit nem dobod be a hátitatyóba. Monitorokat simán kihajt. Vannak csecsás de hasznos és drága dokkolók. Emag most durván akciózza , gondolom kifutó. Amire neked kell ez is elég.
Imac, szerintem lutri, van akinek soha semmi nem volt vele, mások meg szívnak mint a torkosborz, ahogy én is, á csak a szokásos kijelző - videócsip - tökömtudja milyen kábel…aztán meg kideül hogy szoftveres a baj, hagyjuk.
Mini.

240e mar lehet 2015 13” Mbp-t keresni.

:)

Nem szívesen vennék 4-5 éves laptopot… Azon kívűl elég sok a javított retinás gép,ahogy nézem ott is vmi jellemző széria hiba van…

2015-os 13” gepnek semmi baja nincs.
A mini is egy laptop csak nincs benne aksi, es e melle a legrosszabb ar/teljesitményű gep

Air +1, és most már pénztárcabarát módszerrel lehet az ssd-jét is végtelenre bővíteni.

Tudnátok max. 100 ezer forintig vmi korrekt monitort ajánlani ?
Nem kell túl nagy, 21-27 coll max. Első sorban a kijelző minősége lenne a lényeges illetve, hogy praktikus legyen pl. állíthatóság terén , és nem lenne baj ha hangszoró is lenne benne. :D

Dell?
Nekem U2718Q van. Igaz ket-harom ev alatt csereltek gariba vagy ketszer (egyszer ad-hoc nem indult a geppel sleepbol, masodjara meg hasznalat kozben megjelent alul a “szinpad effektus”).
A support rugalmas es segitokesz. Futarral megy minden.

1 kedvelés

Márka annyira nem lényeges, csak megbízható legyen… :D
Vagy akár az is jó, ha mondtok olyan paramétereket, amikre érdemes figyelni… Válaszidő, kontraszt,fényerő stb. amelyek ár-érték arányban megfelelőek, ebben az árszegmensben. Az IPS panel, alap természetesen.

Ha jatszol, akkor fontos a valaszido. Ha grafikai munka, akkor inkabb a szinterek lefedettsege…
Ha egyiksem, akkor meg a penztarca :-)

Dellre szavazok en is.

1 kedvelés

Ha nem 4k-ban gondolkozol, hanem elég a full HD, akkor én tuti használt dell-t néznék, ezt a boltot szoktam ajánlani https://www.finnpc.net/tft-monitorok/24-tft-monitor ha 24" elég majdnem 3 kijön a 100k-ból :)

Mire kell? Nekem Dell monitoraim vannak kb 10 eve, soha egyikkel se volt semmi baj, de en koder vagyok, azt sem ertem, mi az a valaszido meg szinhelyesseg.

2 kedvelés

A frissitessel mar pcie ssd-s :-)

Akkó’ meg minek a Dell? Me’ van della?

Ha 24-es vagy kisebb, inkább 16:10-es arányú legyen, több a pixel.

1 kedvelés

??? Itt többen ajanlották a Dellt, arra írtam, hogy szerintem is megbízható monitorokat gyárt, de nem tudom, hogy Atisnak mire kell. Úgy meg nehéz bármit mondani.

Csacska szóvicc próbált lenni. Persze hogy jó a Dell is, nekem 2 hp van meg egy Lenovo (több mint 10 éves), nagyon nem lehet mellélőni a márkásabb monitorokkal, némi utánaolvasással. Pl. HP LP2475w