Dühöngőcske

Oké persze, de ettől még egy 16 éves operációs rendszerről beszélünk, amire megszűnt a támogatás 8 éve a bővített meg 3 :D

Oo. Biztos ez? Emlekeim szerint NT4-nel, ha fenn volt a High Encryption update, akkor mar ott is digitalisan alairt volt az SMB protokoll. Sott Windows 2000nel a DC sem fogadott el nem signed smb packeteket. Tuti mas lesz ott a baj, mert signed smb tamogatas van eleg regota.

Így van. És az Apple átállt a legújabb szabványra. És az, hogy a régi rendszereket meg nem támogatja a gyártó, arról meg nem az Apple tehet. De hozzáteszem azt is, hogy én is szívtam már emiatt :D

Ezt szerintem nem nekem akartad valaszolni ;-)

1 kedvelés

Az pedig rendszeruzemeltetes kerdese. Gondolom valamilyen dokumentacioba le van irva, milyen szabvany melyik verziojat hogyan tamogatja a cucc.

Az xp-k virtuális gépen csak belső hálózati kapcsolattal futtatják az ügyviteli rendszert. A 2003 pedig egy spec nyomdai szoftvert, az sem cserélhető. Vagy legalábbis az összes oprendszer cseréje olyan összeget emésztene fel, (hardverrel is utána kéne menni) hogy rászánnám azt az egy hetet, míg linuxra váltunk.

És még ez sem megoldás a mac kliensek problémájára.

már megint wordpresseznem kell:-(

Airport extreme a 7.7.8-as firmware frissítés után 100 mbitre állította a Wan portját. Vissza 7.7.7-re, és ismét gigabites lett. Juhé!

Valamit elronthattak, ha vissza lehet lépni.

Akár 7.7.6-ra is. Mind a három firmware, ami volt rajta, választható, az iPhone-os alkalmazásból.

Röviden: f.u.c.k. flickr.
Nem tudom letölteni egy korábban feltöltött album képeit csak egyesével. Ha az összeset le akarom tölteni, akkor minden egyes alkalommal totál random helyen leáll a letöltés.
Természetesen a hibával tele van a Flickr fóruma is és semmi megoldás sincs. Állítólag 2015 óta fennáll ez a hiba. Kipróbáltam számtalan megoldást, amiket emlegetnek, de valamelyik vagy nem működik vagy a meta tageket nem tölti le hozzá. Így meg használhatatlan. Tud valaki valami letöltő alkalmazást flickr-hez?

flickr nel regebben sem voltak az a villam kezu problemaelharitok, szoval kitartas ;)

Közben rájöttem, hogy mégiscsak megőrzi a metaadatokat a legtöbb letöltő, csak én néztem félre, mert a létrehozás és módosítás dátuma ugye maradt a letöltési időpont. Ettől függetlenül benne maradt, hogy mikor készült a kép.
Szóval van egy Photo Grabbr nevű program, ami leszedi szépen az összes fényképemet. Egyetlen egy hátránya van, hogy nem tud bejelentkezni a flickr-be és csak a nem jogvédett képeket engedi letölteni. Szóval minden fényképemet bárki számára láthatóvá és jogok nélküli módra kellett átállítanom, hogy le tudja szedni. De ezt megcsináltam és szépen le is szedte az összes albumom összes képét egy kattintásra.

2 kedvelés

Hogy mi az istenért kell nekem wordpresseznem…
Logikát még mindig nem látok benne, cserében viszi az időt, a produktivitásom is leesett a 0-ra…

Komolyan, ha a főnököm jön és mondja, hogy wp-hez kell nyúlnom, előre szarul érzem magam, mielőtt hozzá kellene nyúlnom…

2 kedvelés

Lehet, hogy ez a baj, hogy ha nem állnál neki úgy, hogy eleve ■■■■ lesz… bár ez meg lehetetlen :D

1 kedvelés

Lehet segítene:-D
Az a baj, hogy nézem, de nem… PHP kód keverve HTML-el. Nem mondom, hogy én olyan szép kódot írok, de ez nagyon brutálisan spagetti szagú… Vagy csak a theme ilyen, nem vagyok benne biztos… (Uncode theme)

Az igazság az, hogy csak annyi közöm van a Worpresshez, hogy a volt főnökömnek is egyszer dolgoznia kellett egy ilyen oldalon és megállás nélkül szidta :D Én elhittem neki :D. Ezen kívül meg amiket olvasok róla, hogy állandóan találnak rajta sebezhetőséget. Nyilván. Viszont azt is elismerem, hogy vannak oldalak, amiket első körben tökéletesen kiszolgálhat. Úgy értem, hogy nem kell több, mint amit a Wordpress tud és egyszerűen gyorsan össze lehet hozni vele tartalmat. De ha már bonyolultabb kell, akkor tényleg érdemes inkább elölről elkezdeni egy másik honlap fejlesztését…

3 kedvelés

Az egész WordPress kódja ilyen, gyűlölöm. Amíg nem kell hozzányúlni, addig minden ok, de ha bele kell túrni, akkor az ember egyből nyakig süllyed a takonyba.

Vicces ellenpont a Joomla, ami totál szét van szedve. Ahhoz, hogy betegyél egy custom formot valahova, vagy hat file-t kell írnod a megfelelő helyre. :)

1 kedvelés

És a drupal? A haverom nyomogatja állandóan a munkahelyen hobbiból és látom, hogy egy oldalhoz be lehet tenni php-t és úgy, hogy az adatbázishoz is hozzáfér és tud egyedi lekérdezéseket csinálni.

Azzal nem sokszor találkoztam, de az a leginkább fejlesztő-barát a három közül. Hogy milyen cms, azt nem tudom.