Wwdc 2019

Az új Mac prot szerintem nyugodtan hívhatjuk káposzta reszelőnek. Nagyobbak és durvábbak a likak, a sajt ezen roncsolódik, a káposzta lapus leveleinek viszont ideális (anyám mondta, hiszek neki-).
Drága, az alap is nagyon, előre elkérik az árát a saját bővíthetőségnek. De ezt a hackli prósok majd kimatekolják.
(megjegyzem ez az árazási módszer a használt gépek tulajainak kedveznek, egyszerűen nem hogy csökkeni fog az áruk, hanem tartani sőt emelkedni fognak. Én a mac minimet pontosan annyiért adtam el mint amennyiért 4 éve vettem használtan, röhej tudom, de közben kijött az új baromi drágán ugye.)
Ami hardverben érdekes az az AFTERBURNER valami ami rendelhető hozzá pcie-on, videós prores támogató (?). Lesz benne 3.5 incses hely???
Az új macos így már tuti kinyírja a sajtreszelőt sajna, de mire annak kicsöngettek , gazdag leszek és veszek káposzta földet, káposztákat nevelek meg nyulakat…áh, így is Mo-on lesz a legdrágább a világon.

1 kedvelés

A macbook pronál nagyon megszívtuk, hogy a csini dizájn a használhatóság rovására ment. Itt a funkcionalitást helyezték előtérbe, és remélhetőleg a káposztareszelő lyukai elég effektíven hűtik a rendszert.

Ilyen ízléstelen termékeket még nem láttam, mint ez Mac PRO + Kijelző! Nálam végleg elfeküdt! Bár lehet a sok könnyes vágyakozói nyomásra, megszokható, megszerethető, ha keresünk néhány hasonlatot, mint futurisztikus, elég sztártrekkes, sztárvárszos, oké, tényleg már szebbnek is látom, és komolyan van benne valami, hogy megszerethető…és nagyon kúl…

De miért van az, hogy minden esetben 4 szót ismételgetnek, sztáning, emejzing, ever, bjutiful, és ezt úgy adják elő, mintha életet találtak volna a Jupiteren! Az akarják éreztetni, hogy ez az életednél is fontosabb, és többet ér! Ezért van ez az ár is, hogy érezd, sose kaphatod meg, és így minél jobban akarod!

Ugyanakkor a tragédia nem ez! Hanem az, hogy ezt rengetegen elhiszik, és ennek függvényében élnek, ez lesz az leltük főközpontja! 15 évesen olvastam egy statisztikát, amiben az állt, hogy az amerikai nép ez egyik legbutább nép - akkor én nem így gondoltam-! 46 évesen ezt megtudom erősíteni! Annyira átlátható, a mézes-mázas színpadi szereplésük, hogy valóban buta az, aki ennek bedől! Mert ha valaki ennyire érzelmi-hazug, akkor annak az egész gondolkodása, jelleme is ilyen! És ezt nyugodtan gondold tovább…

Szó sincs arról, hogy rosszak lennének a termékek, ne lennének hasznosak, senki nem vitatja, de az üzleti mentalitásuk, emberi jellemük, messze-messze eltávolodtak az elfogadható normáktól! Az Apple és termékei, nem a családod, nem az életed, nem a barátod, nem a szerelmed! Ez csak egy termék, aminek neked kell megadni a normál értékét s nem fordítva!

A világunk sajnos, normál értékeitől nagyon eltávolodott, mondom ezt úgy, én szeretem a tech dolgokat, de ezek a manipulatív, behúzos, hazugösvényre terelgetés, nem világom! Manapság leginkább azt érzékelem, hogy mindent úgy állítanak be, hogy nálad az biztos többet ér, az életed függ tőle! Nagyon elvirtualizálódott az értékrendünk, és ugye ez azt jelenti, hogy nem valós, nem tud valós alapokon meglenni!

Vagy ezt csak én látom így?

Ennyire én nem látom durván a helyzetet de értem mire gondolsz. Ha tehetném én tuti megvenném az új Mac Pro-t és monitort. Nekem tetszenek. Vagyis első látásra nekem is fura volt, lehet meg kell vele barátkozni.
Viszont nekem szerencsére nincs szüségem ilyen brutál teljesítményre. Ugyanakkor az MBP is jóval drágább lett, mint a küszöb, amit max gondoltam egy termékért. Ettől függetlenül nem kizárt, hogy mégis veszek majd pár éven belül új MBP-t legyen akármennyi is az ára.
Persze ahhoz is szerencse kell, hogy jó pár évig használni lehessen egy macet, egyszerűen ki kell fogni egy jó szériát. Még mindig úgy érzem, hogy a 2015-ös MBP-vel nagy szerencsém volt, remélem egy lesz pár év múlva is. Sőt igazából azt remélem, hogy bemutatnak egy brutál MBP-t ugyanilyen áron, mint a mostaniak és a mostani széria árait lejjebb nyomják a küszöb szintig. :)

1 kedvelés

Hááááát… Ahogy most jobban megnézem ezt az új MP-t a display-el együtt.
Kicsit olyan mint egy Prius a Ferrarik között.

Jónak biztos jó, értem én a filozófiát… na de bűn ronda :)

Tegyek bele a vilagmindenseg osszes feature-et, mert kulonben evekkel le vannak maradva a konkurencia mogott, es ezt a mittomen milyen kinai dzsunkak mar evek ota tudjak, de ha a teljesitmeny altal keltett hot valahogy elvezetni probaljak, akkor undorito, okadek, hogynezki.

