"Új" gép opciók-

Jaj, bocs :D Kellene még egy kávé :D

Ugorj be a kave topic-ba… :-)

1 kedvelés

Semmi extra… Otthoni felhasználás többnyire, hobbis fotós-videós szerkesztés nagy ritkán… :)
Néztem egy Philips 4k-s monitort,annál pl. írták ,hogy a feketéje elég kotvány. :)
De persze ettől még lehet simán jó… :D

A 4k-val “vigyázz”, azon gyakorlatilag nincs több pixeled, mint egy fullHD-n, ha sok pixel kell, 2560x1440-es 27"-ost kell venni.

1 kedvelés

Miert is? Ha jo a szeme es nem zavarja hogy kicsi akkor lesz tobb pixele.

Amiatt “is”, mert a GUI felülete nem lesz kisebb.

Lehet allitani hogy milyen felbontasba menjen. Es ezzel a gui merete is valtozik. En 4k alatt mar biztosan nem vennek monitort, a “retina felbontast” elege jol meg kehet szokni.

Kovezzetek meg, de 27"-es Thunderbolt Displayt nem cserelnem le egy ekkora meretu (tehat 27"-es) 4k kijelzore, mert retina modban visszaesne 1080p-re, 4k modban pedig tul apro lenne minden (kozbenso modokban meg osszevissza skalazna). Helyen kell kezelni a retinat. Sok gepre (gondolok itt a nekem is levo 2018/2019-es 13"-as MacBook Pro vonalra) nem szabad egy 5k displayt rarakni, mert ugy szaggat az expose mint az allat.

Egyebkent osztom @Czo velemenyet.
Hiaba nalam is 4K kijelzo, egyaltalan nem ebben az uzemmodban hasznalom. Nalam 2560x1440-en ketyeg (ugyanis ahogy oregszik az ember, ugy vakul).

Még egy “buta kérdés” !
Egy smart tv + Mini,vagy laptop müködőképes lenne használatra ,vagy a Tv nem igazán lenne optimális webes dolgokra stb? :D

Szerintem alkalmatlan a feladatra. Egy TV-n sokkal nagyobb a pixelek kozott a tavolsag (nyilvan nem 30" meretu 4k tvrol beszelek), tovabba egy csomo “kepjavito” funkciot tartalmaz, ami jol jon a filmeknel, de nem jon jol ha szamitogeppel hasznalod. Probaltam mar, keptelen voltam arra, hogy megszokjam.

4 kedvelés

Úgyfest maradok egy “újabb” Imac mellett, abban kérném még a segítségeteket, a tipikus kijelző porosodás ,és egyéb kis hibák kiszűrésére (pixel hiba pl.) tudtok e vmi progit,vagy oldalt ?
Anno talán Bachmannak volt egy,de azt már nem találtam. :)

Pixel hibat ezzel az oldallal tudsz ellenorizni: http://lcdtech.info/en/tests/dead.pixel.htm

1 kedvelés

Köszönöm, ez kb jó lesz arra amire gondoltam! :)

Az mennyire normális, ha egy late 2015ös Imac ( 2.8quad,8gb, 1tb hdd) közel egy perces boot időt produkál? Ennyire lassú az a vinyó ? ( frissen újra rakott Catalina Os)
Közel 10 éves i3as Imacemnek ehhez elég kb. 20mp ,itt is hddvel…

A HDD lassu. Plane, ha a regi gepedhez hasonlitod. A regei gepeibe 7200 rpm fordulatu asztali merevlemezt helyezett, az ujabbakba 5400 vagy 4600 rpm-es 2.5"-os notebookokba valo modell kerul.

Igen ezzel tisztába voltam,de nem gondoltam,hogy ekkora a különbség … ez akkor egyéb feladatoknál is jelenthet lassulást ,hiába a jobb konfiguráció, fejlettebb technika, mert akkor megint át kell gondolnom a dolgokat… :D

Rakni kell bele egy ssd-t és minden szebb lesz 😉

1 kedvelés

A valodi szegyen az hogy arultak meg 1-2 eve is hdd-s gepet.

Igen, ismerősöm most futott bele, hogy akciósan megvett egy 2017-es iMacet. Nem retinás, 8GB RAM, i5 proci. Azt hitte, hogy 2010-es Mac Minihez képest, ami szintén HDD, de 16GB RAM, előre lépés lesz. Konkrétan használhatatlan volt a gép! És itt nem Pro dolgokról van szó, hanem olyan dolgokról, hogy kilépni a programokból, kikapcsolni a gépet 10 perc. Elindítani a böngészőt újraindítás után 2 perc, stb. Szégyen, hogy ilyet árul az Apple, ez a hírnevet eléggé megtépázhatja. Még a MacBook Air is sokkal gyorsabb az SSD miatt.
Szervizben 8GB-ról 32GB-ra bővítette a gépet, plusz SSD-t tett bele a gép akciós árának feléért, és most inkább már egy erőműhöz hasonlítható.