Dühöngőcske

delete

Az SAP bevezető cég megerősítette, hogy a maguk által fejlesztett SDIS nevű SOAP interface egyszerre egy írási kérést tud továbbítani az SAP felé.

Azért ez egy modern nagy forgalmú webshop alá nem ideális. :-P Tehát egyszerre két rendelést nem lehet az SAP-ba beküldeni.

Szólj a webfejlesztőknek, csináljanak ők egy queue-t. Vagy nem a webshop rendelései vesznek el az éterben?

Ez fog történni holnap. :-) Boldogok lesznek a webesek.

Biztosan. :D

Nálunk nemrég vezettek be, pontosabban még folyamatban van egy “új” nyomtató szerver bevezetése. Itt is csak egy queue van. És amikor valaki több százoldalas dokumentumot küld a szerverre, akkor az megakasztja teljesen az egész szervezet nyomtatását. Vagyis nem tudom, hogy pontosan mi lehet a baj, hogy olyan lassan jön át a nyomtatandó, de konkrétan van, hogy félórára-órára megállítja a rendszert. És sokan elkezdenek panaszkodni, hogy nem jelenik meg a nyomtatása… Ilyenkor, ha észreveszem ezt a hibát, ki szoktam lőni az adott nyomtatást, hogy mindenki másnak menjen. (amúgy ez a nyomtató szerver magyar fejlesztés…)

Nem vagyok nagy spiller csak dolgoztam dekoroskent, ott a plottere a nyomtatast brutal tiff kepkent kuldte at a corel gondolhatod mivolt egy A0-s plakatnal :). (Persze ez mar 10 eve volt)

Ezek szerint nem ASAP :P

1 kedvelés

Ha nem a középsőre böksz, hanem az épp beírt szóra, akkor elfogadja. Sőt, meg is tanulja.

Mit érdemel az a webprogramozó, aki SOAP-pal dolgozik és a <,>,& karaktereket nem enkódolja? Így megakadályozva pl. az & jelet tartalmazó cégeknek a regisztrációt egy webshopba.
Az XML-ről szóló könyveknek az elején szokás a CDATA section-ről szót ejteni.

2 kedvelés

Nekem annak idejen azert nem lett belepom -idoben- a Matavba, mert aposztrof volt a cegnevben… :) Bar ez mar tortenelem.

1 kedvelés

Próbálok áttérni Yosemite-re.
(Az utolsó mohikánok között SnowLeón nyomtam, jól bejáratott és szinte hibamentes DTP-s munkakörnyezetem volt, de egy 4k-s monitor miatt kénytelen vagyok áttérni /bár ha megelégszem a 30 Hz-es képfrissítéssel, nem is kellene/.)
Sok apróság mellett, ami igazán felbosszantott:
– bizonyos programoknál az Open/Save ablak örökösen a Documents mappába navigál (hiába használok Default Folder X-et), a fejlécből eltűnt a “recent folders”, talán ezzel van összefüggésben.
– pl. képernyőkímélő idején a bekapcsoló gombbal szoktam altatni a gépet (volt erre opció “Allow power button to sleep”, ez megszűnt), munka után Ctrl+Eject (=felugró ablak), majd “S”. Mivel a bekapcsoló gombra nem reagált, utánaolvastam: hosszabban kell nyomni, ekkor jön fel a felugró ablak (mint eddig a Ctrl+Eject-nél), hurrá! De mióta egyszer megtettem ezt, azóta a Ctrl+Eject-re nem jön fel, gratulálok! Igazából az a problémám, hogy képernyőkímélő esetén először be kell írnom a jelszót, majd megnyomni a bekapcsoló gombot, utána altatás, vagyis amit eddig 1 gombnyomással elértem, azt most jóval bonyolultabban lehet.

Tud valaki valami okosságot, vagy szedjek gyógyszert, vagy hozzam a kalapácsot? Kapitányéknál hogyan működik ez?

Na ezt már nem hiszem el. :)))

Csak hogy szinten tartsuk a hangulatot:
kb. 10 éve megkért egy haverom, hogy a riasztókra specializálódott cégnek, ahol dolgozik (milliárdokat érő Zrt) csináljak termékkatalógust. Volt vagy 64 oldal, sok példány, a belső oldalak ezért 1 színnel lettek nyomva. Ezt csak a profi programok kezelik. 2 számot megcsináltam nekik, majd egyszer felhívtak, hogy van náluk egy szervizes!, aki összerakta az anyagot valami skarabeusz nevű programban, de a nyomda nem tudja használni, mert az egész cmyk. Megcsinálnám-e hétfőig (ez csütörtökön volt)? Persze, mondom: 2 hét és 180 eFt. Na de nekik megvan az anyag, csak át kell állítani, hogy 1 direkt színnel legyen (nem lehet). Mondom persze: indesignban újra kell tördelni az egészet, 2 hét és 180 eFt. Azóta nem hallottam róluk. :)))

1 kedvelés

2017ben nem hasznalunk kepernyokimelot, ha kimelni akarod a monitort altasd el a kijelzot.

Arra a 3 percre? Marhaság. Szerintem a háttérvilágítás kapcsolgatása ugyanolyan “káros” a kijelzőnek, mint a vinyónak a leállítás–felpörgetés.
Egyébként nem ezt kérdeztem.

10.11.6-nál működik a zalmaeject.

Nálam is működött, amíg meg nem nyomtam a bekapcsoló gombot, hosszabban.

Itt a power gombra felugrik ugyanaz az ablak, ami a billkombóra. Hosszan nyomva semmi sem történik, escape után ugyanúgy működik minden.

Miert pont Yosemite? Ha mar Yosemite, akkor inkabb El Capitan, mert a nem Metalos GPU drivereken is jelentos mennyisegben reszeltek.

  • A Default Folder X-re nincs otletem, maximum annyi, hogy a legujabb verzio? A beta El Capitanok idejen voltak vele kompatibilitasi problemak.
  • Tovabbra is a loginwindow tarolja azt a prefs kulcsot, hogy allowolt-e sleepelni a power buttonnal. Ezt most is ott van, defaults writettal visszakapcsolhatod (Sierran is mukodik).

Az régóta fenn van egy másik partíción, át is költöztem rá, időnként frissítettem, bétatesztelő pedig nem vagyok. :slight_smile:

A Default Folder X jól működik Yosemite-n, nagyon megszoktam, de mégis vannak a fent leírt anomáliák.