WWDC 2017/2018

Arra ott az ingyenes spotify. Szerintem youtubeon reklam is tobb van.

Hogyne menne.

Árpi-t nem találtam de Jimmy van

1 kedvelés

Amugy az arpi csak vicc volt igaz?

1 kedvelés

Viccnek is elég erős.

3 kedvelés

Remelem komoly volt, mert viccnek durva lenne. :-D

5 kedvelés

Jó sok memóriát eszik a háttérben. Bár mostanában mindenki azt mondja, hogy úgy is van elég memória…

Ha nincs az újévi másnapos kakas, ki tudja… még ma is gyönyörködhetnénk az aranyhajú király mind a 4 oktávjában. :PPPP

Na mondjuk azt nem venném alapul… Elég ritkán szoktam a gépet újraindítani főleg altatom, most pl kicsit több mint 9 nap uptime és már 2 GB-nál jár a Safari…

Bezarod a safarit es ujrainditod?

Ez nálam újraindításkor szokott megtörténni - gondolom a Safari újraindítás is megoldás, de igazából nem érdekel, nem szabadna ennyire megnőnie a ram fogyasztásnak - igaz, hogy 8GB van és SWAP is elég jól mehet (igaz ez még nem olyan gyors SSD mint az újabbak), csak maga tény zavar, hogy a Safari több GB-on terpeszkedik :D

Hogy sikerul ekkora mereteket produkalni? En keptelen vagyok par szaz megabyte fele tornaszni.

Na ezt rohadtul nem értem:

Ezek szerint más értéket mond az iStat és az Activity Monitor

Safari RAM hasznalatra. Ennek nem kellene par szaznal nagyobbnak lennie. Ennek a par szaznak is a nagyresze shared library kellene, hogy legyen. Minden egyes tab onallo processzben fut, igy kulon latszik activity monitorban (de akar a command line topban is), hogy melyik oldal mennyi aktiv CPU-t es memoriat hasznal. De sok-sok ablakkal megnyitva sem er el nalam ez gigabyteokat.

Az iStatot nem tudom, ezt talan toluk kellene megkerdezni. Talan minden Safari inditotta processz “Real Mem” erteket az activity monitorbol. Habar, ez kicsit felrevezeto, mert a 3 oraja meg nem latogatott tab RAM hasznalata mar reg be van tomoritve es kozelebe sincs az eredeti meretenek.

1 kedvelés

Safarit rendszeresen naponta újraindítom, 8 tabbal 1,2G a ramfogyasztása, uptime jelenleg valamivel több mint 29 nap.
Szinte sosem indítom újra a gépet.
Asztalimat meg pláne, az már lassan egy éve volt újraindítva.

Activity Monitorban a memória alatt ha a Safarira duplán rákattintassz, akkor feldob egy újabb oldalt, ahol van külön Virtual Memory használat. Nekem az 4,73GB-ot mutat, de “kint” pedig csak 300MB-ot.

Az, hogy a virtualis 4,73GB, az semmit nem jelent. Ha beirom, hogy malloc(102410241024*1024), akkor azt fogod latni, hogy 1TB szerepel a virtualisnal, mig a sima listaban 2 megabyte. UNIX rendszereken, kb minden malloc hivasra azt mondja a rendszer, hogy igen, van annyi, viszont addig amig nincs felhasznalva, nem lesz allokalva semmi sem.

1 kedvelés

Nekem addig amig a 8G memoriat teljesen megeszi a gep nincs bajom, mert addig is fullosan megy a rendszer. Ellenben peldaul windows server 2012r2 128G memoriaval 98% memoriakihasznaltsaggal elkezd erosen kohogni,gyakorlatilag az sql szerver hasznalhatatlanna valik. mar sokadik alkalommal.
Ja es azalatt van azert 2 durva 6 magos xeon proci.

No, ahogy kiprobaltam a High Sierra developer beta1-et az Early 2008 (nem unibody) 17"-es MacBookPro-n, kiderult, hogy a tackpaddal valami baj van. A kernel logba folyamatosan jonnek a timeoutok. Szemet modon, geptipus megadas nelkul reportoltam ezt az Applenak logokkal es logreszletekkel. Kaptam a ticketre egy “duplicate” jelzest, igy valaki mas is reportolta ezt vagy valami hasonlo hibat. A lenyeg a lenyeg, kijott a developer beta 2 es ebben mukodik jol a trackpad. Tekintve a BTle+802.11ac WiFi modulnak, egyedul a HEVC hardveres dekodolast kell elfelejteni, ezt leszamitva teljes erteku High Sierra kepes ez az oreg masina is.

4 kedvelés