Új MacBook Air, normális billentyűzettel

Azért vicces, hogy ez a legjobb része, de akkor is :smiley:

…es a hasznalhatobb peldany (brutto) 670ezres arcedulaja mar igencsak tepi az ember idegrendszeret. De meg a sima i5-el is 600 felett ketyeg.

Igen. Kiváncsi vagy ezek után az új 13-as Pro árára. De akkor is, 2016 óta ez első Apple laptop, amit megvennék, ha nem lenne meg már a Mini.

2 kedvelés

Gondolom 1 milla korul lesz, felteve ha a forint megall 350-en.

Ezt nem igazan erzem/latom. Szerintem rettento nagy arcsokkenesen esett at a MacBook Air. Mivel ezt a gepet is neztem, mint vasarlasi opcio, igy a szamomra erdekes kombinaciok arait anno felirtam:

Regi - 2C Uj 2C Uj 4C
i5/8GB/256GB 554 990 Ft 409 990 Ft 449 990 Ft
i5/16GB/256GB 627 790 Ft 489 990 Ft 529 990 Ft
i5/8GB/512GB 634 990 Ft 489 990 Ft 529 990 Ft
i5/16GB/512GB 707 790 Ft 569 990 Ft 609 990 Ft

Ezek alapjan igencsak nagyon jo ara lett a frissites utan a gepnek, plane ha figyelembeveszem az elszallo forintot.

Lehet itt statisztikat vezetni a felhasznaloi arakrol, de maga a vegosszeg egy ilyen gepert eleg “veszedelmes”. Ha szigoruan az ar/ertek/teljesitmeny(felhasznalhatosag) aranyait nezzuk.
Ez nem a “pro” szegmens, ahol gyakorlatilag “annyit kersz el amit nem sajnalsz”.
Direkt nem hasonlitom semmilyen mas gyartohoz, mert teljesen felesleges.

Itt felmerul annak a pletykanak a letjogosultsaga, hogy 1-2 even belul a sima MB paletta ARM cpu-val erkezik (mint belepo model). Igy az uj MB lehet arfekvesben az AIR alatt. Igy el tudom fogadni a jelen arazast, de perpill gyakorlatilag ez a belepo model. Viszont a jelen palettat figyelembeveve viszont eros az az arcedula.

Csak ugy kivancsisagbol, mennyi lenne ennek a gepnek a helyes ara? Nem is Pro szegmens, ezert olcsob egy kisebb vagyonnal, mint egy Pro. Nem? Egyebkent, ha pl van egy 2017-es 13"-as MacBook Prod, akkor erre a gepre upgradelve, jelentos teljesitmenynovekedeshez juthatsz, mikozben meg az is elofordulhat, hogy szinte alig kell rafizetned.

Valahol jogos amit irsz, igazad van.
Mi (en) CTO-val szamoltunk a fentiekben. S mint azt tudjuk: ennel a cegnel ez rohadt sokba kerul. Ez az ami leginkabb “provokalja” a buksztarcankat.
Ha a mezitlabas induloarat nezem, az gyakorlatilag elfogadhato.

En sem mezitlabas induloarakat irtam. Az osszes ar, amit en irtam, mind CTO volt korabban, mert mar a 256 SSD is upgrade volt. Egyebkent szerinted, mire kellene ezt a gepet meg CTO-zni? A 2 magos CPU-hoz kepest a 4 magos CPU kb duplazza a teljesitmenyt, az megeri a CTO arat. Az i7 a 4 magos CTO-hoz kepest 3-5% teljesitmenynovekedest hoz, mikozben nem 3-5% noveli az arat. Tehat azt pl nem szabad megvenni. A tarhely nyilvan annyi, amire szukseg van, de 512 gigan meg en is elferek. Igaz, van jelenleg 610 gigabytenyi fotom az iCloud Photo Libraryban, viszont a felho (evi ~30k) joval olcsobb, mint a plussz tarhely (plane, hogy a plussz tarhely eladaskor kb nem hoz, csak vasarolni draga).

Szoval milyenre CTO-ztad ki, ami kiverte a biztositekot?

Neztem en is hasonlo kalibert mint amit Te is statisztikaztal a tablazatodban: ~600e felett valamivel (ezt jegyeztem meg a fenti postomban).
Hozzateszem, en teljesen mas szemmel nezem ezeket az opciokat. Nem mintha hatalmas vasarlasi kedvvel konfiguralgatnek, de megiscsak a sajat felhasznalasi teruletem nezem (amire egyebkent elegge alulrol veri az also lecet). Ebben a szegmensben ily “csekely” tudassal, eleg vastag az arcedula. Ha valoban ilyesmit hasznalnek, akkor kene hozza egy eGPU is…stb.stb.
A lanyunknak az early 2015 MBA (ha jol emlekszem akkor az i5 8GB memoriaval) van es neki tokeletesen elegendo. Word, excel… (ugyebar most aktualis a digitalis oktatas) stb.

Nade, akkor neked a Pro gep is keves lenne, hacsak nem a GPU-s modellt valasztod (15/16). Ez a gep teljesen tokeletesen jo arra, amire a 13-as Pro, csak valamivel alacsonyabb a teljesitmenye. Az aktualis, legalapabb 2 TB3 portos modellnek jo alternativaja lehet a 4 magos verzio, plane mivel valamivel olcsobb. Annak plane jo, aki utalja a Touchbart. Szoval, szerintem rendben van.

