Dühöngőcske

Windows 10. A munkagepemen FreeBSD-t hasznalok, mert az all legjobban kezre. Viszont “kotelezo”, hogy legyen egy Windows is valahol, mert pl. a Sharepoint meg ilyesmi dolgok csak Windowson mukodnek. Eddig volt egy nativ Windows 7, amivel semmi problemam nem volt, 1-2 havonta inditottam el, amikor kellett valami. A cegen belul viszont par heten belul megszunik a Windows 7 tamogatasa es csak Windows 8 vagy Windows 10 a tamogatott. Egyszeru megoldaskent VirtualBoxba felhuztunk egy Windows 10-et, amin minden be lett allitva es innen kezdodnek a problemaim:

  • A Windows 10 gyorsan elindul, de a profilba belepes nagyon lassu, keresi a Domain Controllert, de sokszor nincs meg es amig nem timeoutol, addig nem lep tovabb
  • 2 kulon Control Panel van, aminek semmi ertelmet nem latom. Nem igazan ertem, hogy miert kellett egyes funkciokat kivenni a Control Panelbol es egy masikat letrehozni ami termeszetesen teljesen mashogy nez ki es mas logika szerint van felepitve, mint az “eredeti”
  • A belso IT-s szerint 200GB(!!!) kell hattertarnak
  • Annak ellenere, hogy a megfelelo driver fel van telepitve, keptelen hasznalni virtio halokartyat
  • A gepre egy csomo felesleegs alkalmazas fel van telepitve (Groove Music, jatekok, stb.) amiket nem lehet eltavolitani a Control panel > Uninstall Programs alol

Ezek az elso 3 nap tapasztalatai, remelem hasonloan ritkan kell elinditanom, mint a Win 7-t es akkor nem lesz folytatas. :-D

1 kedvelés

Az a 200 inkább 20 (bár ez a hivatalos ajánlás, hiszi, aki akarja :D:D ), de a többivel egyet értek, számomra is kusza a “gépház” és a “vezérlőpult” szemlélet.

A 200 az nem lesz igaz. Nekem most 82 Gigat hasznal, es azon dolgozom, ergo fenn van egy csomo extra program, meg doksik, meg forraskod meg anyamtyukja.
A tobbi az elegge igaz.

Egyenlore nalam is “csak” 25GB, remelem nem no sokkal nagyobbra.

1 kedvelés

Ma próbáltunk létrehozni a vállalat egyik osztályának skype fiókot. (hogy miért pont skype, azt inkább hagyjuk…).
Szóval a jelszóval óriásit szívtunk. Mert állandóan azt írta ki, hogy “Nem megengedett karaktereket tartalmaz a jelszó”. És semmi infót nem írt ki, hogy mit a követelmények, mi a baj. Először Skype alkalmazásban próbáltuk létrehozni, utána a weben is ugyanez volt. Majd fórumozgatás közben írta valaki, hogy nem szabad tartalmaznia a jelszónak a nevet, amit megadtunk. De persze ezt sehol sem közölte. Csak azt, hogy nem megengedett karakter van a jelszóban.
Szóval nagy nehezen sikerült rájönnöm a hibára és miután túljutottam ez fogadott:

Kivételesen nem wordpress:-D

Kb két hete adtam fel a postán egy csomagot, ahol a csaj elrontotta a címzést, és felcserélte a feladót és a címzettet, így a csomagot megint én kaptam meg. Nem voltam különösebben ideges meg senki, mindenki hibázhat, maradok is nyugodt amíg van megoldás.

Visszamentem a postára, a csaj nem győzött bocsánatot kérni, elismerte, mondta a főnökével együtt, hogy megoldják, másnap hívnak az új követő kóddal. Nem hívtak, ezért visszamentem egy nap elteltével, hogy ígérték, hogy hívnak, de nem hívtak. Most is bocsánatkérések, mondták, hogy végülis a kód az előző valahogy, már úton van a címzett felé.

Ma terveztem menni, hogy megkérdezzem, hogy akkor mi is van, hogy ha nem ér oda a címzetthez.

Kitaláltátok már, hogy megint ideért hozzám vissza?

(Még annyi, hogy nem magyarországi postáról van szó, a csomag marad országon belül)

Magyar Postáról a kollégámnak nagyon jó véleménye van. A csomagok, amiket felad, már másnap megérkeznek anélkül, hogy elsőbbségi módon adná fel.

