Z840 vs MacPro elovagashoz

Gondolom igen.

Nekem úgy rémlett, hogy egyik oldal alaplap a másik két oldal a videókártya. Tehát elvileg nincs ráforrasztva.

1 kedvelés

nem rossz. de ez a szerviztol (es altalanossagban, a vendor konkret orszagban mukodo support minosegetol) is fugg. Itt a media holdingok altalaban MacPro es HP Z440, Z600 es a 820/840-ben gondolkodnak munkaallomasoknal. Penzt termelo munkaallomasnal es alkalmazasoknal vannak minositett gepek. (a topiknyito bejegyzesben feltuntettem egy peldat)
Es ha $500/ho fizetsz pld egy Autodesk Flame Assist/Flame alkalmazas hasznalataert, nem fogod megkerni a szomszed sracot hogy allitson ossze egy gepet (vagy javitsa meg ha valami tortenik) hanem telefonalsz hogy javitsak meg gyorsan)
Es mint ahogy azt irtam ezen a forumon- a hivatalos szervizek gyakran fel is ajanlanak ideiglenes cseregepet is ha kell. A Dell pedig itt nem eros supportban (pld szervizben sem)

koszi szepen az otletet))
(…bar a magyar nyelv az anyanyelvem, sajnos csak az almamag (es ritkan a bM-en) hasznalom. Remelem nem fogalmaztam nyersen az elozo hsz-ban. Nem allt szandekomban…)

Lehet nem ez a legmegfelelobb topic hozza elnezest.

Erdeklodnek mint a filmes szakmahoz hozza nem erto laikus, hogy valos igeny az eroforras igenyek athelyezese a mac-rol mas erosebb vasra?

Szerintem 3d-nel cgi siman. Vagasnal majd megmondjak a szakemberek (fenyelesnel, renderelesnel biztos)

Azert peldaul egy Autodesk Flame 2017-hez komolyabb gep kell

Persze talan egy i7procis tuningolt MBP-on is elindul de az bohockodas. Meg egy egyszeru lejatszas (szurok hasznalata nelkul) is szakadozni fog. A megrendelonek nem fogom tudni megmagyarazni hogy varni kell 5 percet minden kis manipulacio utan hogy lassuk az eredmenyt.
Ha $750/ho-t fizetsz a Flame-ert ( http://area.autodesk.com/flameunleashed) , akkor valahogy osszekaparsz annyi penzt a gepre hogy dolgozni is tudj vele

Hat igen nagyon raferne egy frissites a mac pro vonalra, megneztem miket lehet ebbe a hp z workstationokba belepakolni hat eg es fold a kulonbseg hw szempontjabol… Es @underscore korabbi irasai alapjan szolgaltatasban is eleg jo a hp…

Es itt az uj xeon mar 22 magos valtozatt is van. :)

Kénytelen, ha ebben a szegmensben gyakorlatilag egyedül maradtak. :slight_smile:

Jo lehet ez a 2699v4. Ha nyaron nem lesz meghirdetve egy 2016os uj MacPro release, lehet hogy veszek egy solo cpu (1x2699v4) z840-et privat hasznalatra. Dualt (2x22core) nem tudnam kihasznalni.
Standard gepek es igenyek a kornyezetemben

  1. adatatvitelo/MAM/server gep
  1. A vago gepek (Flame Assist/Smoke)- CentOS/OSX, 6-12core.

De venni es splitelni egy 2x22core-os szornyeteget es pld virtualis gepre ultetni a Flame/Flame Assist/Smoke-ot -nem mernem/nem akarom.

2 kedvelés

Igen, mar megegyeztem egy HP resellerrel egy par 22 core-os 840-s veteleben es teszteleseben. Ha menni fog a CTC Medianal (vagasnal) es a Cosmosfilmnel (Flame Assist, a bejovo (es AVID-ben megvagott) anyagok conformingja a tovabbi Flame es Lustre utomunkakhoz) ugy veszek magamnak is privat hasznalatra.
Sajnalom, hogy az Apple elhanyagolja a mi szegmensunket, de nekunk total mindegy milyen markaju munkaeszkozt hasznaljunk.
Ertheto hogy mar nem eri meg a 2013 as MacPro-ert kb $8-9K kiadni. Az uj Smoke 2017es meg elboldogul a 6 core-os (64GB RAM, 1TB SSD, D500) kozepkategorias MacPro-kon, de Flame-t ra sem eroszakolnam. Persze beindulna, de hany node-os effektust tudnek hasznalni az meg kerdes.
Szoval igen, en (is) lassan kezdem elhanyagolni a MacPro-t. De az atallasbol sem csinalok elvi kerdest. A tendereknel az Apple resellerektol tovabbra is kerunk ajanlatot, es atfutjuk az ajanlatokat. Csak hat mivel a teljesitmeny-ar kriteriumot objektivan ertekeljuk, az elmult megrendeleseket ertheto modon nem az Apple gepek nyertek.

2 kedvelés

Es az operacios rendszer atallas?

