WWDC@2016 keynote

Kinai IM.

Es az iMac? :)

Azt annak idején elbakták, csak nem gondolták, hogy 20 év múlva gond lesz belőle :D

1 kedvelés

Siri ossze-vissza, de ha mukodik akkor eleg jo :slight_smile: Feher lett a jobb oldalso menu, eleg ocsmany elsore, minimalis valtoztatas a syspref-ben, kb ennyi igy fel ora alatt. Nagyon bugos az egesz, az el capitanos developer preview-hoz hasonlitva. Majd hetvegen meg szenvedek vele egy kicsit de szerintem semmi extra.

3 kedvelés

Én is gondolkodtam, hogy fel kéne rakni a Siri miatt, de aztán meggondoltam magam. Ha már eddig kibírtam, még kibírom pár hónapig nélküle.

Meg az el capitan logoja van a telepitoben is :)

Fecka te mikor fogsz vegre atallni winre? :)
Off: csak ugy zarojelnben, mivan mar a weblapoddal? ;)

On

A disk utility-t nem is neztem, amugy el capitan alatt is van RAID, csak egy terminal kell hozza.

Ahogy latom ebben a temaban is egyet ertunk akar csak a beszmacet erintoen :)) ( nem lehet, hogy ezek ketten egy iranyba haladnak?;)
A csatkai ciganybucsu egy monochrom minimalista flatdesignolt matine eloadas ahhoz kepest ami itt keynote cimen lefolyt. Ertem en, higy a kinai nagy piac, de akkor csinaljunk mar inkabb valaszthato profilokat, hogy kell e a nojninojcigluftballon fullscreenben mikozben a csajom atkuldi a gyors helyzetjelentest a gyerekrol (aki lehet hallkabbamint a Titie, nem cserelnek;)
Toljak a Sirit, elo embert nem lattam meg keynoton kivul a telefonjaval beszelgetni, de lehet csak rossz kornyekre sodort az elet. Szintugy a homekittel. Ahhoz, hogy valamire hasznald vagy ujja kell epitened az egesz lakasod/hazad vagy venni a promozott cegektol egyet. Mivel a hazfelujitasom meg jelenleg is work in progress statuszban van, igy folyamatosan elgondolkoztam erdemes a temaval foglalkozni. Amibol lehetett megneztem mit lehetne lepni. Amikor lattam, hogy a futes termosztatja olyan szinten programozhato (basic modell eseten), higy kb mar fogalmad nincs mikor es miert emeld, vagy ne a homersekletet a hazban 0,25 celsiussal figyelembe veve a munkaszuneti napokat esetleg tetszes szerint a ramadant akkor elgondolkodtam megeri e a majdnem 5x annyiba kerulo amivel fel tudok csatlakozni a wifire, aztan ha szerencsem van es a hosszuhetvege alatt a k. Szolgaltatom nem frissit frimvaret a modemen elozetes ertesites nelkul, kivulrol, amitol az minden addigi beallitast elfelejt akkor be tudom kapcsolni a mikiegeres iwatchrol a futest. Kiraly. Btw a wifis termosztat igy a futeskorszerutes anyagkoltsegenek 10-15%vitte volna el/emelte volna meg. Aztan 4-5 ev utan majd a 15 szifon mar nem kommunikal vele igy ha szerencsem lesz es nem megy tonkre a nyomkodos lcd kijelzoje akkor be tudom kapcsolni a futest manualban. Ugyan ez redonyre levetitve. Fantasztikusnak nem neveznem.
Bele sem gondolok, hogy mi lesz ha rakotom a sirit, plane egy ketnyelvu csaladban :))))
Amit lattunk az a szegyenhez kozelito late night show. Az ujitasok java resze osszegerebjezve a konkurenciatol (messege konkretan a viber,whatsup, messenger vonal), jah lehet ra fejleszteni uj vigyorgos smileyt, kiraly. A neger verziot ne felejtsetek mert nem megy at az appstoren.
A pozitiv az a swift playgroun, es tetszik igy messzirol a felhobe copy/paste amin mar regen gondolkoztam miert nincs meg. Aztan (gyanusan) hasznalatkor majd repajovok, hogy miert :)))))
Kulfoldi forumokon is hasonlo elegedetteeggel nyugtaztak az emberek a hetfoi napot apple viszonylatban. Csak egy kerdesem lenne, akkor most merre, vagy tenyleg erre mert akkor sokan inkabb majd amarra.