A nem megérkezéssel nekem sincs bajom, de az árakkal igen. Az a videokártya, ami 20 euróért jött, 10 ezer forintért tudott visszamenni. Néhány éve Mac Prót küldtek Németországból 31 euróért, a visszaküldés árába bele sem merek gondolni.

Nekem viszont nagyon sok rossz tapasztalatom van a Magyar Postaval… En kb allandoan szivok veke, ha egy rendelesemet ok hozzak ki…

Magyar posta karacsonykor adtak fel nekunk kepeslapot magyaro.-nemeto. 3,5 het alatt ert ide :).

Tavaly nyaron caprirol kuldtunk kepeslapot, 4,5 het alatt ert nemetbe ausztriaba 3,5 :D azert mashol is vannak gondok.

Normal postaval sosem ert meg ide az, amit az Amazon-rol rendeltem…
…viszont erdekes, hogy kinabol megerkezik (ebay)

(Még a 3 eurós cucc is, ingyen postával, hihi.)

Az én sztorim (reméljük) vége az lett, hogy visszamentünk a postára, sűrű bocsánatkérések, csaj nyomtatott új cetlit rá, és kifizette saját zsebből a küldés árát…

A második alkalommal nem ő hibázott, hanem a főnöke intézte el. Fogalmam sincs mit csinált, mert amúgy az eredetileg hibásan nyomtatott cetli maradt a dobozon.

@W2Unix, ez elég durva:-/

SAP Business One

Annyit szerettünk volna csak tudni, hogy az egyes raktáraknak mekkora a készletértéke. Mégis, mi pénz áll a cégben. De a support megerősítette a gyanúnkat, hogy erre a kérdésre egy alap SAP nem tud válaszolni. Ehhez vagy a supportnak vagy nekem meg kell írni az SQL-t, ami majd ezt kiszámolja.

Azért ennek benne kellene lennie az “alapcsomagban”.

Utálom, hogy a billentyűzeten lévő play gomb csak az iTunes elindítására jó. Mikor oldják már meg végre, hogy zenét is játsszon le, ha megnyomom? Mert régen működött. De mikor vagy inkább miért cseszhették el ennyire?

Ha fut az itunes akkor elindul (de pl ha utoljara masik media lejatszo progit hasznaltal akkor azt vezerli, en mivel rendszeresen a sonos programjat hasznalom azt szokta vezerelni)

Nekem spotifyt meg mpvt is tud vezerelni. Futnak az emlitett appok?

Nem. Nem használok más lejátszót, sőt a gépemről max youtubeot nézek böngészőből. Szóval általában az az oldal jelenik meg az iTunes-on, amit utoljára néztem. Ami jó is lenne kivéve amikor a play gombra nyomok.
És amúgy ez a bajom az iOS-en is amikor reggel bedugom a fülhallgatómat és megnyomom a gombot rajta, akkor az előzőnap utoljára lejátszott tartalmat akarja folytatni. Ami meg ugye nem sikerül, mert mobil neten tiltva vannak az ilyenek és nem történik semmi sem. Szóval ez rohadt idegesítő. Főleg, hogy tudhatná az okos telefon, ha már minden szokást figyel, hogy reggel dolgozni szoktam menni, és közben zenét szoktam hallgatni. Ha nem is várható az el, hogy tudja, hogy reggel milyen stílusú zenét szoktam hallgatni, de legalább berakhatna egy random zenét.
Jó persze ha meg nem a saját lejátszóját használnám, akkor meg az lenne a baj, hogy miért mindig azt indítja el. Szóval ha már tud ajánlani kereséskor alkalmazásokat napszakhoz mérten (legalábbis ez jól működik nálam), akkor tudhatná, ha megnyomom a play gombot bárhol, akkor zenét szoktam hallgatni…

Ios is az utoljara lejatszot inditja ha youtube volt azt ha podcast akkor az.

Persze, lehet nem fogalmaztam egyértelműen, de tudom, hogy ez van és erre írtam, hogy “az előzőnap utoljára lejátszott tartalmat akarja folytatni.” Persze lehet, ha épp abbahagytam volna egy filmet, akkor jó lenne, ha ezt nézhetném. Esetleg, hogy ha mondjuk Spotify-n hallgattam volna zenét és azt folytatná. De mivel nem használok Spotify-t, és ki van kapcsolva a kijelző, akkor sejthetné az apple, hogy nem youtubeot akarom folytatni, aminél ráadásul le is van tiltva a mobilent használat… Lehet túl sokat várok.
Lehet legközelebb megpróbálom inkább a Sirivel indítani a zenéket megpróbálok megtanulni tőle kérni dolgokat.