Csak úgy

A nagyobbik iPad Pro 12.9, a kisebb MBP 13.3. Az a nem egeszen fel inch akkora kulonbseg?

Az a fel inch tobb ha 14-15" kepatlot nezzuk.

De az nem menne mar a tabletkent valo hasznalhatosag rovasara? 11-es iPadem van, az teljesen kenyelmes, nem tudom, mi a helyzet a nagyobbikkal.

OreXem, romlanak a szemek :slight_smile:
13-as volt mar a kezemben, de engem nem zavarna ha ratoldananak meg 1-2 inch-et.

Ha az “atlagos” felhasznalast nezzuk, valoban elegendo a 11-13.
Nekem jobb, ha nagyobb a munkaterulet.

Nade, a 12.9-esen kb akkora minden egyes betu/tartalom, mint a 11-esen, csak tobb fer ki rajta. Ha 13.3"-ra noveljuk a kepmeretet es melle a pixeleket is, akkor nem vagy elorebb, mert megint nem nagyobb, csak tobb lesz.

Ezt mondom :slight_smile:
Nekem jobb, kenyelmesebb a nagyobb munkaterulet. Tudom, hogy a tartalom nem lesz nagyobb.

Sziasztok! a képen látható alaska és a felette levő fekete betűk típusát vajon honnan lehetne megtudni?

(vagy ha a fenti kép egy weboldal, annak elemzésével, talán)

1 kedvelés

Bar biztos nem az, de a “gyariak” kozul a Papyrus es a Herculanum eleg hasonlo.

1 kedvelés

Icloud+ emelés, talán júnitól:
50GB: 399 Ft (33%-os áremelés)
200GB: 1290 Ft (43%-os áremelés)
2TB: 4490 Ft (50%-os áremelés)

Csak szólnak előtte…

nem az icloud dragul hanem a forint erosodik :smiley:

1 kedvelés

Mi a velemenyetek errol a (mostansag megjeleno) “passkey” azonositasrol?
Segit, nem segit, van-e aggodnivalonk? …vagy csak egy ujabb szog az informacioehsegre, profilozasra/kutakodasra?
Nekem csak a google miatt akadnak effele “bizonytalansagi aggalyaim”.

A Google-ben én sem bízom… (de pl. mikor elolvastam a Patreon feltételeit, lemondtam az adakozásról. Ennek ugyan alig van köze a témához, de van.)
A leírás szerint jobbnak tűnik az eddigieknél, de csak biometrikus azonosítás esetén.

Számomra egyértelmű, hogy a jelszó mentes belépésé a jövő, ugyanis évente néhányszor szívok amiatt, mert adathalász levélre megadják az adatokat a felhasználók. Persze lehet mondani, hogy az oktatás a kulcsa, de tapasztalatból mondom, hogy az ilyen dolgokra nem sokan figyelnek míg bele nem esnek egyszer. (Egyik alkalommal a felhasználó saját Gmail fiók jár törték meg és állítólag ott találtak rá a céges felhasználói jelszavára.)
Viszont nem olyan könnyű ennek a bevezetése mindenhol. Akkor működhet csak hatékonyan, ha az adott cég mindenhol ezt használja. pl.: minden egyes webes alkalmazás, számítógépbe belépés, vastag kliens belépés. Tehát kb olyan szinten, hogy a felhasználó ne is tudja a saját jelszavát. Ez meg a nagy cégeknél lévő legacy alkalmazások mellett szinte lehetetlen. Nálunk pl. a kétfaktoros auth bevezetésétől is félnek a kényelmetlenség miatt…

Amugy neztetek a mai datumot?

3 kedvelés

Grafikonilag

3 kedvelés

iMac = az összes Mac?

Minden is.

3 trilli-ócska

1 kedvelés