Windows

A boot ido az egy dolog, a FreeBSD pl. sokkal lassabban bootol. Miutan viszont elindult, furge, minden azonnal indul, azonnal tortenik, mig a Windows csak szenved.
szerk.: @kesigomu 6 perccel maradtam le :-D

1 kedvelés

Egyik rendszerrel sem tudom osszehasonlitani sajnos. Meg a 5,3-as MBP-val sem, mivel egyaltalan nincs szoftveres atfedes a ketto kozott.
Egyedul a ket rendszer bongeszojet tudom osszehasonlitani, amiben nagyjabol egyforma reszidoket tapasztalok.
Mindket gep SSD-vel vertezett…

En most egy X1 Carbonon nyuzom a win10-et. Alapvetoen egesz jo, addig a pontig, ameddig ra nem kotsz egy kulso kijelzot. Na onnantol jonnek a durva elmenyek.
A belso kijelzo az “retina”, ugyhogy azon 200%-os skalazassal jo a kep. Es tenyleg jo. Raadasul matt a kijelzo, igy nem azt nezem, hogy borotvalkoznom kellett volna. (hogy mennyire szinhelyes, azt mittudomen, a ViM az egesz jonak tunik.)
A kulso egy sima fullHD-s monitor, emiatt 100%-os skalazassal.
A ViM-en ha engedelyezve van a skalazas, akkor a fullHD-n borzalmasan elmossa a kepet. Ha nem, akkor meg oriasiak a betuk.
Chrome-ban a tooltipek a fullHD-s kijelzon kb 20 pixeles paddinggal, es 3x akkora fonttal jelennek meg, mint a belson.
Nagyon gaz. Pedig mar pont kezdtem volna megbocsajtani MS-nek a sok marhasagat…

2 kedvelés

@tetragir ezt win7-re írta, ott tényleg nincs megoldva, de win10-en végre megcsinálták ezt a szerintem tök alapvető dolgot.

Ha ez igaz, akkor nagyon rácsesztek a fiúk, hogy ha az új rendszer sem vektoros.
Na most az UI lehet, hogy nem vektoros, de a betűk azok tutira azok, mivel másképp nem is lehetne megoldani. Szóval nem értem, hogy miért néz ki ocsmányul egy retina kijelzőn.

Amúgy amit nem értek, hogy erőltetik ezt a retinás dolgot (mert ugye nem akarnak lemaradni…) és közbe egyáltalán nem megy. Mármint van egy 12"-os Dell, fogalmam sincs mekkora felbontással, de olyan kicsik rajta a feliratok, hogy nagyító kell ahhoz, hogy el lehessen olvasni. Na, ennek mi értelme van?

De megint más: ma Win7 Home verzió. Felhasználót áteveztük, onnantól kezdve nem tudtunk belépni a gépbe. Megpróbáltuk a régi felhasználó névvel, rendszergazda fiókkal (még jó, hogy volt rajta) eltávolítottuk a jelszót, de úgy sem ment, adtunk neki jelszót de úgy sem ment. Visszaneveztük a felhasználót a régire, de már úgy sem ment.
Jó persze ez Home verzió, eleve nem szoktunk amúgy sem átnevezni így felhasználót, gyorsan akarta a kollégám megoldani, így jobban bebuktuk az egészet. És Home verzióban nincs felhasználó kezelés, szóval a regisztyibe nyúlkálással meg lehetett volna oldani a problémát talán…

Ja és szerintem a win10 legnagyobb hülyesége, hogy az értesítéseket sehol sem lehet visszanézni. Ha lemaradtál egyről (vagy ott sem voltál a gépnél, mikor érkezett), akkor azt már sehogy sem lehet megnézni. Ez egy őrületes nagy baromság a részükről.

1 kedvelés

Mióta van ez? Mert egy-két hete nem találtam ugyanígy. Rákerestem akkor a neten és mindehol azt olvastam, hogy sehogy sem lehet elővarázsolni. Vagy az is lehet, hogy valami el volt állítva azon a gépen, amin néztem?
Azért kérdem, mert azt a gépet akkor telepítettem (hivatalos forrásból) és lefrissítettem a legújabb rendszerre. Ez max 2 hete volt.