Ha jól láttam az eddigi hozzászólások alapján ezek “szerveres” programok, azaz tök mindegy min fut, mert van egy webes kezelőfelület, amit bárhonnan bármilyen oprendszerről el lehet érni és lehet használni ugyanúgy, mint korábban. Tehát igazi átállás nincs is.

De a mondjuk ugy workstationok is hp-k lesznek nem? Vagy most ezt beneztem?

A CentOS nagyon is jo es stabil a komoly rendszerek ala. A szep OSX csak a rough cut keszitesehez (Adobe Premiere/Avid/FCPX) kell multikameras felvetelek vagasanal. Egyszeru vagasnal az HTML5-os Cantemo MAM RCE is eleg. De maga a Cantemo server is CentOS-on fut amugy.
Amugy a broadcast workflowban egyre kevesebb OSX rendszeren futo industry standard alkalmazas van. Quality Check?- Tektronix Aurora (win), Transcode?- Telestream Vantage (win). Playout serverek? - itt sem OSX rendszeren futnak a fo alkalmazasok.

De ahogy idioty irta, altalaban ilyen komoly rendszereknel (tobbcsatornas, televizios holding) a felhasznalok nem is az OS hanem a MAM HTML5 kezelofeluletet hasznaljak es pld onnan drag n droppal huzzak be a contentet kozvetlenul a vagoprogramban (nem a Finder-bol). Ugyanis a MAM permission set felugyeli a jogokat is.
Igen, a workstation-ok tobbnyire HP-k.

1 kedvelés

De akkor a user milyen os elott ul? Csak kivancsisagbol? Mert eddig legtobbszor gondolom os x de mostanra kopik ki.

egy media holding nagy uzem. feladattol fugg. A letobben (szerkesztok) egyszeru win-es HP-k (440) elott ulnek. mert ok altalaban a Broadview-t hasznaljak es plusz megvizsgaljak az Age, sponsor stb control bejegyzeseit kijavitottak e a vagok.
Broadview (csak windows alkalmazas)

Pelda. Age control bejegyzesei egy konkret anyaggal kapcsolatban (proxy verziok eseteben). HTML5 (szoval fuggetlen)

de megtekinthetjuk a tobbi control megjegyzeseit is

Vagok szinten HTML5

es a contentet (media asset) behuzhatjuk a gepunkon levo NLE alkalmazasba. Vagy rough cut-ot XML-kent letolthetjuk a gepunkre.
Premiere (win/OSX) vagy Avid. HP 440/6xx szeria (kb 60%) v MacPro 2012 v 2013asok 40% ban. Van nehany Smoke es Flame (2db Smoke OSX a tobbi mind linux)

Quality check - Tektronix Aurora (4 node, 2 win server). A QC felhasznaloknak HTML5 kezelofeluletet kaptak az Aurora serverekhez es HP 820 (AJA kartyakkal) AVID-kel + kulon Tektronix merokkel (kezi bemeresekhez)

Transcode- kozponti, halozati Telestream Vantage-ok (win serverek) kialakitott watchfolderekel. + API-on keresztul ossze vannak kotve a MAM-kal, QC es Aspera Orchestrator serverrel (CentOs)

A promosok hasznalnak meg OSX-t (kb 25 db) de egyre tobb Premiere (win). De ok kulon MAM-t hasznalnak. Meg nem tudom hogyan olvasszam ossze a ket MAM-t. (Invenio, Orchestrator a VSN MAM-el)

2 kedvelés

Ezek érdekes volt köszi, soha nem láttam még így bele profi TV-s hátérben. A hang mindig jobban érdekelt lenne kedved arról írni egy kicsit pusztán csak kiváncsiságból :).

Majd leirom…))
OFF
Az CTC Media-s uj rendszerrol ( https://www.vsn-tv.com/en/russian-holding-ctc-media-bets-on-vsnexplorer/ ) nemsokara sokat fognak irni a nemzetkozi szakmai honlapok is hiszen az CTC Media - Oroszorszag egyik legnagyobb holdingja (9 TV csatornat foglal magaba) es az uj MAM-ba az osszes osztaly munkajat be tudtuk integralni. (reszt vettem az AS IS es az AS TO BE- kidolgozasaban, beallitottam es osszehangoltam a kulonbozo rendszerek kozos munkajat (meg az XML-ek strukturajat, tag-eket stb is javitgattam hogy az NLE, QC es transzkod rendszerek ertsek egymast). atszerveztem (optimalizaltam) az osztalyok munkajat, kitanitom a kollegakat (nem uj interface, hanem teljesen uj workflow hasznalatat elmerulve a szakmai reszletekbe).
Ket evet elbaltaztam erre. de meg tudtam csinalni a fo munkam(vagas) mellett! ))) Ezer koszonet a Tektronix, Aspera, VSN, stb cegek vezeto szakembereinek a kozos munkaert.
Ha valakit erdekel valamilyen szakmai reszlet, szivesen megosztom (amit nem erint az NDA)…:)
ON

3 kedvelés