Dühöngőcske

Mikor az egyedi fejlesztésű webshopunkban a front end meg van, azt is mondja, hogy sikeres mentés, működni látszik, nincs hibaüzenet.

Csak a fejlesztő az adatbázisban nem hozta létre a szükséges táblákat hozzá.

2 kedvelés

Egy Mac OS X Mail-költöztetés – különösen az accountoké – sem egy leányálom.

Nekem most kernel pánikom volt. Ilyen nem volt már jó régóta, sőt ezen a gépen (2015 15" rMBP) még sohasem. Éppen Steamről indítva játszottam a Witcher2-vel külső monitoron. A jelentésben az van, hogy a Dock miatt fagyott le a gépem. Nagyon nagyszerű…

A webshopunk adatbázisa nincs normalizálva. (Mért is lenne…) És bele is futott a webprogramozó a “deletion/insertion” anomálikák iskolapéldájába. :-P

És úgy tűnik a “referential integrity” sem mond a programozónknak sokat.

@esojaro

“Macomon” te hogyan ejted ki a “mac” szot mert szinte mindig rosszul ragozod. A macod a nadragodban van :D

3 kedvelés

Legalabb ennyire idegesito ahogy Te meg azt irod folyton, hogy nemetbe/nemetben… engem ezzel ki lehet kergetni a vilagbol. :)

1 kedvelés

Na majd megfigyelem :) na jo rakerestem egyetlen egyszer irtam. Igy teljesen alaptalan amit irsz.

Ui es abban az egy esetben is igy volt helyes.

Rossz a keresőd! :DDD

Most esett le csak, hogy ki vagy. Ehh, a nick névmemóriám… :)))
És ez még ugyanaz a motor, vagy sikerült valami 22. századi shopmotort beüzemelni? :P

Azt irom hogy nemetben nem igazan ertem a problemat.

Ez ugy lenne helyes, hogy “Itt nemetorszagban bla-bla-bla”. :)

Nyelvtanilag helytelen. Nemetorszagba/Nemetorszagban a helyes.

Ez vilagos, de 99%ban telefonrol irok munkaidoben nem fogom leirni mindig, hogy nemetorszag.

Nem is kell, a telefon siman kipotolja helyetted. :)

Nekem meg soha nem sikerult gyorsan irni Ugy a teloval, persze biztos egy idoutan megtanulja de nincs turelmem kivarni.

Ki kell próbálni a SwiftyKey-t.
Hasonlóan három találatot ad, mint az iOS beépített billentyűzete angol nyelven. És ugyanúgy megpróbálja kitalálni a szöveg környezetből, hogy mit akarhatsz írni. És szerintem jobban ki tudja javítani a szavakat, mint a beépített billentyűzet. És ezen kívül lehet vele “húzogatással” gépelni, mint az erről elhíresült Swype. Ezen kívül még ami nagyon tetszik, hogy két nyelven figyeli egyszerre a bevitt szavakat, azaz ha egy angol szót kezdesz begépelni és rájön erre, akkor a következő szavaknál már angolul ajánlja fel a szavakat. Természetesen a jelszavaknál automatikusan a beépített billentyűzet jön fel, szóval ez sem okozhat problémát.
Persze van hátulütője is a dolognak: sokszor sokkal lassabban jelenik meg, mint a beépített, ami olykor-olykor már zavaró is. Szerintem mindegyik téma xar, legalábbis nekem egyik sem tetszik valamiért. És amikor kijavít egy szót és visszatörlöm és beírom még egyszer ugyanúgy, akkor képes megint ugyanúgy kijavítani. És ezt egymás után többször is eljátssza, nem úgy, mint a beépített.
De összességében szerintem nagyon jó az a billentyűzet, szerintem érdemes vele tenni egy próbát.

1 kedvelés

Agond hogy nekem meloban erre nincs idom hogy torolgesem vissza a szavakat.

Én vagyok. ;-)

Ez egy egyedi fejlesztésű webshop motor az SAP Business One-hoz. De még egy-két hét, ha így haladunk, és vissza fogom sírni az az Ausztrál csodawebshopot 2008-ból.

A legnagyobb tanulság, hogy 100% egyedi fejlesztésbe valószínűleg nem érdemes belemennyi, mert kis eséllyel lesz jó.

Epp ez a lenyege, hogy nem kell, legalabbis a google fele bill-nel csak ra kell boknod arra a szora a 3 kozul.

Igen, itt is a három közül rá kell bökni, ha hamarabb kiírja, mint hogy beírnánk. És így egyébként még fel is lehet gyorsítani a beírást a korábbihoz képest. Szóval mióta használom, átlagosan gyorsabban írom meg ugyanazt, mint előtte.
A felülírás tényleg idegesítő. Viszont eddig kb kétszer fordult elé egy hónap alatt velem.
A SwiftyKeys alkalmazásnál úgy van, hogy a végleges szó, ami meg fog jelenni, az mindig a három szó közül a középső. És amikor visszatörlöm a helytelenül kijavított szót és újra beírom, akkor is az ő javaslata marad középen. Viszont baloldalt mindig az a szó van, mint amit beírtunk (akár ékezettel, akár ékezet nélkül). És ilyenkor a baloldali szót kell kiválasztani, hogy az jelenjen meg.
Szóval ez az egy kényelmetlenség van vele. Vagyis plusz az, hogy néha lassan jelenik meg. És én is mindig a gyári dolgok mellett tettem le a voksom. Viszont úgy érzem, hogy ezzel könnyebben tudom használni a telefont.