Dühöngőcske

Nekem az (nem) tetszett egyszer mikor az OTP ügyfele voltam, hogy volt “A” hitelem (bár szerintem a legnagyobb lehúzás… mindegy). Szóval volt egy keretösszegem. Majd felhasználtam mindet, mert vásároltam eszközt + vettem fel a munkahelyemtől munkavállalói hitelt. Amit persze 6 hónap kamatmentesen kellett törlesztenem. Ugyebár ilyenkor eleve levonják a fizetésből és annyival kevesebbet utalnak át. Na erre kb 3 hónapra a hitel felhasználása után fogta a bank és vissza vette a hitelkeretemet, mert nem jött annyi átlagbér, mint ahogy szokott. A különbözetet meg egyszerre, egy összegben kellett befizetnem. Miután visszafizettem az összes A hitelt, utána egyből megváltam az OTP-től.

Mas normalis banknal is biztositva van a penzed… pont annyira mint az otp-nel. Ne ringasd magad alomvilagban. Ha ugy adja a helyzet innen is, onnan is lehuzzak a penzed.
Addig meg nem mind1 milyen szolgaltatast milyen aron kapok.

Kerulnem en a rabszolgatartokat, de manapsag nem lehet.

Eletkeptelen magyarazat.
Ez ugy fest, mintha sorturat tartanal budapesten es minden sor elott az adott sor osszeget venned ki az automatabol.
Ha nagyobb osszeg kell, ugyis odamesz egy alatalad ismert vagy preferalt atm-hez.
Egy atlag szamlahoz ugyis csak havi 1-3 “ingyenes” kp felvetel tartozik.

De altalaban arra hasznalom a kartyamat, hogy azzal fizessek, utaljak…vagy rendezzem a rezsimet.

Szvsz, eleve egy “maradi magyar szokas” hogy a bankkartyat -szinte kizarolag- kp felvetelre hasznaljuk…

…utana bemennek a postara es befizetik a felvett kp-bol a sarga csekkeket.

Agyrem

3 kedvelés

A csekk tenyleg nagy talany minek van meg :). A gazdasag legjobb feheritese az lenne ha megszunne a csekk. Es csak atutalassal lehet szamlat befizetni.

MacOS High Sierra mindig kéri az iCloud jelszót, ha olyan oldalt próbálok megnyitni Safariban, amihez mentve van a user/pass. És nem csak első belépéskor. Ez így kicsit kényelmetlen.

Szerintem kicsit korán váltottál :) Mert ingyenes tesztelővé avanzsáltál így :)

Ha már egyszer van developer accountom, akkor azt néha-néha ki is használom. Mondjuk feedbacket még sosem kaptak tőlem. Bár de, egyszer még valami iOS betát pakoltam fel a telefonomra, és akkor küldtem nekik hibajelentést.

A leirtakbol ugy tunt nekem h a teljes rendszeredet megfrissitetted, nem egy kulon dev rendszert. Ha osx, ios re fejlesztenek akkor se frissitenem en meg az alap rendszeremet ilyen hamar, foleg az uj filesystem miatt. Lehet h nem vagyok elg bator, de hatalmas szopas lenne uj os miatt szenvedni munka helyett szamomra :)

Csak a melós gépemen frissítettem, arról meg mindig van komplett backup.

1 kedvelés

GYÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
Ügyfélnek csináltam vpn accountot, l2tp+ipsec.
Átküldtem neki e-mailben minden szükséges adatot.
Majd jön a telefon, hogy az iphoneján hogy tudja beállítani.
Eddig sima ügy.
Beállítások, vpn, vpn konfig hozzáadása.
"-Szerver mezőbe ipcím
-hosszú í-vel?"

"meg egy utolsó, akkor secret-hez , írjam be, hogy titok? "

Az agyam még rebootol.

5 kedvelés

Nezem a GIT-et. Utolso commit a vendortol: “fixing test issues”.
Diff:

- System.assert(....);
+ // System.assert(...);

Es ez ugy szazszor…
Es ne legyek ideges? :)

1 kedvelés

Ezt a commitot órákig lehetne elemezni.
IssueS : többes szám?
Miért csak kikommentelte?
Elfelejtettem korábban kitölteni?
Egyáltalán abban a teszt részben van-e bármilyen más assert vagy nem hiányzik valami fontos elem tesztelése, bár az is egy teszt, ha nem írunk semmit sem a teszt funkciójába és le fut hibátlanul?
Esatobbi :)

A popszakma mar csak ilyen… :D

Jah, innen szép nyerni.

1 kedvelés

Hadd kérdezzem meg: az opt-nél is úgy működik az azonosítás, hogy ha mobil appot használsz, akkor egyetlen jelszó elég a belépéshez és hello? Mert természetesen a cib-nél új ios után nem működik a token, letöltöttem az appot, de az meg azt csinálja, hogy bekér 1 jelszót, majd – most figyelj – generál egy kulcsot a belépéshez és beenged. Az app. Önmagában. Vagyis, ha fenn van az app, nincs semmilyen biztonsági megerősítés – mondjuk ha ellopják a telót, és sms-t küldenének, azt ugyanúgy látja a tolvaj, tehát tökmindegy – egy jelszó és azt csinál a bankszámlával, amit akar. :O

Értem, köszi!

Ja, egyébként cib-eseknek mondom, hogy elindult az új internet bank, még ha erről semmilyen értesítést nem is küld a fantasztikus intesa!

Végre https alapú, nem kell a csudálatos java applet-tel szívni.

edit: azt mondta az ügyfélszolgálat, hogy a deviza alapú átutalás nem működik még benne, ezt elfelejtettem, a többi állítólag használható.

1 kedvelés

Végre valahára!

Szerintem biztonság terén (főleg bankoknál) nincs olyan, hogy túlzás.

Igen, most így belegondolva az otp-nél 4 adatot is meg kell adni, az hogy ahhoz mind hozzájusson (tudja) valaki, az nem túl életszerű. A cib-nél a mobilapp miatt egyértelmű visszalépés történt biztonság terén.