Z840 vs MacPro elovagashoz

Z840 vs MacPro

Sziasztok… Mivel egy masik baratnommel is ossze kell koltoznom (hetvegekre), es oda is kell egy gep, igy komolyan toprengek milyen gepet vegyek kisebb vagashoz ha hetvegeken nem otthon es/vagy a munkahelyen vagyok.

Csak egy programot hasznalnek - Flame Assist 2016 (szoval nincs szukseg Silverdraftra )

Hivatalos kovetelmenyek nem szigoruak: https://knowledge.autodesk.com/support/flame-products/troubleshooting/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/flameassist2016-sysreqs.html#flameassist2016sp1_mac

Video: 4K (Blackmagic v RED) forras. Mivel kisebb munkakrol van szo, igy 6 core-os z840 (E5-2643 v3 (3.4 GHz, 20 MB cache)) v MacPro (D500-s GPUval) kozepkategoria eleg lesz.
Monitor - Eizo CG318-4K

Ti melyiket valasztanatok ha otthonra vennetek (elovagas kisebb korrekcioira)? Es milyen GPU hasznalnatok a z840 (es CentOS) eseteben?

Nem vagyok videos, de kimaxolt 27es imac keves csak a hetvegere? Es akkor rgy csapasra meg van oldva minden, monitor gep periferiak, es azert fele annyi mint a mac pro.

Épp most nem kell spórolni.

1 kedvelés

nem imac szintu az egesz. par batch FX node-ot azert hasznalnek.
+az imac monitorjaval olyan (szin)vak leszek mint egy vakond (egy normalis kalibralt Eizo monitor kell)

1 kedvelés

(Az Eizót fel sem mertem vetni :))

[OFF]

Ez igen, élni tudni kell :smiley:

[ON]

3 kedvelés

De ott is videot akar vagni :)

Amugy egyszeru akkor rendeld be max kreditert a gepet :)

1 kedvelés

Ui amugy azt valasztanam amelyik kornyezetben dolgozok mashol is, ha mindig os x meg macpro mbp akkor mac prot vennem, amugyis.

Ez nekem nem olyan egyertelmu. a MacPro -late 2013, a Z840-es pedig frissebb. De kb hasonlo szintu gepekrol van szo (arban is).
De a MacPro D500/D700-as GPU-val gondom lehet a 4K leadasa. http://www.eizoglobal.com/support/compatibility/eizo_4k_monitor_compatibility_with_graphics_boards/index.html
Z840-be viszont barmilyen kartyat berakhatok. Kerdes a kartya CentOS (es a Smoke/Flame Assist) tamogatasa.

Mind a ket OS-t megszoktam. Szoval tok mindegy Linux vagy OSX.

Mennyire surgos? Iden biztos hogy frissul a mac pro. Igazabol az intel benazik elege regota a skylake gyartasaval.

Itt a skylake vegre es hozott uj xeont is. Uj tb port, hdmi 2.0 szabvanyositva lett, amd pedig hozza az uj vga-t. Ha most nem frissitik be akkor valoszinuleg teljesen uj mac pro jon valamikor (vagy befejezik)

hat lehet… meg akartam rendelni egy custom MacPro-t Moszkvaban. 1TB-os SSD +64 RAM a kozepkategorias MacPro-ba (256GB SSD+16RAM az alap) De a resellerek nem fogadtak el a megrendelest. Azt mondtak hogy a distributor-ok varnak es a keszletek (is) kiurultek. Vagy arnoveles lesz (de ebben ketelkednek mert az Apple mar tobbszor indexalta az arakat) vagy uj tipusokra varnak.

Nem kovetem napi szinten de nem lehet hogy a rubbel miatt nem akarjak?

nem hiszem. sok MacPro es Z840-t vettunk 2015 ben is a CTC Media-nak. (bar kisebb vago munkallomasoknak Z440 es Z600 is). Szoval ateltuk a rubel zuhanasat 2015-ben. Koltsegvetesunk uj beruhazasokra persze kb 40%-al csokkent, de tuleltuk. Kritikus 2014 vegen volt. nyar '14- kb 40rubel/dollar . dec '14 pedig 85rubel/dollar. A 2014 vegen torteno zuhanas erdekes dolgokat is produkalt. Lehetett venni pld uj MacPro-t (D500-ast) $1500ert is. (a resellerek nem tudtak eladni es a regi aron dobtak a piacra)
Most stabil a rubel. Az Apple sem nagyon indexalja mar az arakat.

Most 79ruber/usd az arfolyam es piaci elemzok most josolnak 20 dollar alatti olajat. Eddig pedig az olajar zuhanasaval melyrepulesbe kezdett a ruber is mindig. Szemelyes velemenyem szerint ez nagyon ott van a haterben.

6 magos mac pro 32gb ram, 1tb ssd. Feb 17-19.-re irja a szallitasi hataridot nekem nemetben, szoval van ebbol a gepbol :).

Szerk.: surgosbe rendelve feb16-17

http://m.prohardver.hu/hir/hibasak_lehetnek_bizonyos_mac_pro_gepek.html

koszi)
De az Apple gepekkel en egyaltalan nem szoktam parazni. Ha valami nem az igazi (valamelyik gepen), hivom az Apple service-t es megkerem hogy keressenek valamilyen csereprogramot a konkret tipushoz, csatoljak hozza a gepet es ingyen lecserelik az alaplapot (nem vacakolnak forrasztassal vagy komolyabb diagnosztikaval). Lefuttatnak egy gyors diagnosztikat es kimutatjak hogy ilyen vagy olyan kisebb/nagyobb problemanak megfelelhet es 1 nap alatt kicserelik. Meg a garancian felul is.
Nagyon sok ilyen program van. Es egy normalis Apple service tudja ezeket es nem kernek meg diagnosztikaert sem penzt. A mult honapban peldaul az egyik MBP-t ehez a csereprogramhoz csatoltak es egy nap alatt kicsereltek az alaplapot egy 2012es MBP-nal. (termeszetesen nem fizettem egy dollart sem.)
http://www.apple.com/support/macbookpro-videoissues/

1 kedvelés

Nyilvan, csak azert linkeltem hogy tudsz e rola.

igen, tudok rola. koszi. szerencsere meg nem talalkoztunk ezzel a problemaval)