"Új" gép opciók-

Nem ertem en ezt egyebkent. A 2012-es, 2013-as modellevben, amikor az 1 - 2 TB meretu WD Blacket egy 128-256 GB meretu SSD-vel parositotta a Fusion Drivehoz, akkor remek storaget talalt ki (nyilvan, az onallo WD Black is egy izmos storage volt). Most meg kiszurja az ember szemet egy csigalassu notebook HDD-vel es ha kersz Fusiont, akkor ad hozza egy kozepesen gyors, 8 GB meretu SSD-t. Nem veletlen, hogy leromlott a Fusion Drive hirneve. Nemhogy Fusion melle, onallo HDD-nek sem lenne szabad ilyet belerakni.

Az aktualis WD Blackek legalabb 8-10x gyorsabbak lennenek, mint ezek a 2.5"-os lemezek. Szegyen es szanalom. Nem is ertem mit keresznek ezek egy Desktop gepben. (illetve de, tudom. tuti joval olcsobban lehet hozzajutni)

Mostani 2,5” ssd arak mellett a puszta letezese egy hdd-nek egy imacben mar onmagaban vicc.

Meg mindig hatalmas elteres van 2 TB WD Black es 2 TB bazigyors NVME SSD kozott. Nem hiszem, hogy mindenkinek szuksege van ekkora sebessegre. Nekem sincs, plane nincs a Downloads vagy a Storage konyvtaramban. Oda boven jo lenne egy WD Black. Az Apple irgalmatlanul dragan meri a gigabyteokat.

de a 2tb hdd helyére 2,5" ssd tegyünk már ne nvme ssd-t.
de az alapgépben van egy 1TB-s hdd ami amazonon mondjuk 50 euro, egy 1tb-os ssd meg 100 euro. egy 1300 euros gépnél. legyen akkor az alap model 1349 euro és lesz benne egy 2,5" 1TB-os ssd.

Az Apple nem fog neked 2.5" SATA SSD-t rakni a gepbe (ami egyebkent szerintem a vasarlok 99%-nak tokeletes lenne). Csak a vegleteket ismeri. 2.5"-os csigalassu HDD vagy bitanggyors NVME SSD. Hazilag pedig nyugos szetszedni a gepeket a ragasztott uveg/kijelzo miatt. Tehat, ha most vasaroltal 1300 euroert uj iMacet, azt baromira nem fogod szetszedni addig, ameddig le nem jar a garancia. Ha pedig vettel AppleCare-t, akkor plane tartositottad az allapotot evekre.

ez így van, ezért nincs is ember akinek ajánlom bármelyik hdd-s gépet. már 5 éves is borzalmasan gáz volt bármilyen hdd. (a nason kivül).

1 kedvelés

Epitesz felhasznalasra keresek gepet.
A Dell es a ThinkPad csucsmodeljei kozott ment a hezitalas, de a Dell support baszik barmire IS valaszolni -eladni sem akarnak, a thinkpad meg csunya (baratnomnek lesz)
a ket jelolt:

https://www.lenovo.com/be/fr/laptops/thinkpad/p-series/c/thinkpadp?fbclid=IwAR2QRG6PVTys9_YxIJcnaNttvNPt9we1UZAi3gHjHMtdS1WCtptQwDjoeNg

Szoval hogy ne legyek teljesen off, itt jott kepbe a 16s MBP (2019). Csakhogy Revit is futna rajta ami csak win alatt elerheto. BootCamp-val teljesen native windoz filing es max teljesitmeny lesz?
ArchiCad fut MacOS -n azzal sok gond nincs.
A +16GB ram azert tenyleg ervagos, hogy polkorrekt maradjak, az 8GB video az meg belefer a budzsebe.

Velemenyek? (Tititol tudom, hogy Sala epiteszkent is hasznalsz macet. Velemeny?)

1 kedvelés

Nem jól tudod, Salának van köze hozzá.

