ARM MacBook

Nálam pl az órajel végig fix 4.4GHz minden magon, szóval a hűtés lesz az MBP-ban alulméretezett. (gondolom a hőmérséklet verdesi a 100 fokot) Nálam 65fok fölé nem igen megy.


10288kn/s


13407kn/s

Ez amiatt érdekes, mert nálam most egy nem túl erős i7 8700 ketyeg, ami ugye a CTO proci is az utolsó inteles Miniben. Ha igy nézzük akkor az inteles Mini simán veri az új M1-est?

Ha a szamokat “jol” allitottad be, akkor igen. Tehat ha ezen a gepen 6 es 12-re vetted a threadek szamat (6, mert ugye 6 magod van, de 12 mert 12 szalad a hyper threading miatt). Baromira keves olyan benchmark van a neten, ami tenylegesen a CPU-t dolgoztatja, es nem a belekerulo “extrakat”.

Szerk: A 15"/16"-os MBP hutese pedig szinte katasztrofa. Amig a 2 ventillatoros 13"-as (tehat az erosebbik, amelynek 4 TB3 portja van) rettentoen jo hutessel rendelkezik, addig a 15"/16"-os gepekben szerintem alul van meretezve a hutes. Illetve az inkabb a fo baj, hogy ott van benne az AMD GPU (ami onmaga egy allandoan mukodo futotest). A GPU viszont azert van ott, mert az Intel gyengebb GPU-t tett a nagy procijaiba (mondvan, azokba a gepekbe ugyis kerul dedikalt GPU, tehat nem azert kerul 2016 ota dedikalt GPU a nagyobb MBP-be, mert az Apple kedveskedni akart, hanem azert, mert a nagy procikba kerulo IGP, kb fele-harmad teljesitmenyt tud a kisebb procikba (igy a 13"-as 4TB portos gepekbe) kerulotol)

2 kedvelés
2 kedvelés

Majd M3-nál beszállok, úgy Hatvan környékén.

4 kedvelés

Na kik használna már M1-et azért most már elégé sok idő eltelt. Mesélhetnének :)

majd par nap mulva, ma jott meg

4 kedvelés

gyors teszt (egyenlore tobbet ne is varjatok en maradtam a 2018 MBP, baratnom csapatja az M1n;)

Archicad 23, ugyan az a projekt file 3d render:
M1 (16GB ram): 3,40 perc (ventillatorok nem kapcsoltak - nem voltak 'hallhato sebessegen"
2018mbp (8GB ram): 7 perc (ventilator 1 perc utan kapcsolt be, a render vegeig ment)
2019 pc laptop (16GB ram): 10 perc (csak a moka kedveert;) majdnem produkalt kozben egy felszallast is, ventillator sebessegbol es hangbol itelve.

Ugye rosetta fut az M1n minden alatt, Archicadnek nincs metalra optimalizalt verzioja, ha jol tudom, hivatalos forumon mar jeleztek par honapja, hogy erkezik majd.

egyeb:

  • akkut nem lehet kinyirni, installok, render, barmi es meg mindig 11 ora hasznalat, utanna visszafogott net hasznalat akor mar 16 ora marad ;) gyanitom inkabb az OS energia hasznalat mint a csodaakku feltalalasa es az appla altal bepiteese van a hatterben ;)
  • BigSur vizualis kornyezet szennyezes.
  • bill sokkal jobb mint a 2018 szerian,
2 kedvelés

Egy 2020-as 13"-as MacBook Pro, abbol is a 4 portos nincs veletlenul a kornyekeden? Azzal lenne jo osszenezni, mert abban van osszehasonlithato CPU (az Intel 10nm, valahol az tobbiek 5nm-7nm kornyeken van). Sem a 2 portosban, sem a 16"-os modellben nincs jo CPU (illetve a 16"-os gepbe az Apple egy elavult olajradiatort is beepitett, valami AMD nevu cegtol vasarolva)

1 kedvelés

az nincs, sajnos

Hiába 10nm a 13" MBP esélye nem lesz a 16"-osal és föleg nem a M1-el szemben.

A bill különbség engem érdekelne, másodjára szarik be a 2018 15” billencs :( ragadnak be a különböző betűk…

sokkal jobb! (hasznalatra, minosegre/tartossagra majd kiderul;)
leginkabb hasonlit a regebbi elso generacios pillangosra, csak kisebb az utja, de jobb mint a 2018n ;)

1 kedvelés

persze, meg kb 1000€ tobb lesz az indulo ara ;)))

nekem idoszakonkent jon csak elo, akkor beragad egy-ketto random vagy nem ir be ha ranyomok, aztan megint jo egy ideig,
van visszahivas ra, csak nem tudom hogyan tesztelik, lehet megnezem tavasszal ha egy kicsi tjobban lehet mar mozogni, mert ha jol tudom komplett uppercase csere van bill/touchpad/akku, utobbi is jolesne;)

sehogy nem tesztelik, multkor bevittem iStyle-ba, mondtam mi baja szonelkul bevettek es 2 het alatt csereltek… Igen am de 2het munka kieses…

ezt orommel hallom ;) (akku is csrelve lett-jol tudom?)
2 hetet majd csak megoldom

Nem tudjak nem cserelni, mert egy alkatresznek szamit.

1 kedvelés

Részlet a jegyzőkönyvből.
Ami jobban zavar, hogy most meg megint semmi baja a billencsnek, pénteken meg használhatatlan volt az “L” betűm… Remélem nem az akku púposodik terhelésre és zavar be az L-betűnél, hétvégi alvás után újra jó minden… vagy csak kiesett valami piszok, nem tudom :frowning:

ui.: lehet ennek keresni kéne valami jobb topic-ot, mert elég off topic itt :slight_smile:

1 kedvelés

Állítólag, pletykálják, lehet, de semmi sem biztos, talán a kövi mbp-ban lesz újra sd olvasó.
Íme “macfather” képzelgése egy all-in verzióról -) :


a villásdugó odab…z

2 kedvelés