Dühöngőcske

Ez meg mindig attol fugg, hogy milyen hibad van, a kepernyo melyik reszen van es hogy mekkora a kijelzod. Es van erre egy megfelelo szabvany, ami ezt tokeletesen leirja az Apple pedig kivetelesen ezt pont figyelembe szokta venni.

Nem. Munka közben jött ez elő. A felvett videó az Retina kijelzőn volt, de az otthoni külső kijelzőn is csinálja.
Egyébként a Safari újraindítása teljesen megoldotta a problémát.

Hogy én mennyire utálom ezt a prestashop modult…
Megvettük, hogy bizonyos szabályok mentén adjon ajándékot, de ez egy ■■■■. Egész egyszerűen hiányoztak belőle funkciók, vagy csak kirakatban voltak ott a beállításokban, de egyáltalán nem csináltak semmit…
Amennyi energiát ebbe a szarba fektettem, akár 0-ról is megírhattam volna…

Ma megint a wordpress van soron.

Ez a szerencsétlen nyomorult mindenféle kódokat rakosgat be a html kódomba. Abba, amit egy html nevű mezőbe raktam bele.

Teljesen logikus, hogy módosítsunk meg mindenféle hülye ‘br’ meg ‘p’ tagokkal tűzdelje tele.

Hogy én ezt mennyire utálom…

Én két hete az LSI RAID vezérlőtől dobtam le a láncot. Random hibákat generált (4 évig ment hiba nélkül), disk hibára hivatkozott. Nosza kicseréltem a 4 disket 24/7-es szerverbe ajánlottra, amúgy is szűkös volt picit a tárhely. Egy hétig ment, majd random elkezdte eldobálni a tömböt… Végül az utolsó pillanatban készítettem egy mentést egy sima diskre. Azután többet nem állt fel a RAID.

Sok küzdelem után meglett a ludas, a vezérlő hűtőbordáját két műanyag pöcök tartja a helyén, az egyiknek letört az egyik kis füle, így megkokszolódott a chip. Egy újkorában 300 ezres vezérlőn.

Vettem az e-bayen egy PERC 6i-t, annak egy vasdrót tartja a hűtőbordáját. 😀

10 posts were merged into an existing topic: Opensource lett a Visual Studio Code

A webprogramozónk letagadta, hogy létezne olyan, hogy AJAX. Bár ő “backend programzó”, így csak PHP-ül tud. De ennyire…

1 kedvelés

Hogyne létezne már Ajax. Az nem egy focicsapat? :)

És egy görög hős is az Iliászból, de nem ezért szeretjük. :-P

1 kedvelés

PHP programozónk frissítette a webshop kódját. De az adatbázis struktúráját nem. Ahogy az előző alkalommal sem.
Természetesen nem nagyon működik semmi.

Ezt nem is igazán értem, hogy csinálhat ilyet? Tesztkörnyezetben futtatja a php-t, majd amikor neki minden faxa felteszi nálatok és csodálkozik, hogy adatbázis frissítése nélkül nem megy? Vagy ez a “programozó” csak betanított munkás, aki felteszi oda a fájlokat, ahova mondják neki?

Van egy olyan szokása, hogy nem teszteli le, hogy amit ír, az lefut-e. Vagy akár csak a szintaktikai korrektségen kívül van-e értelme. Ő megírja, mi teszteljük.

Lassan olyan leszek, mint az öreg Cato, aki minden felszólalását a szenátusban úgy fejezte be, hogy egyébként pedig Karthágót el kellene pusztítani. Ezt a programozót le kellene váltani. :-P

Azt nem lehet egyszerre frissíteni, mert Ajax kéne hozzá, de azt még nem találták fel. :))) Bocsi!
De tényleg, akkor hogy csinálták meg a realtime keresőt, ahhoz nem ajax kell?

Azt biztos a frontend-es kolléga csinálta.

Nehéz lehet programozónak lenni ilyen szűk rálátással erre a szakmára.

Es megis, egesz jol megelhet belole.

Ez az a tipikus helyzet, hogy az ember nem tudja eldönteni, hogy melyik a nagyobb gáz, ha nem ismeri az eszközt, vagy ha ismeri, és behazudja az ügyfélnek, aki ráadásul nem is tudatlan a szakmához. Mondjuk perelni csak az utóbbiért lehet, talán. :)

A sikerbank folytatja a “modernizációt” :)))

Amikor elhoztam a magánszámlámat tőlük, beolvastam a fiókvezetőnek, leültettek és elhűlten hallgatták a f.ck listát, majd közölték, hogy már tesztelik az új, java mentes ibankot. Ez 5 éve volt. Azóta sem született meg.

Ebből az “Átgondolom” a legérdekesebb rész…

…és átgondoltad már? :)

3 kedvelés

Már rég váltanom kellett volna – na, ilyen gomb kéne még :) –, csak a multi ügyfeleknél olyan körülményes mindent elintézni, nem vitt rá a lélek. De olyan kitartóan próbálják elüldözni az ügyfeleket, úgyis ez lesz a vége.

KH-nál meg app van, touchID-vel…

1 kedvelés