Emlékeim szerint, mióta feltelepítettem. hozzátartozik az igazsághoz, hogy ugyan én Inisder Preview-t használok, viszont a melóhelyin is ugyanilyen

Akkor lehet, hogy ez csak egy beállítás kérdése? Vagy az is lehet, hogy ez “fejlesztés” kérdése? Azért kérdezem, mert az alkalmazás szerintem nem volt felkészítve a notificationökre, viszont a windows úgy jelenítette meg az üzenetet, amit ki akart írni (vagy ilyesmi) és akkor lehet ezért nem jelenítette ezt meg később? Szóval nekem az alsó ikonok feletti rész tök üres volt. Csodálkoztam is, hogy egy ilyen fontos dolgot nem csináltak meg…

Mar napok ota szivat egy windows 10-es noti a sleep funkciojaval.
Meg van neki mondva, hogy aludjon… de egy par ora utan kikapcsol.
Mi a frasz lehet?
Folyamatosan tolton van, energiabeallitasoknal (velemenyem szerint) minden megfeleloen van beallitva hozza.

Nem tudom, nekem macbookon megy rendesen:-D

Viccet félretéve, nem valami updatet akar telepíteni? Azért nekem fel szokott ébredni (bár, csak akkor ha töltőn hagyom)

Hogy erted, hogy par ora utan kikapcsol? X oranyi sleep utan hibernal?

Nem tudom hogy hibernal-e… csak ugy kel eletre, ha megnyomja az ember bekapcs gombot… teljesen nullarol indul a gep
S mindez ugy, hogy alapvetoen kulso periferiak vannak rakotve (monitor…stb), eleg kenyelmetlen.

Najo, de menetkozben kapcsol ki? Vagy X oranyi sleep utan? Mert energiagazdalkodasi opcioknal van olyan feature, hogy “hibernate after”, ami arra vonatkozik, hogy X oranyi sleep utan lehibernal es lekapcsol. Ha powercfgvel korabban ki lett kapcsolva a hibernacio, akkor aszem shutdown tol. Tehat nezz be a power managemant plan settingsebe azon belul is az advanced settingsbe, es kapcsold ki azokat a featurekat, amikre nincs szukseged.

Szuper. Koszi. Megtekintem…

Egyik munkatársam munkahelyi és otthoni gépén is (Win10 mind a kettő) meg van adva, hogy mikor frissítsen. Nyilván esti időszak van beállítva. És mind a két gépe már nem egyszer indult újra automatikusan frissítés miatt úgy, hogy a nem mentett dokumentumok elvesztek. Persze ő is hülye, hogy nem menti a dokumentumokat mielőtt elmegy mondjuk ebédelni.

A windows olyan, mint a Diablo. Save and continue minden 5 percben :D

6 kedvelés

Egyszeruen be kell allitani, mik a nem aktiv orak (Windows 10, korabbiak eseteben pedig az update telepitesek idopontja allithato be), es az automata ujraiditast akkor vegzi el a Windows. A munkahelyi gepeken ezeket az opciokat a rendszergazdak group policy beallitasokkal is konfiguralhatjak.

Yessss… a powercfg-s dolog segitett rajta.
Koszonom!

Kb. az elso boot utan feljon egy kerdes, hogy mi legyen ezzel kapcsolatban a policy. Erre szokas az alapbeallitaskent kivalasztott erteket elfogadni (nyilvan olvasas es gondolkodas nelkul). Macen csak az jon vissza, ami ezt a featuret tamogatja. Ahogy ez windowson is megoldhato. Pl. Microsoft Word eseten sem vesznek el a felig megirt dolgaid Windows alatt, de a Mac OS sem fog tudni vsiszalepkedni a tavoli szerverekre es esetlegesen elkerni a tavoli helyeken a megnovelt jogkort. Windows alatt az egyes alkalmazasok fejlesztoi pl. tudjak jelezni a Windows Update iranyaba (persze, csak ha a fejleszotje hasznalja ezeket tudo APIkat), hogy most nem szabad ujraindulni. Az mas kerdes, hogy OS X alatt, az Apple sokkal jobban erolteti a friss API-k es fejlesztoi keszletek kenyszerbol torteno alkalmazasat (Sierran sem indul el egy csomo, 5-6 evvel korabban forditott szoftver), mig Microsoft oldalon a kompatibilitas ezerszer jobban megoldott.

Egyebkent a windows is kerdez, amikor elsonek feljon a frissites, hogy ujra akar majd indulni, akkor nem csak figyelmen kivul lehet hagyni, hanem kattintas utan megkerni, hogy masnap szoljon. (jee, az OS X hasonlo ablaka is ugyonezt tudja, csak a figyelmen kivul hagyas nem az elfogadasnak felel meg)

1 kedvelés