ARM MacBook

Az 1050Ti szintje kb 6-7x erosebb, mint a mostani, erosebbik 13-asban levo integralt Intel GPU (azert ezt mondom, mert a 16"-os gepekben levo Intel GPU gyengebb, mint a 13"-asba levo, mert az Intel igy talalta ki a termekpalettat). Ezt a szintet pedig a neten talalt GFXBenchek alapjan siman eleri.

Mi a baj a maximum 16GB RAM-mal? Eddig sem lehetett ezekbe a gepekbe ennel tobb memoriat rakni. Ez a belepo szintu kategoria, ide ez boven eleg. Most mindenkinek leesett az alla, hogy ez mit tud. Amit jelenleg a CPU/GPU amit belerakott, erosebb, mint a 16"-os gep. Ha erre ratol meg +4 CPU es +4-8 GPU magot a 16"-os gephez, akkor az imho megint jo, es boven megugorhato. Itt most az a lenyeg, hogy ez a gep megugorja azt a szintet, ami a korabbi volt. Azt sikerult neki.

Sott, azt is ugygondolom, hogy azert van csak 2TB es 16GB RAM, mert most az latszik, hogy “egy kategoriat minden elcsuszott”. Tehat, az amire eddig a 16"-s MBP kellett, arra most eleg lesz a gyengebb 13"-as, amire eddig az eros 13"-as kellett, arra most jo az MBA. Ha most kiadott volna egy 4TB-s 13"-ast, megtobben megvasaroltak volna azt, ezzel pedig felfalatta volna a kesobbi, nagyobb piacot.

2 kedvelés

Nem is gondoltam hogy a PC elértéktelenedne.

És ez még csak a hardver oldal. Most, hogy bizonyos esetekben 15%-ra redukálták az app store jutalékát, figyeljétek meg, a mac-re is le fogják korlátozni a külső appokat.

Szavazásra bocsátom a kérdést: meg meri-e lépni Tim Apple, hogy a nem olyan távoli jövőben a mac-ekre is csak az app store-ból lehessen telepíteni.

Szvsz: igen.

2 kedvelés

Meg, meg is fogjak-szerintem-, errol beszeltem Solarnak amikor felvazoltak nekunk itt az uj ARM univerzumiot. Szep meg jo, de kutya vilag jon, nem csak a felhasznaloknak (eltunhet a warez, joooo persze tudom mindneki mindenert fizetett eddig is;) a cegek meg vagy beletorodnek es app store-on keresztul aruljak majd a programokat amibol az nagytestver majd annyi sapot szed amennyit jonak lat (gondolom nagyobb sw gyartokkal majd megallapodik kulon) vagy az apple nem irja ala az appot. A sw cegek reszere annyibol elfogadhato lesz, hogy ha megszunik a varez akkor valamekkora forgalom novekedest realizalni fognak amii boven kiadhatja a sapot, akkor win-win, nekik. Te meg akar beleteheted a family fittnes apple csomagodba is majd a fotosoppot, mert ugy relativ olcsobban kapod meg (khm berled).

A masik itt feszegetett kerdes, hogy ez most csak a kezdet es ezutan majd minden evben (meg joparig) minden evben atomvillanas szeruen fognak ezek a procik fejlodni (mindenestul, cpu, gpu, ) vagy ezt most ledobtak, pusztittottak, aztan szepen lassan haladunk majd tovabb, aprobb lepesekkel. Ill, hogy akkor most a marketing osztaly az teljesen megorult (igen meg, mar regen) es a joval gyorsabb gepek kerulnek kevesebbe a 2 even belul kb hasznalhatatlan “kacatkent” eldobhato inteles vasakhoz kepest, jelenleg (vagy marad inteles gep is majd a kinalatban a jovoben is-akkor az OS optimazalas lesz szivas es nem lesz zaras), vagy csak egy vagonnyi intel csippet es azert rajuk nem peneszedhet.

1 kedvelés

Igen, de egyrészt előállítani is sokkal olcsóbb, másrészt relatíve olcsóbb most, hogy próbálják rávenni az embereket a váltásra, aztán majd a v2-ben kicserélnek 3 csavart még rozsdamentesebb acélra, és hopp, ugrik 200 dollárt az ár, és így tovább. :slight_smile:

Az előző air i3 999 dodo volt
i5 1299 dodo

az uj ARM-es mini az olcsóbb 999 dodo
erősebb 1249

Nem igazán lett olcsóbb csak lényegesen nagyobb volt a teljesítmény ugrás.

