backup

köszi megnézem. eddig arsyncet használtam, de hálózaton eresztül sokszor probléma volt vele.

ui.: 10.9 az utolsó támogatott rendszer?

Miert nem particionalod pl kette? Vagy csinalsz egy adott maximalis meretu sparsebundlet az adott disken, majd ezt allitod be? Ekkor kezdetben csak annyit fog foglalni a disken, amennyire szukseg van, viszont a sparsebundle keszitesenel megadott meretnel nem tud nagyobbra noni.

Syno nas a hálózaton eddig nem néztem még de rá kukkantok. De öreg vagyok már ehez én nem akarok varázsolni igazából szerintem nem nagy igényeim vannak, simán menten a gép mindent ami baj eseten és vissza tudok állítani (mint a tm-nél).

Erre jo a time machine. Miel a synon linux van, abban pedig afpd, ezert erre meg opcionak is lennie kellene (mert az afpd tudja), hogy mekkora lehet a TM backup a kiajanlott megosztasokon.

Tm-el az a bajom, hogy megtartja a régi fájlokat is nekem nem kell. mindenből az utolsó példány és kész. Most, hogy már Kati van a gépemen nem megy az arsync :(
Valami ötlet?

Carbon Copy Cloner? Már egy ideje azt használom arRsync helyett.

1 kedvelés

Megnezem.

megnéztem az árát elég is volt :D

1 kedvelés

LOL

Ez a tudás nem ér számomra 39 eurot.

Üdv! Az miért van, hogy a TimeMachine időnként(?) nem törli a régi mentéseket és olyankor le kell törölnöm a korábbi mentéseket, hogy legyen hely és egy teljesen új mentéssel kell indítanom? (Olyankor ki is írja, hogy nincs elég hely, holott neki kellene helyet csinálnia a régiek törlésével…)
Vagy nekem kell a TM-ben egy hibaüzenet után “tisztíttatnom” a mentéseket. Miért nem intézi ezt automatikusan?
Van erre valami belső beállítás esetleg, hogy jobban működjön?

Nem tudom mennyire lehet belenyúlni a beállításokba, amelyek nincsenek kivezetve a sysprefbe. Ugyanakkor nekem pont az ellenkező a problémám, olyan sok helyem van, hogy sosem töröl a Time Mashine magától, és emiatt elkezd használhatatlanul lassú lenni pár hónap után. Én ilyenkor “kézzel” szoktam törölni a régebbi mentéseket terminalból így:

sudo tmutil listbackups -mt

Ez kilistázza pl:

/Volumes/Time Machine Backups/Backups.backupdb/gepneve/2020-10-24-222212
/Volumes/Time Machine Backups/Backups.backupdb/gepneve/2020-10-31-173022

Majd idézőjelbe téve az elérési útvonalat:

sudo tmutil delete -p "/Volumes/Time Machine Backups/Backups.backupdb/gepneve/2020-10-24-222212"

Úgy emlékszem, hogy elég “lassan” csinálja, szerintem azért, mert összevonja a régebbi mentéseket az újabbakkal.

1 kedvelés

Nekem akkor volt ilyen, amikor sok 10 giga figyelt a kukában, azt már nem tudta lekezelni az 500 gigás tm partícióra. Órákig kerestem, hogy mi a bánat baja van. :slight_smile:

Nekem torol magatol, ha telitodik a lemez. Milyen oprendszer verzio? Regen be kellett pipalni, hogy toroljon magatol, ma mar erre nincs pipa. Amig volt ilyen pipad, addig sem volt ez bekpacsolva? Van mas ezen a lemezen a Time Machine mentesen kivul?

Üres a kuka.
Új OS fut (11.3).
A beállításoknál csak közli az utolsó sorban, hogy “Amikor a lemez kezd megtelni, a régebbi biztonsági mentések törölve lesznek.”.
A TM mentéshez csináltam egy felhasználót a Synology NAS-omon meghatározott mérettel (írás/olvasás engedélyezve, TimeMachine mappa beállítva).

Ja, hat kerem, ilyenkor tessen a Synologynal reklamalni :D A problemat a halozatos TM mukodese okozza. Ugyanis, itt ez tortenik diohejban:

  1. TM lekerdezi a megosztas meretet -> 500 GB
  2. A TM letrehoz egy 500 GB maximalis meretu “sparse disk image”-t. Ebben az a trukk, hogy ez az image file kezdetben szinte 0 meretu.
  3. Ahogyan irogat ebbe a disk imagebe, ugy fog a disk image egyre tobb helyet elfoglalni a megosztason, egeszen a kezdeti maximalis meretig.

Tehat, ha te kozben erre a megosztasra, felmasolsz barmit, ami meg fogja gatolni abban a disk imaget, hogy elerje a maximalis, 500 GB meretet, akkor meg fog allni a folaymat es ugy fogsz jarni, ahogyan most.

Erre pl tobb fajta trukk van, azt a megoldast, amit te tudsz alkalmazni, azt nem ismerem, igy abban segiteni nem tudok (tudom, hogy pucer linux eseten melyik konfigba, mit kellene irni, de nem tudom, hogy Synology eseten mit es hogyan kell beallitani).

2 kedvelés

Uraim time machine kérdés. Most, hogy eladom a gépemet és ezen a jelenlegi OS van (csinálok róla egy mentést), de mire megjön az új gép biztosan lesz egy jó pár update (főverzió frissítés is). Feltudom majd rakni azt a backupot time maschienből?

Igen

(Jxjtxjfxjjkkf)

kell a minimum 20 karakter? :smiley:

Gondoltam nem nyitok új topikot, hiszen ez is mentés …
Az iCloud-ot megkértem, hogy készítsen letölthető fájlokat a fiókom tartalmáról. El is készült, de valami félre ment a .zip fájlok nevének karakterkódolásával:


Ez a Safari (15.3) hibája, vagy az iCloud sara?
Kinek tudnék írni, hogy ez így nem jó?