WWDC 2017/2018

A 10.12 es 10.13 meg jo ideig kapni fogja a security update-et. Szerintem ezert felesleges a jol mukodo gepeket cserelni.

Viszont az Xcode nem fog elindulni kb 3-6 honappal a megjelenese utan, csak 10.14-en, ahogyan azt tette az elmult evekben is. Az Xcode 9 meg futott Sierran, de a 9.3 mar nem. Talan a 9.2 meg igen.

Kozben eszenbejutott meg nehany dolog. Az Apple iCloud is teljesen szet tud esni felemas verzios kornyezetben. Pl. ha a gepeid kozul frissitessz valamit (ahogyan en az elozo upgradenel minden itthoni vasat frissitettem High Sierrara), akkor az elozo verzion maradok nem latjak az iCloud Keychain frissileseit. Azt is kiprobaltam, hogh direky telepitrttem Sierrat, igy az kiderult, hogy Sierra-Sierra kozott van szinkron es High Sierra-High Sierra kozott is, csak egymast nem latjak. Az irodaban pedig tuti fenn lesz a Mojave.

1 kedvelés

Igen. Icloudos syncre is figyelni kell mar egy ideje nem csak macOS-nel hanem iOS-macOS eseten is.

En hulye meg azt hittem megjavitottak, es kozben az oldotta meg hogy visszaraktam a sierra-t… :)

2 kedvelés

na, fasza… nekem 2010-es (Mid 2010) Mac minim van, ami mai napig tökéletes, de akkor most veszek egy i7-est belőle (nem várok tovább a nem létető újra), már csak ki kell találom, milyen SSD-t vegyek bele.

En nem rohannek ennyire elore az idoben. Mar csak azert is, mert az intelnel a 8. szerias Core i csalad egesz jo lett (kb minden modellnel magszamot noveltek), igy ha lesz uj Mini, akkor mar ezeket kapja meg. Tovabba a jelenlegi 4. generacios processzorban levo GPU szinte technikailag ugyonaz, mint a 3. generacioban levo, igy mondhatjuk, hogy ez a skala allja. Tehat, ezek a gepek lesznek a kovetkezok, amelyek kieshetnek a tamogatottsagi pixisbol. Tovabba, en pl vasarlasi kenyszerben vagyok, ha akarok tovabb Xcodeot hasznalni, de ha valaki nincs ebben, akkor talan erdemes varni olyan Intel CPU-ra is, ami mentes a Spectre/Meltdown bugoktol.

2 kedvelés

@Czo itt mar nagyban megy az agyalas…

Semmilyen agyalas nincs, ha vegignezed. Minden informacio kiderult tegnap. Kell SSE4.2 (Core i, 1. generacio), kell Metal. Metal pedig MacProban es/vagy iMacban lesz. Talan thunderbolttal is megy, talan. De mivel nincs Hd3000 driver, szerintem thunderbolttal se fog menni. Olvasd vegig kerlek mielott barmit linkelsz.

Sorry, en odaig jutottam hogy elvileg a tesla chip-ek kepesek is a metal-ra es ha az nvidia webdriver tamogatni fogja, akkor lehet hogy menni fog a 330GT-n is.

Ezt en se ertettem tegnap, de valaki ezt kitalalta. Viszont errol sohasem volt szo, a WebDriver csak Keplertol felfele tartalmaz Metal supportot (pont ugy, ahogyan az Apple drivere is vegul csak Keplertol felfele tud). Raadasul az elso Metal drivereknel latszodtak az nVidia driverben, hogy mihez lesz kesobb support (Amikor mar volt Metal support Maxwellhez, a driverben benne voltak a Kepleres fuggvenyek, csak nem csinaltak semmit. Idovel meg is jelent a support.)

Jo akkor most mar en se ertem. Hacklin menni fog szoval nem vag foldhoz a dolog, turelmesen varok tovabb az $1000 belepo macbook-ra :)

A CPU-tol fugg. Ha elso generacios Core i vagy ujabb, akkor jelen allas szerint menni fog, ha nem, akkor nem. Ahogy Sierranal kiesett minden, amiben nincs SSE4.1, ugynezki, hogy most kiesik minden, amiben nincs SSE4.2

Hat a muanyag mabookot leszamitva nem volt meg iylen olcsogep megejeleneskor. Vagy pedig lasd az utolso optikas mbp amit nevetsegesen sokaig arultak.

Oke :)

A macbook air-t ha kiszornak vegre, es kicsit mashogy pozicionalnak a mostani macbook-ot attol nagyon boldog lennek. De $1600-at nem er a sima macbook, nekem meg nincs amugy szuksegem arra a szamitasi teljesitmenyre ami a macbook pro-ban van, szoval most nekem nincs jo valasztas.

En ezert meditalok 2 gepen. Azt tudom, hogy mostanaban kezdem kinoni az 1 TB storageot, tehat ha ki akarom valtani az iMacet, akkor 1-2 eves viszonylatban is legalabb 2 TB storage kell. Raadasul megszoktam a 27"-es kijelzot, igy 2 opcioban gondolkodok.

  • 27" retina iMac 2 TB Fusion Drive + 12" retina MB 512 SSD. (azert 512, mert a mostani MBP-ben 256 van, es a folyamatosan novo Xcode es egyebek miatt, folyamatosan 5-15 giga csak az ures helyem).
  • 15" retina MBP 2TB SSD drivevval.

Kb forma-forma arban tudnam megvenni ezt a ketto konfiguraciot. (forma-forma = ekkora osszegnel elhanyagolhato az arkulonbozet)

Kicsit regebbi MB mar majdnem mennek raktarol 1000 euro korul.
Mondjuk az egyport olyan szivas hogy en tuti nem

Nekem nincs szuksegem port-okra csak a jack-re. Nagyon tetszik hogy full passziv… Az a resze nem oke, hogy $1600 ha kerem bele a 16GB ramot.

1 kedvelés

Amugy a legszebb gep szerintem jelenleg a piacon es tenyleg nagyon jo, igaz nekem teljesitmenyben keves.

És a kis 5s nem hajlandó kimúlni :) Meglepően jó készülék még mindig, ráadásul az első tesztek szerint az új iOS még rajta is gyorsítani tud. Öcsém!

2 kedvelés