WWDC 2017/2018

A cél nem a teljes helyettesítés lett volna, de igazából mind1 is, nekem túl sokba kerül ez összesen ahhoz, hogy próbálkozásra vegyem…

Csak akkor érdemes rajta elgondolkodni, hogy ha eleve szeretnél venni iPadet. Egyébként nem tudom mennyire lehet kényelmes jegyzetelésre a külső vagy a “belső” billentyűzete. Én épp ma akartam elvinni jegyzetelésre a 12.9-es Pro-t ceruzával. Végül azért nem vittem, mert elfelejtettem felölteni és nem akartam ott égni töltőre dugva :D Így az rMBP-t vittem, amivel viszont jó, hogy vakon is tudok gépelni és úgy látszik, mint ha teljesen odafigyelnék :D
No meg ábrákat amúgy sem kellett volna lerajzolnom, így a ceruza is tök felesleges lett volna utólag…

Baratnom konyvet ir iPaden.

Szerintem teljesen mas a ket eszkoz, kinek melyik a jobb. A mostani 5-6 evesek mar nem fogjak erteni miert jo a laptop es ez igy a jo fejlodni kell. En is inkabb laptopot hasznalok de pl baratnom 2 havonta ul le a gep ele csak o mindent iPaden old meg. Kerdeztem tole csereljuk e a regi macbook-ot es teljesen felesleges.

Nekem csak egy iPad Air2-m van, okosítsatok már ki, milyen appok vannak, amihez egy 2016-os Macbook teljesítménye kell iPad-en? Nem kötözködés, komolyan kérdem, mert nekem tartalomfogyasztásra teljesen jó az Ér2.

Videovagas, kepszerkesztes, jatek es ha gyakorlatilag elsodleges gepnek hasznalod lenyegesen kenyelmesebb a tobb ram es az erosebb proci. A kijelzo minosege meg ugye…

Nem úgy, azt tudom, hogy általánosságban mik a számításigényes feladatok, hanem praktikusan gondoltam, hogy mondjuk imovie-ban akad a 4K editálás vagy mittomén wordben ha nagyméretű fotókat használ valaki, akkor mondjuk egy lapozásra várni kellett 5 sec-et, ami ezen egy villanás, ilyesmire gondoltam.

Szerintem mar a plussz ram ami nagyon eszreveheto bongeszesnel es sok app valtasnal. A proci pedig foleg egy iPad2-hoz merve app inditasnal brutalis. Igazabol az iPad2 sokszor mar fajdalmasan lassunak tunnik a mai vilagban (otthon meg en is egy minit hasznalok ha fekve akarok bongeszni). Amugy nagyon sok jatek/app pl mar egyszeruen nem is tamogatja az ennyire regi rendszert/iPad-et.

Ha neked megfelel, akkor tulajdonképpen mindegy. :)

Azt ne mondjad komolyan nekem, hogy 2017ben nem lehet zenét hallgatni ipaden miközben bármi mást csinálsz?!

Safarival gyász, Youtubenak (legalábbis androidon) ez saját korlátozása, amit az itt elérhetetlen youtube red-re előfizetéssel meg lehet oldani.

1 kedvelés

spotify vagy apple music-al megy teljesen jol…

Sőt, ha nem a Youtubebal próbálkozik az ember, akkor a Safari is működik.

Ez az erv most komoly? Te hol elsz, barlangban?

Eszedbe se jut hogy a youtube direkt nem megy a haterben? Ez nem az apple benasaga pusztan uzleti oldala van.

Az atom mindegy, hogy kinek a hibaja. iPadon akkor sem megy. Desktopon meg igen. Ugyhogy itt a desktope a pont.

Nyilvan a destopnal a pont, de van olyan akinek teljesen jo az ipad. Amugy youtuberol nem hallgatunk zenet 2017ben :)

Mert miért? Én közvetve tyúktyúbról szoktam zenét hallgatni, Musii nevű appon keresztül. Telefonomon egy deka zene sincsen.
PS: Couch mixtape_003 nagyon jó lett.

Ez mondjuk igaz, de nekem erről ez jutott eszembe:

"- A teremtésit, csaknem elfelejtettem, hogy tulajdonképpen miért is jöttem Pestre! Finom főtt marhahúst szeretnék enni, mert az nálunk faluhelyen nem kapható. Minden héten egyszer vág a mészáros, akkor is csak valami vén, kimustrált teremtést, amelynek húsa szívós, kemény, az ereje semmi, az ember megunja az életét, amíg megeszi. Mondja, Vendelin fiam, volna odakünn a konyhán egy kis darab csontos vagy csont nélküli marhahús? Nem bánom, ha bordás is, de a gerincet jobban szeretem. De legnagyobb örömömre volna az a színhús, amelyet Pesten táfelspitznek neveznek. Tudja, ezt enném én paradicsommártással, fiatal hagymával, melyet minden jobb vendéglőben termesztenek a pincében. Ha a vendéglős ád magára valamit, van fiatal hagymája.

A kis pincér egy darabig tanakodva állott:

  • A szárnyas után? - kérdezte.

- Eh, mit bánom én a maguk étkezési rendjét! Ki vagyok én, hogy maguk nekem előírják, hogy mit egyek? - kiáltott fel váratlan szilajsággal a vendég. - Azért jöttem Pestre, hogy jó marhahúst egyek, csak a sok haszontalan beszélgetésben elfelejtettem."

(Krúdy Gyula: Isten veletek, ti boldog Vendelinek!)

2 kedvelés

Azt ne mondd hogy jo minosegben nagyobb a valasztek mint spotifyon. Most nevegyuk ide a tvripeket vagy az elofelveteleket mert azok eleg szornyen szoktak szolni.