Dühöngőcske

Kellene egy szolgáltatást csinálni, ahol az alvállalkozóknak jelentkező programozót az ember le tudja tesztelni. Félelmetes alakok állítják magukról, hogy ők programoznak.

Elkészült egy webshop, aminek a MySQL-jében 0. db mezőnek van indexe. Az SAP-tól 3 árat kap, tehát 3x a 7000 rekordos termékadatbázist megUPDATE-eli PHP-ből 15 percenként. Szegény MySQL szerver meg csak teker. Kódduplikáció és SELECT * mindenfelé. A kód meg nincs kommentelve egyáltalán, “mert arra nincs idő”.
Ma megmondták, hogy a PHP és a JavaScript “máshogy” kerekít, ezért vannak néhol 989 vagy 991-es árak…

  1. Röviden: Fuck ügyfélkapu. Hosszan: valami elírás van az adataimnál valahol, emiatt nem szinkronizálja le az adataimat egy másik rendszer, ami miatt nem tudok megtenni vállalkozással kapcsolatos online bejelentést. Amit persze csak online lehet megtenni. Aztán még az is lehet, hogy ahol élek: Pesten nem tudom elintézni, mert a székelyhez kell utaznom, ami 300km-re van. De az majd holnap derül ki.
  2. Röviden: Fuck Sony. Hosszan: az okos tévém olyan okos, hogy kérdés nélkül frissítette a rendszert és most az új rendszeren nem megy a Netflix. A távirányítón van egy hatalmas Netflix gomb, de nem működik vele. Az alkalmazások között legalább próbál elindulni, de ott van, hogy hibaüzenetet dob (hogy nem érhető el jelenleg az alkalmazás) és van hogy semmit csak nem indul el. Aztán ott van a távirányítója, aminél kb 2-3 percenként “be kell ütni a jelszót”, azaz megkoppintani jó erősen a távirányító alját, hogy működjön. De persze az sem működik mindenhogy, hanem ha csak pont rácélzok a tv-n az infra vevőre, csak akkor megy. Akkor is csak néha. De ha véletlen az útban van valami és akár csak 1 méter választja el a távirányítót a tv-től, akkor sem hajlandó működni. Jó persze ez optikai alapon működik. De akkor is miért van az, hogy a 10 évvel ezelőtti macbookom ősrégi távirányítója bárhol van a szobában és bármerre tartom működik???

Próbáld meg kicserélni az elemet, az lehet segít.
Nekünk is van egy régebbi sony okostv-nk, de az okos funkciók közül egyedül a helyi tv csatorna on demand részét használjuk. Felvenni is inkább géppel veszek fel ha kell, mert már ráfáztam, hogy megbíztam benne. rákötöttem egy 32 gigás pendrive-t, hogy arra minden ráfér ami nekem kell, de aztán mégis megszakítja néha menet közben a felvételt úgy, hogy van még hely.

Arról nem is beszélve, hogy epg-hez pontosan inditja és zárja a felvételt, nem tudsz beállítani +10 perceket, ezért sorozatosan lemaradtunk a felvétel végéről, amikor egyébként eljutott addig:-/

Egyébként őszintén nem akartam okostévét venni, hanem amikor vettem, akkor ez volt a legjobb ár/érték arányú tv.
Két “okos” dolgot használok rajta: egyik a Netflix. Bár ennek utólag örülök, hogy tudja és van a távirányítón egy nagy gomb ennek az elindítására, mert rendszeresen nézem a Netflixet. A másik pedig a Youtube, de azt is csak (szinte) úgy, hogy a telefonról nyomom ki, hogy mit játsszon le a tv. Amúgy valószínűleg, ha egyszer veszek egy Apple TV-t, akkor totál meg fogom szüntetni az “okos részét” a tv-nek.
(bár amúgy megvan a vezérlő kódjai a tv-nek és tudnék írni alkalmazást magamnak iPhone-ra, mert a gyári app amúgy is egy kalap szar)

Nekem is nagyjából mindegy az okos tv része, így is chromecastet használok:-D
Filmre van egy chrome alapú app, ami rendesen kitolja, adott esetben átkódolja, feliratot rak rá.

