Zenehallgatás

1 kedvelés

nem nagyon szeretnek beledumalni, de ugye ott kezdjuk ki mit hallgat ;)
mivel en vilag eletemben elektronikusat igy meg nem “sikerult” kinonom az onkyo hangzasbol :) mar a harmadik darabot strapalom ugy cirka 20 ev alatt, idokozben belekostoltam egy H/Kba is, par honapig birtam, hazimozin kivul talan meg papairnehezeknek jo, zenet hallgatni semmikeppen,
az valoban igaz, hogy a regi onkyok (is) szebben es jobban szolnak, kicsit valoban sok mar a technika, de ez van, en nem akarok ket rendszert tartani csak ezert, a lehetosegek es a korulmenyekhez kepes probalom(tam) meg osszerakni es beloni a rendszert, izlesek es pofonok ez a hifi/mihogyszol kerdeskor is egyebkent

1 kedvelés

Imadom de az igazi ha szuzlanyok honaljszore van belefonva olyankor meg a pergo is jobban ut 😂.

Erről eszembe jut a jó kis beszélgetés a menemszólon (Nem azt hallod), ami már “1.412 hozzászólás ebben a témában” jár. Ebből az első fele / harmada szólt ilyesmiről, az utóbbi időben meg a fickó próbálja árulni a hiper-szuper kábeleit, amit még ő sem tud megmondani, miért olyan jó, de mindenki, aki megvette állítja, hogy annál jobb nincs :D

1 kedvelés

1millió audiphilből 1tudja megkülönböztetni, ő is az a hangmérnök aki keverte az anyagot :)

Háhh!! :smiley:

Mit jelent az, hogy felületes a hallásom? Mert egyrészt igaz, mivel az évek során tönkretettem :slight_smile: zenekari próbákkal. De kb 15 évig zenéltem folyamatosan zenekarokban. Nem egy saját koncertet hangosítottam és saját élő és studió felvételeket kevertem. Szóval az kicsit túlzás lenne állítani, hogy felületes a hallásom :smiley:
Hanem csak az van, hogy nem érdekel. Persze ez így durva kijelenteni, mert nyilván szóljon jól egy lemez, mint sem ne és azért hallom a különbséget egy jó felvétel között és egy gány cucc között. Csak már nem érdekel, mivel nem foglalkozom (sajnos) már zenével egyáltalán.
Amúgy a menemszolon volt egyszer egy “tanulmány”, ahol én jót vitatkoztam a hangmérnökökkel. Mert egy zenekar kapott egy lehetőséget, hogy profi körülmények között (producerrel, pénzt nem kímélve-ingyen) kellett felvenni ugyanazt a lemezt, amit korábban ultragyorsan csináltak saját költségvetésből. Hogy megmutassák, hogy érdemes többet áldozni, hogy ha jó lemezt akarnak… Szóval bemutatták nyilván az eredeti és az új felvételt. És én állítottam, hogy a régebbi, máshol rögzített nekem sokkal jobban bejött. Persze én is hallottam a különbséget, hogy mennyivel jobban szól az új felvétel, mert sokat tököltek mondjuk a reamppal (gondolom), viszont nekem a régi sokkal szabadabbnak tűnt és sokkal jobban éreztem, hogy azt élvezetből vették fel, nem pedig sok-sok munkaóra során. És nagyon sok hideget kaptam, mert nekem jobban tetszett a “rosszabb minőségű felvétel”.
Most is van egy szám, amit imádok és szívesen hallgatom és pont azért tetszik nagyon mert szarul szól :smiley: vagy csak próbahelyi felvétel, nem tudom…

Ja és amúgy is, nem úgy hallgatok zenét iPhone fülesen, mint ahogy ti egy yamaha házimozi erősítővel :P, hanem útközben rengeteg zajjal és zavaró tényező közepette. És elhiszem, hogy van jobb füles (és én is fogok venni), de nem azért, mert annyira ■■■■ lenne az Apple fülese, hanem mert tönkrement a kábele :smiley:

Persze, hogy értettem a viccet :)
Egyébként engem az zavar, hogy a fülemben össze-vissza kell mozgatni, hogy megtaláljam, azt, hogy hogyan szól jól :D
De ettől függetlenül szerettem.
Nemrég hallgattam saját iPhonenal EQ nélkül ugyanúgy dr Beats fejhallgatót, nálunk kb 120eFt. És egyáltalán nem estem tőle hasra, sőt!!! inkább úgy mondanám, hogy jó volt, de olyan semmilyen. Mert bár igaz, hogy szépen tisztán szólt és nem voltak eltúlozva a subok, de magasokat egyáltalán nem hallottam. Bár ez utóbbi meg lehet az én hibám, mert már ■■■■ a fülem :D

Eddig meg soha nem jutott el senki. 😂

Természetesen van egy minőségi határ, ami fontos, hogy meglegyen. De efölött már csak parasztvakítás… Erre nagyon jó példa a hálózati kábel, amit 40-50-ért árultak???

Na ne már! Egy hálózati kábelről beszélünk. Értem, hogy mondjuk hangfal kábelnél számít a minőség és az, hogy miből van. De hálózati kábelnél??? Ha leadja azt a feszültséget, teljesítményt és még mittonémit, amire szüksége van az erölködőnek (tartósan/folyamatosan) és ezt lehet kapni (pár) ezer forintért, akkor miért 40e a középkategória? Mit tud az 20-40x drágábban???

Hangfal kabelnel akkor 40e a kozepkategoria ha 50metert veszel ennyiert 😂

Ez mindenhova csak placebo :) szerintem azert a klotz kiszolgalja a vilagot hiba nelkul.

Hogy ne lehetne, ne beszeljunk mar hulyeseget.

Az ikeas 30e forintos “tv szekreny” siman meghajlott a 15kg-s yamaha alatt… azota a foldon tarolom.

Dobj majd kepet.

:DDD

A végén említett tesztről? :DDD

2 kedvelés

Oh, azok a boldog 80/90-es évek, hogy most akkor a Micromega Duo szól analógabban vagy a számos fekete dobozból álló Meridian? 600 ezerért. :slight_smile: Azért alapvetően bárminemű cuccot is rak össze az ember, egy dolgot nem szabad figyelmen kívül hagyni: a forrást. Ha ■■■■■■ keverték le a lemezt, lehet mögötte egy 200l-es bassreflex doboz, az sem tesz csodát. Ahogy régen az egyik villamosmérnök kollégám mondta még a rádióban (aki nem mellesleg high-end cuccokat épített és adott el, amíg bele nem fulladt [Mellorn Audio]) “ami nincs rajta a lemezen, azt nem lehet kicsiholni semmilyen rendszerből”.

Egyébként ha valakit érdekel, hogy miért szóltak olyan k.jól például a Nirvana vagy a Tom Petty lemezek, nézze meg ezt a filmet. Nem lövöm le a poént, de nem a hangmérnöktől vagy a drága hangszerektől.

Ennek így semmi értelme, szigorúan az eredetit kellene hallani.

jaja fa.an szol a mbp hangszoroin :DDDDDDD