Windows

A gond az, hogy a srác beállított ezt rendesen utólag. Szépen átgondolta, hogy lenne jó és beállította. Ennek ellenére rosszkor indult el. Persze én nem néztem meg a beállításokat, hogy tényleg jól csinált -e mindent… Csak hallottam a szitkozódást mikor visszajött a géphez.

Ez jó is lenne, ha az illető éppen bent lenne a szobában. Az egyik otthoni esetnél a felesége jelezte, hogy kiírt valamit a rendszer, de akkor épp a gyerekkel a kezében nem tudott odamenni…

Sok jo eszreveteled van es igazat is adok, szamomra egydologban verzik el a win10 az pedig hogy borzalmasan ronda. Pont ugy mint az ableton live egyszeruen annyira zavart a GUI, hogysoha nem birtam atszokni.

Munkahelyen kénytelen vagyok használni win-t. Kb 1-2 hete tértem át win 10-re 7-ről. A kinézete nekem kevésbé ronda, mint mondjuk a 7 vagy csak már megszoktam.
Mondjuk ezt a korlátoltságot MacOS esetén nem értem. Én nem érzem zárt rendszernek.
Amit viszont utálok win esetében az az ablak kezelés. Macem megjegyzi, hogy melyik monitoron futott utoljára egy-egy alkalmazás. Ha ki húzom a monitort, átkerülnek s laptop képernyő kér-e ha bedugom, akkor meg vissza. Ráadásul képes ezt megjegyezni kijelzőnként. Pl a monitorom a “fő” asztal, ugyanakkor ha a tv-t kötöm rá, akkor meg a laptop. És működik. Ellenben a winnel. És a Windowson az ablakok skálázása egyáltalán nem működik. Pl van olyan 12” laptop új, ami fullhd. Na ezen annyira aprók a vezérlő elemek, hogy olvashatatlan. Persze ilyenkor lehetne felbontást állítani, de akkor meg bizonyos programok lennének csúnyábbak. És ha meg beállítom, hogy 125% legyen skálázás (akkor először ki kell lépni a felhasználói fiókból- ellenben a Macnél ez nem kell), akkor a programok 90% nem tudja használni. És nagyon sokszor találkoztam olyannal, ahol lemaradt egy-egy gomb az ablakról emiatt. És egyébként ez nem csak a laptopmál jön elő, hanem a sima monitoron, hiszen az idősebb kollégáink tipikusan nagyobbra veszik a skálát. És ott is borzasztó miket hibázik a rendszer.

Tehát szerintem is újabb ma már a win 10, mint jópár éve akár a win7, ugyanakkor a Mac egyre rosszabb, bugosabb. Szóval elhiszem, hogy már vissza lehetne térni ugyanakkor a nap végén munka után amikor hazaérek, felüdülés a macen dolgozni megint.

Érdekes, mert emiatt egyáltalán nem érzem zártnak a rendszert. Azt értem, hogy bizonyos formátumokat nem tud lejátszani, sőt, gombostűvel kell keresni azt, hogy mit tud. Ettől nem lesz zárt. Ugyanis nem kell azt használni, ha nem jó. Én egyáltalán nem használom a quictimeot. Mást használok helyette. És ha tudok mást használni, akkor nem zárt.
Szóval én elhiszem, hogy zártnak érzed a dolgot, de ha tudod mással helyettesíteni és amit nem a mac app stroból szerzel be, akkor már nem zárt a rendszer. Vagy én értelmezem félre, hogy mi zárt és mi nem.

1 kedvelés

Te amúgy mennyi filmet nézel gépen? Mertén gyakorlatilag nullát :)

Ezt sem hiszem, hogy annyi sok embert érintene.

De itt sem a mac zártságáról van szó. Vagy arról van szó, hogy az Apple nem engedi a fejlesztőket kihasználni a hardvert és amiatt nincsen annyi lehetőség vagy csak egyszerűen nem programozták le a VLC fejlesztői?

Windowson mindig is tobb volt a beallitasi lehetoseg a cuccokban, egyszeruen azert, mert ott elvarjak az emberek. Macen az “egyszeruen mukodik” miatt nem hianyzik a tizezer potmeter meg csekkbox, amivel eltolthetem az idot ahelyett, hogy filmet neznek…

