Wwdc 2019

Nekem nincs szükségem egy ilyen teljesítményű gépre, ezért nem is tudok objektív véleményt mondani a témában. De az biztos, hogy akármennyire is szeretem az Applet, ezek a gépek túlárazottak.
Az Apple “piszkos trükkökkel” köt ahhoz, hogy a termékeiket használd.
Pl ugye iOS fejlesztéssel foglalkozok. Tegyük fel egy új gépet kéne vennem: mondjuk 6-700 alatt nincs egy normális sem. Ugye windowsos laptop szóba sem jöhet, de egy linuxos sem. Pedig ha nem kötnének a platformhoz simán el tudnám képzelni, hogy mondjuk egy XPS-en pötyögjek sokkal olcsóbban. Persze lehet azt mondani, hogy a build quality elsőrangú, vagy, hogy a MacOS az MacOS. De ezzel átestek a ló túloldalára.
Mint mondtam, nem vagyok egy olyan user akinek bármikor is szüksége lenne egy hasonló gépre, de abban biztos vagyok, hogy az emberek/cégek nagy része most nem fog a boltba rohanni, hogy lecserélje a mostani workstationjét.
A másik dolog ami iszonyatosan zavaró, hogy olyan hardvereket raknak a gépekbe amiknek kb semmi értelme (xeon cpu, ecc ram stb), legalábbis még az “igazi” pro felhasználóknak a 99%-ának sem kell, de mivel nincs más rá vannak kényszerülve a sokszoros vételárra. És általában mindig van egy gyenge pontja az összes gépnek (5400as hdd, gyenge GPU stb), amik miatt még egy iszonyatosan drága gép is elvérzik.
Persze tudom nem kell megvenni, de azért néha jó lenne tényleg olyan gépet is árulniuk amivel elégedettek lehetnek az emberek.

itt nem arra gondolok, hogy ha valami szükséges beruházás, akkor arra nem kell költeni.
a polémiám alapja az, hogy egy nanobevonatos (minek?), különpénzért matt kijelző - megmagyarázhatalanul drága állvánnyal, piaci árnál jelentősen magasabb árú memória- és grafkártya bővítéssel USD 60K-ra jön ki.
Egy Ford F-150 luxuspickup kezdőára USD 52K
az apple régóta nem számítógépet gyárt. kizárólag profitot…
(tudjátok, vannak azok a nők, akik nagyon drágák, mert nagyon “szépek”. a végeredmény meg ugyanaz. és itt a pro megnevezést luxus-nak hívják)

értelek de ez valojában az intel sara, már képpen nem árul ilyen teljesítményt.

Ennyibe kerül egy WS.

Szerintem mindenkinek az fáj, hogy nincs belőle prosumer verzió, olyan 3000 dollár környékén. Egy Hp Z8-at megkapsz 4000 usd kornyeken, aztan upgradelheted, ameddig a GDP bírja. A prosumer vonalnak itt az iMac maradt, esetleg a Mini egy külső videókártyával.

1 kedvelés

De meg is válaszoltad miért nincs belőle prosumer verzió.

Csak a nyűglődés…
Ezt az Apple b@szta el azzal, hogy a 6.1-es MP-t próbálta közelebb hozni az átlagfelhasználókhoz (nem túl pro kiépítéssel, “gyengébb” hardwarrel).
Anno a G4 Dual is 3000USD környékéről rajtolt (csak ugyebár mások voltak a pénzügyi viszonyok).
Teljesítményben, kiépítésben nincs ezzel az új MP-val semmi gond.
Egyszerűen el kell fogadni, hogy aki nem termel ki havonta 3-5(nyereséges)millát, az maradjon az iMac-nél vagy a mininél.

2 kedvelés

Az a baj, hogy rengetegen vannak akik nem termelnek ki ennyi pénzt, de szeretnének egy jó gépet. Pl én is ilyen vagyok.
Jelenleg nincs a palettán olyan gép aminek ne lenne valami problémája, ne legyen olyan része ami miatt nem felhőtlen a boldogság.
Oké Mac Pro drága, vegyünk imacet. Hardver viszonylag rendben van (bár 5400as hdd/fusion drive azért pofátlanság), viszont kapsz egy 5K-s kijelzőt ami felesleges sok embernek. Viszont irgalmatlanul megdobja az árát a gépnek. Több monitoros setup nagyon nem jöhet szóba, mert mégis hogy néz ki ha melléteszel egy vékony kávájú monitort?
Oké akkor legyen Mac Mini. Mire szépen belerakunk mindent ami kell: i7, 32GB ram, 512 SSD megint hol vagyunk árban, és nincs dgpu. :(
Ennek ellenére azt gondolom jelenleg a Mac Mini + monitor + egpu (ha kell) jelenleg a legracionálisabb kombó. Többi lehúzás.

A mininel ott az a szerencses opcio, hogy DIY bovitheted a memoriat. Egy egpu-val azert egy normalis mini config azert kenyelmesen kihozhato 1 milla alatt (~3200€)… ami egy elfogadhato munkagep eseten szerintem teljesen rendben van.
3,2 i7 / 512GB - 450 netto
32gb memoria - ~45-50e netto
Egpu+rx580 - ~200-250e netto

Ezen config eseteben nagyjabol le is vezettuk, hogy akinek sok az uj MP, annak egy ilyen gep tokeletesen megfelel.