2 kedvelés

kosz, bocs;) javitva ;)

(De nem lőttél nagyon mellé, a 4-es verzióval kezdtem :)

1 kedvelés

Én használtam bootcampet viszonylag sokat, de inkább csak kényszerből. Ha volt olyan program, ami windowson futott csak akkor elővettem. (Parallels nem volt jó mert nem támogatta normálisan az OpenGLt)
Alapvetően az Apple féle Windows driverek nem túl jók, működni általában működnek, de az experience nagyon elmarad a MacOS-től. Pl trackpad kb elveszíti a legtöbb gesturet, hang driver valamikor ad hangot valamikor nem, icloud for Windows iszonyatosan lassú (cserébe a onedrive for Mac is, így legalább nehéz megoldani a normális rendszer szintű szinkronizációt, bár úgy tudom látják a rendszerek egymás partícióit) stb
Az más ha valakinek van már Macje aztán egyszer csak rájön, hogy mondjuk Windows is kéne, persze akkor jobb a bootcamp mint venni egy második gépet, de így még vásárlás előtt gondolkodva azért venni Macet, hogy azon nagyrészt csak a bootcamp fusson szerintem nem jó ötlet. Ha a munkához CUDA is kell akkor meg végképp off az MBP.
Én az XPS-t venném, de abból is az új 17-est (ami amúgy kb valós méretben inkább kisebb mint 16” a vékony káva miatt), mert abban sokkal erősebb VGA van. Úgy tudom memóriát és SSD-t is lehet később is upgradelni ami elég jó.

1 kedvelés

Megkerdeztem egy ismerosomet aki epeitesz es par eve O is korbefutotta a temat. Azt mondja gyakorlatilag win/pc egyeduralom van, foleg ha fontos a kollaboracio. Marpedig fontos, mert nem oneman show van. Izmos Pc vmi jo gpuval (mar ha kihasznalja az adott sw.)
Naluk az asztali worstationok mellett asus rog-ok vannak.

1 kedvelés

szinte már csak építészként használom az imac-et, szintén archicaddal. egyéb dolog miatt egyre kevesebbet ülök a gép előtt.
ami nekem meglepő és egyáltalán nem mulatságos volt, hogy amikor megvettem a 2018-es 5k imac-et (középső modell), win alatt sokkal gyorsabban ment az archicad. minden szempontból. sőt, még a late 2012-es mbp-men is gyorsabban futott az archicad renderelés, mint az imac-on. csináltam mindenféle tesztet, elküldtem a supportnak is, természetesen leszarták…
energetikához használom még a wint az imac-on, és nincs vele baj.
(lehet, hogy az imac volt az utolsó mac-em…)

1 kedvelés

Egyvalamit nem értek, ha valakinek vagy valamire “brutál” teljesítmény kell, miért laptopban gondolkodik?
Jóval drágább, bővíthetetlen, sérülékeny… de mindezt csak kibicként.

Nem vagyok epitesz, de godolom ok is jarnak ugyfelhez, targyalasra ahol lehet meg kell demozni, porgetni egy 3D modelt… Csak tapogatozok :)

1 kedvelés

Aha, de dolgozni?
Egy építésznek szerintem van kerete másik gépre, mókusvakításhoz :)

1 kedvelés

azert laptop, mert ahogy Vati is irta hurcibalni kell, plusz ha durva melo van akkor bejelntkezik a ket iroda kozul annak a rendszerere ahova a projekt koti, es az ottani eromuveket tudja hasznalni tavoli eleressel renderre, nyomtatashoz esatbobbi (sot az ketto kozul az egyikben meg sajat -ertsd magan, mindket irodatol fuggetlen projektekhez is hasznalhatja az ott levo gepeket + softot is)

Sala: ArchiCad meg oke is MacOS-n itt kerdes leginkabb a Revitre vonatkozna, hogy az mit tudna kihozni magabol bootcamp alatt, (jobb e a teljesitmenye egy nativ wines pcn, mint MBP+ BootCamp+win combon), ha kiindulasi alapnak ugy vesszuk, hogy a pc es a mac gep teljesitmenye egy szinten van

Nekem Dell Supporttal eddig csak jo tapasztalatom van. Egy eset kivetelevel sikerult minden problemat SLA-n belul megoldani (az az egy kivetel is azert volt, mert nem tudtak 4 oran belul egy szerver Xeon CPU-t kiszallitani - 24 oran belul lett vegulis meg).
Ami meg tetszik, hogy kozvetlenul veluk lehetsz kapcsolatban, nem kell disztributor, nincs extra lancszem.
Munkara mondjuk nem XPS-t, hanem Latitude-ot valasztanek (vagy Precision esetleg).

3 kedvelés

Csatlakozom…

Mind ez melyik orszagban?