1 kedvelés

Mar megint a codeceken lovagolsz. Hiaba hozod ezt elo mindig, ez nem fogja megoldani a problemaidat, ami abbol fakad, hogy szegenyes az Apple GPU driver tamogatottsaga. Egyebkent H265 pont van OS X alatt is, legalabbis HW gyorsitottan jatsza le a Kaby Lake MBP a telefon alltal rogzitett H265 videokat. Mindig elfeljted, hogy Windowson van egy igen jol osszerakott mediakezelo reteg, amibe barki irhat plugineket, es barki dinamikusan bovitheto a formatumokat. OS X alatt 10.7-ig letezett ilyen framework, ezt hasznalta a QuickTime 7, de 10.7-tol bejott az AVFoundation.framework, 10.9 ota pedig mar csak ez mukodik. Mig a korabbi megoldas lehetove tette, hogy a fejlesztok irjanak plugineket, amelyek codecekhez vagy kontenerekhez tartoznak, az AVFoundationra epulo dolgoknal ez mar nem oldhato meg. A Perian egyebkent tokeletesen mukodik ma is, de a QuickTime AVFoundation-re torteno ujrairasa ota, minden formatumot, ami nem AVFoundation kompatibilis, elobb at kell konvertalni, hogy az legyen. (ezert all neki ujraenkodolni az Avi-t a Quicktime 10.9 utani rendszereken es nem azert, mert a Perian nem kompatibilis, pont a Perian az, ami lehetove teszi a QuickTimenak, hogy megnyissa az AVI-t).

Nalam egyebkent kb ugyonannyi beallitassal rendelkezik a VLC mind Linux, mind OS X mind Windows alatt, ha lenyitom a “show all” menupontot. Direkt osszehasonlitottam es a kozos kodreszekhez illeszkedo beallitasok sorrol sorra megeggyeznek mind a ketto rendszer alatt.

Kicsit off, de a ezzel pont a heten szorakoztam.
Egy 4. generacios processzoros gepen kivancsisagbol lekonvertaltam egy 1 perces Prores 422-ot h.264-re es h.265-re is.
Gyakorlatilag a h.265 kodolasa 7x tovabb tartott es kb 8%-al!!! lett kisebb a file merete.

ez csak egy container file… ebben barmilyen lehet a video adatfolyam.

Az mkv tovabbra is egy kontener. Te pedig H265 codecrol beszelsz, amit az Apple rendszeren is lehet HW gyorsitottan lejatszani. Ezt pl. tudja a QuickTime is. Sajnos a QuickTime AVFoundation frameworkot hasznal, amit nem lehet kulso codecekkel/kontenerekkel boviteni. Nem kotelezo csak a QuickTimeot hasznalni. Azt tudom, hogy a VLC forrasa tartalmaz tamogatast a VideoKithez, tehat elkepzelheto, hogy az le tud jatszani nem AVFoundation kompatibilis kontenerben is H265-ot.

Kicsit off de így 2018ban a felhasználók hány % néz még filmet a gépén (nem videó streamer szolgáltatásban?)

A VideoStreamer szolgaltatas is egy fajo pont, mert sok szolgaltatas nem megy jol. Illetve a HTML5 video tag DRM resze ugyonolyan hibasan van megvalositva, mint a sima video player resze. Sikerult ugyanis a HTML5 video mintajara (aholis nincs kotelezoen tamogatando codec) kotelezoen tamogatando DRM eljaras nelkul implementalni. Igy a Microsoft IE/Edge a microsoft megoldasat, az Apple Safari a sajat Fairplay megoldasat a Google pedig szinten sajat megoldast talalt ki. Ki ezt, ki azt implementalja szolgaltato oldalon es igy jutunk el oda ujra, hogy ki kell irni az oldalakra, hogy honlapunk/szolgaltatasunk csak XY bongeszovel mukodik.

2 kedvelés

Na, majd az SRT mindent megold :)

Okok, de ugyan akkor és? Elindítom a netflixnek azt amit ér és kész (egy átlag usert ez annyira nem érdekli az kell és kész, engem pedig ennél komolyabb dolgok szoktak felhúzni).
De a fentebb taglalt probléma hogy milyen h264 vagy h265 képes lejátszani a felhasználók 95% brutálisan nem érdekli. közép és kelet europa kivételével a maximum amivel találkozna az a telefonukal felvett videó fájlok.

3 kedvelés

Az apfs nem kotelezo.

Nyilvan ez a problema majd akkor fog zavarni, ha visszajutunk oda, hogy nem lesz elerheto a gepedre az a bongeszo, ami kell a Netflixnek. A napokban, pl pont az Olimpia ideje alatt allt at az MTVA arra, hogy az M4 Sport elo streamjehez Chromeot kellett volna telepiteni.

Én pl csak laptopon nézek filmet, mert a laptopot be lehet vinni az ágyba :D TV-t nagyon ritkán nézek, heti 1x amikor játszik a United.

Es milyen forrasbol vannak a filmek?

En torrentrol szedem a filmeket, aztan ami lejott, arra rakattintok 2x es lejatsza az mpv vagy a VLC, pont ugyonigy hasznalom a Windowst is, de a filmnezos szamitogepen XBMC van.