Nezd meg jobban azt a prius ;)

Inkabb ne, legalabbis ne kaja utan 😂

Annyira nem csúnya a Pro, de én is inkább az asztal alá tenném. Vagy majd teszek elé egy virágot 😀 Grafikai munkára szerintem a monitor nem lesz túl jó, ez amolyan videós cuccnak néz ki. Grafikára elég lesz a 12 magos, szerintem az alap videókártya egy jobb ViewSonic CG monitorral kiszolgál jópár évig. És kb jövő tavasszal lehet majd megvenni nálunk, addigra mindent tudni fogunk az ssd-kről, ramokról, hogy mi az ami jó bele. Még van időm spórolni 😀

Persze megszerethető, de ha a külsőt említjük, azért ez már nem innováció, ez ráncfelvarrása az előző G5 háznak. Gyakorlatilag kapott egy ipari kinézetet, külsőt, és minden vonala ezt sugallja! Bíszt vagyok!

Elsősorban nem a termék vonalainak számomra nem tetszését akartam hangsúlyozni, csak a mentalitásukat, hétköznapibb nyelven a parasztvakítást! Borzasztó giccses a színpadi jelenségük…

Van benne igazsag. Mondom ezt ugy, hogy sokszor jartam az allamokban. Teny, hogy az ottani nep eleve a fogyasztasra van nevelve. Ez a piacuk, a gazdasaguk kulcsa.
Mindent meg lehet magyarazni, ezt az Apple rohadt jol csinalja. Vannak piacok, ahol nehezebben megy…de mar a tengerentuli nep is ebredezik (hala az internetnek).
A termek kinezete eleg szubjektiv dolog.
Nekem nem annyira tetszik. Maga a technika eleg utos… oke, hogy megkerik az arat, de ez mindig is igy volt. Nem a nagy magyar atlagnak keszult. De feszbukazni meg instazgatni amugy is felesleges egy ilyen ipari cucc…Bar ehhez a gondolkodasmodhoz viszont fel kell noni.

1 kedvelés

En ugy gondolom ezek ipari megoldasok a pro szegmens szamara.
Nyilvan nagyon sok penz (nem csak magyar szemmel nezve) amit elkernek a Mac Proert es a monitorert, de hat ezert sirt a szank ill. az egesz pro szakmae 6 eve hogy modularis gepet akarunk. Most megkaptuk. Ezek nem verPistikenek valo eskuvoi videot szerkeszteni. A HP Z8 hasonlo kaliber, pont ennyibe kerul. A monitornak egyenlore meg nincs nagyon viszonyitasi alapja. Amivel osszevetheto a Sony BVM sorozatu megtekinto monitora de az 40000$ folott van.
(Egyebkent brutalis ez a 1600nites fenyero a mezei monitorok 250 korul tudnak a jobbak is csak 500)

1 kedvelés

De hát ez mindig így volt! Nyílván el kell adni a terméket, és,ez marketing duma nélkül nem megy. Csináltatok én 100x erősebb gépet, fél áron. Ha a kutya sem tud róla, nem fogják megvenni.

Ki számít PRO felhasználónak az államokban és Magyarországon?
ha én a gépet pénzkeresésre használom, akkor pro vagyok? vagy csak ha nagyon sok pénzt keresek a géppel?
tehát egy kimaxolt mac pro egy pécsi lakás áráért szerezhető be?
az oké, hogy pl. Phuladelphiában egy lakás sok macpro áráért vehető, de azért ez az ár még kint is naaaaagyonpro színvonal… egy LISA ára (s mint tudjuk, az megbukott)
nem tudom, melyiknél húztam feljebb a szemöldököm. az iphone x vagy az új macpro áránál
látom szomorú “sorsom”. ha avulttá válik a mostani imac-em, a következő gépem nem apple lesz…

Neked szükséged van ilyen teljesítményre? HP z8-ra cserélnéd a géped, szerintem nem. Ez egy név ne képzelj mögé sokat, van a forumon köztünk olyan aki biztos, hogy dolgozni fog ilyen gépen és szüksége is lesz rá.

Olvass bele @underscore beszámolóiba, itt, ezen a fórumon, és meg fogod érteni, ki a célcsoport. Külön ajánlom, amikor a pára miatt tönkrement MBP-ket kellett pótolniuk, és ezért el kellett repülni Hawaiira pár darabért. Vagy nézd meg a Trónok Harca werkfilmjét. Még a sminkes is MBP-t használ, hát gondolhatod, hogy akkor azok, akik nem jegyzetelni fognak, hanem mondjuk “fényelni”, akkor egy Pro nem tétel.
(Remélem jól gondolom, ez nekem is egy egzotikus világ.)

ezt így itt hagyom http://collider.com/james-cameron-red-epic-cameras-avatar-2/ :D

1 kedvelés

ezek filmet akarnak forgatni vagy dobalni akarjak a kamerakat??? (50 kamera kicsit sok szvsz)

Igazabol arban nem nagy a delta egy feltuningolt iMac Pro es az uj Mac Pro kozt. Ev vegen-jovo ev elejen veszunk egy parat es leteszteljuk (4-5 uj gep vetele amugy is tervben volt az ev vegere)

1 kedvelés