A Mini olcsobb lett, a tobbi nem valtozott (illetve, mivel 1-1 kategoriat minden elcsuszott, a 13"-as Pro rohogve hozza, a 16"-os teljesitmenyet, az Air, pedig picit a 13"-as alatt van, ezert mondhatjuk, hogy olcsobb lett minden, de maga a gep nem valtozott). A korabbi, lowend mini $799 volt, a mostani M1-es Mini pedig $699. Ugyonaz jatszodik le, mint a PPC-Intel idejen.

1 kedvelés

De nem olcsobb lett hanem a teljesítmény nőt. (oké a mini olcsóbb lett 100 dodoval.)
Nem kérdés hogy váltok, native instrument ahogy ősszeszedi magát rendelem is az új gépet.
A kérdés az, vajon kiadnak egy 4 portos MBP-t?

Igen, költői hozzászólásomban erre utalt a relatíve kifejezés. Így érthető, vagy bele akarsz még kötni valamibe?

Biztos, hogy hozni fognak ki. En ugy hiszem, most abban biznak, hogy kijottek a szamok, hogy baromi sokan vesznek az uj gepekbol, es ha kijonnek a megerosebb gepeik, akkor abbol ujra vasarolnak. Nekem pl. (13"-as 4 magos, 2.3GHz-s MBP) boven eleg lenne az uj MBP, egyedul a ketto portot keveslem. Ha gazdagabb lennek, most vennek uj gepet, majd ha kijon a 4 portos, megint.

2 kedvelés

2016 és 2017es gép között is azt mondtad, hogy olcsóbb lett? Nem pedig azt hogy ugyan azért a pénzért nagyobb teljesítményt kapsz?

Ez inkabb a 2017-2018-ra igaz, amikor a 13"-as Pro 4 magos, a 15"-os meg 6 magos lett. A 2018-as 13"-as Pro (a 4 thunderbolt portos), siman hozza CPU-ban, a 2017-es 15"-os Pro CPU teljesitmenyet.

Persze csak randomban beírtam két évszámot. Normálisan minden gép egyre gyorsabb lesz és ha ugyan annyi marad az ára akkor nem azt mondjuk, hogy olcsóbb lett.
De igazából mindegy 3 hete e belépő gép 999 dollár volt, most megnézem megint 999 dollár csak erősebb a gép és egy másik gyártó processzorra van benne. Nekem ez ugyan annyiba kerül.
De persze én vagyok az érthetetlen hülye.

Igen ez nekem is a problémám, mert a 4 portos MBP tuti erősebb is lesz, persze kérdés mennyivel lesz drágább.

Gondolom pont ugyonannyival, amennyivel eddig dragabb volt a 4 portos a 2 portosnal.

Leírom újfent: RELATÍVE olcsóbb lett. Ennél többet nem tudok segíteni. :)

Akkor RELATÍVE az 1993-as powerbookhoz képest a mai gép INGYEN van.

RELATÍVE ingyen :D
Nem, de tényleg rövid távon igaz, egyre jobb gépet kapsz ugyanazért a pénzért.
A kövi áremelésig.

De hogy ne csak off legyek: sztem ha komolyabb verzió érkezik a platformból, több ram, több csati, stb., az áremeléssel fog járni. Idén akartam imac-et vagy refurb. imacpro-t venni, de már fogalmam sincs, mitévő legyek. :(

En nem gondolom ugy, hogy aremelessel jarna. Legalabbis ugy gondolom, hogy az eddigi aremeleseknel mindig volt valami “plussz”, ami miatt elkertek a penzt (retina kijelzo, integralt gpu, stb). Nem hiszem, hogy a sajat CPU gyartas akarcsak megkozeliti az Intelek arait, egy 6-8 magos, i7/i9 mbpnel, tobb szaz dollart kaszalhat a vallalat. En siman azt gondolom, hogy olcsobban nem fogjak adni, mint eddig adtak az Intelest. Olyat viszont el tudok kepzelni, hogy pl $100 emelkedik pl az iMac ara, mert kerul bele FaceID.

1 kedvelés

mielott olre mentek itt az utolso 65 colos szinesteve helyett igy black fridaykor, en ugy ertettem az olcsobbat, hogy megnyitod az storet es minden kategoriaban a legolcsobb gep jelenleg az uj procis ami az elmult napok tesztjeit latva fodbe dongol barmit, (kisebb kompromisszumokkal amiket az idejarok mar megszoktak, fel sem vesznek, vagy csak atneznek rajt es tovabbmennek:), de a kerdes meg mindig nyitott (es koltoi) kinek adjak el a meg palettan levo inteles gepeket dragabban, (persze a jobban felszerelt ARM s gepek tuti dragabbak lesznek, es tudnak akar ugyan ugy pozicionalni mint ipad vonalon, erosebb proci verziokkal)