No…No…No…Noooo… :slight_smile: Az nem en vagyok! :slight_smile: (O mar nemigen irkal ide a forumra…) :slight_smile:
Nem keves, de:
mint tudjuk, az Adobe baromsaga miatt igazan fontos tenyezo az egy magra/szalra eso cpu teljesitmeny. Vannak igen kacifantos illu projectjeim, amik azert kerik rendesen a kakaot (fokent igy, hogy csak ilyen oszverszar az adobe cpu kezelese).
Sokmindennel probalkoztam mar, hogy csokkentsem ezt az igenyt. De keptelenseg megoldani ugy, hogy hatekony es komfortos is legyen.

Ps.: amiota “downgrade-eltem” magam a korszeru gepekrol 5,1MP-ra, azota viszonylag eleg ritkan kohog a gordulekeny munka.

Nade az elobb meg GPU-t emlegettel, nem CPU-t. Ez a gep 1 szalon is erosebb a 2017-es 13"-as pronal, es kb ugyonott van, mint a 13"-as Pro. Ha csak 1 szalat terhelsz, akkor a TDP is 10W korul illeg-billeg, azaz throttlingolni se fog. Ha tobb szal kell, akkor nyilvan vissza fog venni.

Szerk: ez a gep erosebb 1 szalon, mint a legerosebb cpu, ami belemegy az 5,1-es Mac Pro-ba.

1 kedvelés

Mondjuk ezt azert ketlem… Az enyembe 3,46-os hatmagos van (3,7 korul van a turbo-ja). Lehet, hogy lassabb a memoria (papiron), de sokkal megbizhatobban uzemel.
En kivancsisagbol mericskeltem anno egy 2016-17-es MBP-vel. Ugyanaz a project, ugyanazon feladatokkal (es ugyebar ez egy “pro” gep…nem egy belepo model)
1-2% kulonbseg volt (ami tegyuk hozza jelentektelen kulonbseg // 1-2mp max).

Ha 1 szal szamit, akkor a 2018-as 13"-as alapmodellben levo i5-8259U kb 28%-val gyorsabb mindenfele benchmarkban, mint egy X5690 (gondolom ez van neked is). Ha van ketto darab X5690, akkor tobb szalon 40% gyorsabb 2db X5690, mint 1db i5-8259U. Legyen szo akar Xcode forditasrol vagy cpubol vegzett video enkodolasrol. Nem beszelve a memoriasebessegrol, vagy magarol a memoria architekturarol (a procikhoz vannak behuzalozva a ramok, ha az 1-es procinak adatra van szuksege a 2-es procihoz csatlakozo modulbol, akkor szepen elcsattan egy mindent megallito interrupt amig elo nem kerulnek az adatok).

Nem azt mondom, hogy ■■■■/pocsek gep az 5,1, csak azt, hogy ma mar akar notebookban is kapsz nagybb teljesitmenyt. Annyi elonye van, hogy piszkolcso bele a RAM es cserelheto a GPU. De egy darab uj Desktop Core i9 8 maggal kepes megelozni egy X5690 korabeli (4db E7-4870 -et tartalmazo, azaz 8mag/16szal) 32 magos/64 szalas gepet. Nehezen akartam elhinni, de sajna ez van.

Lassan at kene ezt a par sor eszmecseret rakni egy masik topikba…

Ezen nyers adatok alapjan en nem latok olyan oriasi kulonbseget amit a “benchmark” mutat. De a benchmark is egy szam. Nekem igy, hogy adott az X5690, ecc memoriaval, egy mondhatni turheto vga-val (rx580) es a pcie nvme opciokkal fej-fej mellett volt a 7820hq-s i7 MBP-val ugyanazon muveletekre.
Lehet, hogy brutal a benchmark… De meloban ez rohadtul nem latszik.
Erdekessegkent az altalad emlitett ̶g̶e̶p̶e̶k̶ (bocs: cpu-k):

Of course elfogadom, hogy ez mar egy multbeli technika, de valahogy meg most is allja a sarat. Majd ha eljut oda az Adobe is, hogy letezik egy magosnal komplexebb cpu… akkor majd nezek valami uj vasat.

2 kedvelés

à propos, épp benne vagyok, ezt megnézném, felszállna-e? :slight_smile:

1 kedvelés

Csatlakozom, mint videószakkörös, aki nem csak adobe cuccokat használ, a bencmark jó kiindulási alapnak, de valós munkáknál semmivé lesz. Egy szál, több szál, 1000 szál, nekem ez is - az is kell, és erre még mindig a xeon a legjobb, simán lefingatok egy i7-es 6 magosat , ami “papíron” sokkal erősebb, multitaskingban, mert nekem pl. erre nap mint nap szükségem van. Az i9 az más kategória, árban is sajnos.
De hogy írjak valami csúnyát is a xeonról, az a quick sync hiánya. Azért az durva (saját tapasztalat) hogy egy két magos i5 (air 2012) köbö 3szor gyorsabban kódol h264-et mint egy 6 magos xeon!!! Van qs magos xeon család- most már - de az apple nem ezt rakta be pl. az új pro-ba sem. Erre ott az utánégető ami még nem tökély mert…de ez már tényleg másik topik lenne.

A handbrake-es sracok nem az Adobe-nal voltak “gyakszin” :-)

Én ilyet nem szoktam, csak “találtam” egy filmet egy javítandó gépen, 8 GB-os mkv, HandBrake gyártott nekem 46 fps-sel 6,5 gigás mp4-et (mert másképp kellett volna beállítani, 14 Mb/s lett), ezért MacX Video Converterrel készíttettem 3 Mb/s-os h264-et kb. tripla sebességgel, ez kb. 1,5 GB (és át is tudta alakítani a 2:1-et 16:9-re alul-felül fekete csíkkal). Irány a fotel!