WWDC@2016 keynote

A ceges gepben annyira nem is erdekel… de az otthoniban akkor mar a lapot is cserelnem kell pedig ahhoz meg evekkel ezelott irtam egy olyan fasza DSDT-t amivel tenyleg olyan mint egy original macpro3,1 :) Asszem tenyleg elert a veget ez a gep… kukaznom kell lassan valami jofele i5-ot.

Ahogy regen Tiger/Leopard/SnowLeopard idejeben volt SSE3 emulacios kernel csak SSE2-t tudo gepekhez, talan most is lesz a kernelforras kikerulese utan SSE4.1 emulacio.

Lehet, de @solareclipse igaza van amugy is, nem mai darab a vas, es boven kiszolgalta az idejet… 2007 ota megy, persze nem dobom egybol a kukaba. Szerintem egy i5 2500k lesz az utod, ezek mar 30 korul mennek hasznaltan…

1 kedvelés

Szerintem idővel bővülni fog a kör. Valószínűnek tartom, hogy majd fokozatosan adnak hozzá új elérhető kategóriákat. Csak remélem ehhez nem kell majd várni még egy évet, hanem folyamatosan jelennek meg.

Ime: MacBookPro4,1 (Early 2008) 17"

1 kedvelés

Clover?

Nem, Siman bootol. Kell egy kernel parameter: “-no_compat_check” es egy .kext, ami visszarakja a kidobott gepek USB portjainak elektromos terhelhetosegeinek az erteket.

Magyar is adott elő?
Check out Advanced Testing and Continuous Integration from #WWDC 2016
https://developer.apple.com/wwdc16/409

Csinyáltam dark mode-ot az osx-hez. Ilyesmi:

Semmi extra, csak átszíneztem a felületeket. Itt jól megtekinthető az egész:

3 kedvelés

hol lehet megvenni? :D cool lett :)

TiTi :D :D :D

Sztem a kínai app store-ban már fenn van :DDD

1 kedvelés

Amit nagyon utálok a konferencián azaz, hogy az előadók nagy része megtapsoltatja saját magát.
Szóval értem én, hogy sokszor nagyon nagy dolgokat mutatnak be, de abban a pillanatban, amikor bemutatják, akkor nem egyértelmű, hogy ez miért is akkora nagy szó, csak a használat során derül ki. És az előadások során gyakran használnak ezeken a helyeken szüneteket direkt, hogy az embereknek leessen a dolog és meg tudják tapsolni. Pontosabban egyre többen visszaélnek ezzel és azért hagynak szünetet, hogy az emberek megtapsolhassák. Szóval amolyan hatásvadász előadásokat készítenek. Azaz csak próbálnak, mert érződik, hogy a közönség csak kötelezőnek érzi ezeket a tapsokat és nem “szívből jön”.

Teljesen oledes bill mar regota letezik.

Hát, szerintem koncepciónak vicces, de mint billentyűzet…

Veszel egy ilyet meg egy 450e pc laptopot es kesz. Boven benne vagy az 1 millioban es meg az os x-tol is megszabadultal.

3 kedvelés

Igen, elrontottam azt, hogy nem írtam oda, hogy nem a keynote-tal kapcsolatban írom, hanem a WWDC többi előadásairól. Persze, hogy a keynote-on hatásvadász módon írják meg az előadást, hiszen az a világon rengeteg embert érdekel. De az utána lévő előadások, amik tényleg már csak a fejlesztőknek szól, ott rosszabbul esik. Mármint olyan kínos, amikor benyögnek valami tutit, ami (ahogy írtam fentebb) elsőre nem tűnik olyan nagy hűha dolognak, az előadó meg hagy egy kis szünetet azt várva, hogy megtapsolják az emberek. És ha nem tapsolják meg az emberek, ahhor felnéz, mosolyog egyet, széttárja a kezét és jelzi, hogy ez igen, ezt meg lehet tapsolni. Szóval ez gáz szerintem. Főleg, hogy elég sok kínos fél percnyi csendeket láttam eddig kb 10-15 megnézett előadásból.