Ez mind szep es jo… de az Apple-nek es a tobbi gigacegnek is ez kepezi a penzugyi alapot.

A különböző vallási népcsoportok (nem nevezném nevén) abból húznak hasznot, hogy olyan terméket szolgáltatást kínálnak drágán ami gyakorlatilag fillérekbe kerül és egyébként nincs rá szükséged csak fel van hypeolva. Csak elhitetik veled, hogy szükséged van arra a termékre. Ők ebből a minimál befektetésből, pénzből amibe nekik előbb kerül, sokkal több valós befektetést termelnek (arany, ingatlan, föld/ivóvíz).
Nagyon röviden összefoglalva.

Most őszintén, ha nem termelsz ki havonta több millió Ft-ot arra amibe befektettél, nevezzük nevén egy új számítógépre. Akkor gyakorlatilag miért van szükséged ilyen teljesítményre? …hogy megnézzél két videót? … gyorsabban szörfözz az interneten 1 ms-mal? …minek ha nem termelsz vele?
Ez a meg nem elégedettség, a mohóság ami megfojtja az emberek boldog életét.

Es egy egpu hazban hanyszazalekat hasznalod ki egy rx580-nak? A felet kb?

90+ %

Már most várom az eredményeket! :slight_smile:

Komazom a burad, de neha szemkotovel olvasol :-)
Mint irtam, olyan opcioval “raktam ossze” a configot, hogy egy normal/altalanos munkaeszkozkent funkcionaljon. Azoknak akik nem termelnek havi min. 3-6millio tiszta nyereseget.
Nem f@szbuk likeolgatasra. ;-)

Felre ertelmeztel pont arra celoztam bizonyos szakmakban ez a mac pro apro penz egy projectben. Ha pistike vagonak ez a kerese ezt kapja a munkahoz,
Ha pedig taj lanyokat palma levelel akkor oket.

Nehogy már veszekedjetek egy olyan gépen amin Mo-on senki évekig nem fog dolgozni, de még látni sem fog élőben max a kirakatban.
Én pro home vagyok? Leírom feketén fehéren itthon a fix melóm mellett egy hónapban 200-at tudok összehozni. Lehetne többet is de másra is kell az időm nem csak a munka. —Amúgy is rájöttem egy nagy hibámra: ha többet keresek többet is költök pl. felesleges hülyeségekre-) Ezek az itthoni tévés viszonyok, a filmes az megint más, oda bekerülni mint pl. vágó esélytelen. (aztán persze egyszer csak felünnek olyan nevek akikről a szakma sosem hallott, és pitty-putty nagy filmeknél fővágók…ezt hogy???)—
Na szóval ha az itthoni viszonyokat nézem akkor nekem most lett pénzem egy 2012-es próra, amit meg is vettem, és ki is termelte egy hónap alatt az árát, ami nem igaz mert a mini árából vettem - ami szerintem nonszensz de ezt valahol már feljebb leírtam - és vaciláltam mert én is külső gpu-ban gondolkodtam, mert jöttek az avides projektek amival egy iris nem tud mit kezdeni, meg ugye elpusztíthatatlan az a kis dög.
Csak aztán láttam hogy az avid - mint mindig- évekkel lemaradva nem támogatja a külső videót, megnéztem mennyi a mini most és mennyi a 6mag xeon, és lám egy árban mennek. Deal.
Vagyis kb. 2026-27 táján lesz pénzem a káposztareszelőre (mikor az UK cégek elkezdik lecserélni és megszórják vele az ebay-t), a kukát kihagynám, feltéve ha a sajtreszelőt addig életben tudom tartani, és valszeg apró pénzért eladni. Ebből már nem fogok olyan jól kijönni. A Catalina már offolta is a gépet - igaz eddig csak papíron.
Ezek munka eszközök, én be sem kapcsolom ezt az alapból 140wattot fogyasztó masinát ha nincs meló rajta. Most is a 40wattos airen pötyögök.

2 kedvelés

Nem lesz 2026ban se mert a regi kimaxolt mac pro 10edebe kerul egy uj kimaxolt mac pronak. Viszont ne haragudj de vagokent 200k osszehozni nem tul nagy biznisz. Egy tescos elado is ennyit kap es nem maganak veszi a bekat. De akit ismerek kreativ szakmaban senki nem keres ilyen keveset.

Ez az otthoni mutyi a fix tévés állásom mellett. Köszi, meg vagyok anyagilag, de ha csak itthon dolgoznék akkor is ezt a gépet vettem volna 2019-ben.
Az árban igazat adok neked, sajna egy 2 millás gép 6-7-8 év múlva is 1 milla lesz.

Milyen 2 milas gep ezt a uj ws-t senki nem vezsi alapkiepitesben, dolgozni.

:))))) ez jó, néha kölcsön venném, ha free a liszensz.

És mi a szitu a videokártyákkal a konvektoros MP-ban, ahogy néztem - mondjuk én csak amatőr videobúvár vagyok - davinciben a cuda render jóval gyorsabb az Opencl-nél, de az Nvidia kártyákat meg mintha már ignorálná az alma a 10,14-től? Vagy félreértettem valamit.