Netflixnek én is örülnék, de az a baj, hogy elég speciáls igényünk van, amit senki nem elégít ki:
egyszerre spanyol és magyar felirat a filmen eredeti hang mellett. Nyilván lehetne valami köztes megoldás, hogy a hang valamelyik nyelven legyen szinkronnal, de nem igazán szeretem a szinkronokat, szívesebben nézem mindig eredeti hanggal, beszéljenek akár angolul, akár japánul.

Ja. Teljesen máshogy kerekítenek.

2 kedvelés

Az igazán szomorú ebben, hogy vannak olyan laikus emberek, akiknek ha egy ilyet mondanak, akkor el is hiszik. Nem csak a költészetre igazak Petőfi szavai:

Ne fogjon senki könnyelmûen
A húrok pengetésihez!
Nagy munkát vállal az magára,
Ki most kezébe lantot vesz.
Ha nem tudsz mást, mint eldalolni
Saját fájdalmad s örömed:
Nincs rád szüksége a világnak,
S azért a szent fát félretedd.

2 kedvelés

Az én programozóm is pont így kódolta volna le. :P

Akkor a te programozód tudja, hogy Ark programozója kamuzik :D

Mer az én programozóm egy zseni! :))) Bár ő maga ezt sose ismerné be.

Jah, elfelejtettem írni, hogy ez megoldódott. Be kellett mennem az alkalmazások közé és azon belül is az összes alkalmazást le kellett kérnem. Ekkor kiírta, hogy frissíti az alkalmazásokat. Ezután működik minden. Csak azt nem értem, hogy ezt miért nem lehet valahogy jelezni, hogy ezt meg kellene tenni…

A Stackskillsen van egy MongoDb training. Meg tudnám ütni a srácot, aki tartja. Ugyanazokat a hibákat véti egymás után ötvenszer, meg kell várni amíg korrigál, lassan gépel, és képes másodperceket gondolkozni azon, hogy hogyan hívják a dummy usert, amit felvesz az adatbázisba.

2 kedvelés

Mi az a ner?

Najo, ebbe belekeveredtem. Veletlen valaszoltam egy hozzaszolasra, ezt toroltem, majd nem rakhatom be ujra a postot, mert hasonlo az elozohoz. MILYEN ELOZOHOZ?! Azt mar kitoroltem.


Mar megint elpicsaztak valamit Coupertinoban. Sehova nem tudok bejelentkezni egyik Apple ID-vel sem amiket hasznalni szoktam. A leheto legvaratlanabb hibauzenetek jonnek szembe. Persze a system status oldalakon majdnem minden zold. System Status - Apple Developer Apple - Support - System Status


Látni érdekességeket Prestashop theme-ben is:

Az értéket használja placeholdernek… Ügyes…

Pont 1-2 hete volt egy cikk erről az IM-en, teljesen ledöbbentem, hogy nem lehet törölni, azért ez nem túl kultúrmegoldás. Még ha gyakorlatilag semmi veszélye nincs a lúzer adataira nézve, akkor is.

2 kedvelés

Think different…

;-)

1 kedvelés

Jaj, erről a haverom esete jut eszembe, aki az app-ját akarta reklámozni az eppsztórban, namost az annyira intuitív, 3D-s, arcleolvasó technológia, hogy a kívánt kulcsszavakat – most figyelj – egy csv file-ban szerkesztve, egyben kell feltölteni, de nem ám csak elsőre, hanem mindig. Tehát ha változtatni akarsz, nem lehet bővíteni/szűkíteni a keyword-öket, hanem minden alkalommal le kell gyártani a full csv-t és újra fel kell tölteni. És ez nem az ASO, tehát nem optimalizáció, vagy ilyesmi, hanem a fizetős szolgáltatás, 2017-ben, a világ legértékesebb cégétől. :(

Állítsuk meg a törölhetetlenséget! :))))

2 kedvelés