1 kedvelés

Fecka nincs veled gond, de amit elotte muveltel, minden kommentben csak szitas az applet, de akkor minek hasznalod? Elhoszem neked mar nem felel meg de akkor valts ennyi.

En mar kezdtem orulni a Siri-nek, hogy vegre megnyitjak es majd a kadbol uvoltozhetek neki, hogy lokje mar tovabb a spotify-t, de ugy latszik csak bizonyos reszeit nyitjak meg. Android 6 + “OK Google” + Spotify Connect-el mar mukodik a dolog, de a Siri lenne az igazi.

Add SiriKit support only if your app implements one of the following types of services:
Audio or video calling
Messaging
Payments
Searching photos
Workouts
Ride booking

Nem lenne egyszerubb egy vizallo iphone? Azt be tudnad vinni a furdokadba:)))
Na ON

Vigyázz, mert a beszmacen rosszkor készítettek screenshotot (vagy én láttam rossz képet az apple oldalán). Az iPad 3 sem lesz támogatott, nemhogy az iPad2. Szóval utána kell nézni rendesen a kompatibilitásnak és nem ilyen oldalakon olvasni :slight_smile:

[color=#AAA]Nem értem ezzel mi a gond, az első az Audio a felsorolásban. Szóval simán meg tudja valósítani ezt a Spotify, ha akarja.[/color]… Sorry, az Audio-ig jutottam el…

Jaja… 2 lehetoseg van, vagy meg nincs kesz, vagy nem is akarjak megnyitni ezt a reszt, mert ott az iTunes es kesz.

Szerintem kifogyott az ötlettár. De nem csak itt, minden más tech cégnél is.
A legnagyobb probléma már nem az eszközöknél van, hanem a “keretrendszereknél” (pl. szolgáltatók). Már most is rengeteg kényelmi funkciót és hasznos dolgot tudnak a kütyük… Talán túl sokat is. De amíg azzal vagyok elfoglalva, hogy két mobillal járkálok külföldre (EU-n kivül) a mobilnet miatt, addig sok értelmét nem látom, hogy egy készülék tudjon mindent.
S ez még csak egy ilyen probléma a sok közül…

Kellett egy kis idő, mig megértettem miért nem csinál az apple dualsim-es készüléket… elfogadom az álláspontjukat. De ez meg visszacsatolódhatna ott, hogy a saját szolgáltatóm szolgáltatásait tudnám használni all over the world (elfogadható árakon)… mert egyelőre a pár dodós heti mobilinternet sokkal kecsegtetőbb ajánlat, mint amit a szolgáltatóm adna. ;)

En most urgottam neki par ev utan ujra az android-nak, 2013-as kisse leharcolt 1st gen moto x, rahackoltam az un-unofficial cm13-at (android 6.0.1), es majdnem eldobtam tole az agyam… iszonyat jo rendszer lett belole, most gondolkozom, hogy keritek egy meg erosebb hw-t es cuccolok is at a francba.

No, eleg jelentos haladas van unsupported gepre valo telepitesekkel kapcsolatban. A jo hir, hogy csak a Merom mikroarhitekturaju processzorok ugrottak a tamogatottak listajabol.

Merom eseten a launchd dob egy Signal4-et (Illegal Instruction) es megall a boot folyamat. Tehat, a gyari kernel csak azokon a gepeken fog bootolni, amelyekben SSE 4.1 kepes processzor talalhato.

A tamogatott videokartyak nVidia fronton valtozatlanok (hala annak, hogy a 8xxx, 9xxx, 1xx, 2xx es 3xx) es valoszinuleg ATI fronton is. Egyes gepeken nincs WiFi, annak ellenere, hogy ugyonazon hardverrel vannak ellatva, mint tamogatas alatt maradt tarsaik.

Nemar… elsirom magam, nekem Q6600-om van mind a 2 hackliban.

Ideje lesz cserleni amugy is ;).

Akkor az jelen allas szerint repul. Vagy csereled Q9550 -re :D