Dühöngőcske

5 percig.

Szerk.: a belépőkódot 5 percig, az átutalásokét 1 óráig.

Kb. 1 hónapja megpróbáltam pénzt felvenni az automatájukból a lakótelepen, ahol lakom. Nem tudtam, hogy mi a hiba, csak annyit közölt, hogy nem sikerült az azonosítás, vagy ilyesmi. Mivel ritkán használom ezt a kártyát, azt hittem, rossz pin kóddal próbálkoztam. Írtam a chat-en az ügyfélszolgálatnak – a kezelhetetlen méretű ablakban –, 3-4 óra múlva válaszoltak is, hogy telefonon vagy személyesen kérhetek új pin-kódot. Mint kiderült, semmi baja nem volt a kártyának, csak besz@rt az automatájuk, 3! nap múlva kijöttek, 1 óra alatt megjavították. Addig semmilyen papír vagy üzenet, hogy helló, nem működik, szájhagyomány útján terjedt a hír a lakótelepen, kb. mint a 70-es években falun. :( Na, nálunk ilyen az otp.

upd: de közben szombat reggel 9-kor fel tud hívni a sales-es, hogy milyen k.jó beruházási ötletei vannak számomra. Miközben letiltottam minden marketing aktivitást. Ill egy objektív érdekesség: az ibankban nem lehet akármennyi időt felölelő history-t lekérdezni, ami azért nagyon elmés, mert aki negyedéves áfás, az már egyszerre nem tudja lekérdezni és kinyomtatni az előző 3 hónap forgalmát, de ugye hú, de elektronikusak vagyunk. Ha egyszer sok időm lesz, visszaállok papír alapú egyenleg kimutatásra. :S

Nálunk is megy a harc, mert bizonyos napsütéses időszakokban használhatatlan az ATM: a monitorán nem látni (szinte) semmit, de ha vakon el is tudod intézni a kívánt tranzakciót, túlmelegedés miatt megszakadhat a kapcsolat a központtal – így a pénz a számláról levonva, de bent marad. 2 éve emlegetem ezt a bankfiókban (különösen a meg nem kapott készpénz igénylése során), csak mutogatnak, hogy külsős cég intézi a dolgokat, nekik nincs ráhatásuk. Nemrégiban FB-szerveződés indult az ügyben, panaszlevél íródott, amire küldtek egy hosszú, de semmitmondó választ, többek között olyan megoldási javaslatokkal, hogy lehet ám a bankfiókban is készpénzt felvenni (10 km-re)…

Ahogy egy marketinges ismerősöm mondta egyszer: „Magyarországon még mindig szocializmus van… csak már nem kommunikáljuk”. Bazinga!

1 kedvelés

De amugy ha nem tetszik tegyel ellene, vagy kimesz az utcara, vagy osszepakolsz es koltozol. De a fotellforradalambol soha nem lesz semmi. Ez nem igazan neked szol hanem ugy alltapaban a sok szajkaratera amit hallgatok.

Menjenek ők!

Ez oke, de azert mert az emberek posztolgatnak a facebookon, semmi nem fog valtozni.

Azert ez egy barokkos tulzas… persze jol hangzik, de ez nem az a vilag :wink:

Ha ez nekem szólt, én nem a politikai berendezkedésre gondoltam, hanem egyes, post cocilista, neomonopol helyzetben lévő cégekre, amelyek kis túlzással hatóságként gondolnak magukra, és úgy bánnak az ügyféllel, mintha a s€ggükből rántották volna elő őket, lásd: otp, t-matáv, mifene. ps: a postát ki ne felejtsem, a biztosítással, meg a kaparós sorsjeggyel, épp csak kitömött macskát nem próbálnak meg szerencsétlen júzerekre rásózni.

1 kedvelés

Gyerekek, azért ne üljük már meg fordítva a lovat.
Mi azért vagyunk, hogy az ügyfélszoláglatos embereknek legyen munkájuk (itt az összes véget értem).
Szóval nem az ügyfélszolgálat van értünk, hogy segítsenek, hanem mi vagyunk azért, hogy ők legyenek! Szóval ha valami nem működik, akkor az nem az ő hibájuk egyáltalán, hanem a hülye ügyfél.
Hozzáteszem azt is, hogy mostanában elég gyakran vagyok én a munkahelyemen a hivatalos informatikai bejelentések fogadója és tényleg létezik hülye ügyfél. :D

jarogatnak ok, jachtozni, sechelly beruhazsokhoz, arabiaba, vagy sztonesz koncira ujzelandra, csak mindig kapnak retur jegyet

Kedves Cisco finoman szólva is bameg a hozzáállásod, hogy nem tudod kijavítani a pár éve tátongó hibát a VPN klienseden. Ma 12 óra alatt 63%-ot merült a laptopom úgy, hogy egész nap a táskámban volt összehajtva a gép. Console log tele a VPN-es üzeneteivel! FY
Csak úgy most találtam az előző verzió hozzászólásait 7 szavazatból mindegyik 1 csillag!!!
https://tools.cisco.com/Cisco/rnr/pub/RatingWidget/readReview.htm?appCode=SDSP&entityId=4.4.04030286281283&entityType=release&productId=286281283&pageNo=1

Ez is vicces, amikor megpróbálok reviewt írni:

2014 szeptemberében benne ez a log üzenet:

Function: getInterfacesInternal File: ../../vpn/Common/Utility/NetInterface_unix.cpp Line: 1401 missing PPP destination address for interface "utun1".  Check profile PPPExclusion (set to Automatic?) or contact your administrator.

https://www.tonymacx86.com/threads/rehabman-help-me.141733

Amúgy még jó, hogy nem indul újra a gépem emiatt, mert sokan erre is panaszkodnak…

En Lion ota a beepitett klient hasznalom AnyConnect helyett. Tuti szukseges az AnyConnect?

Mi eddig a beépítettet használtuk. Elvileg annak a támogatását nálunk meg fogják szüntetni. Szóval igen sajnos szükséges lenne.
Mindjárt frissítem a hozzászólásomat. Megpróbáltam reviewt írni, de nem sikerült elküldenem a console üzenetet.

A bowers&wilkinsnél is idióták dolgoznak direkt a gyártó oldalról rendeltem a fejhallgatómhoz kábelt, erre természetesen rosszat küldenek (nem is olyan mint a képen) így nem passzol az én fejhallgatómba (szart olcsóbban is tudtam volna rendelni). Persze b&w megfogja oldani levelezés majd újra postázás után, de megint várhatok 1-2 hetet.

Hétvégi kis színes:

Látszólag minden ok nélkül elkezdett belassulni az egyik WD Nas-om. Beporosodott, de nem tudott szólni, ki nem kapcsolt… de nem is ez a lényeg. Unmountolta magát, majd azon programok, amelyek rá voltak csatlakozva, sorra fagytak ki. És akkor jött az osx, és… nem, nem oldottam meg a problémát, hanem megmerevedett, mint zsákmányállat a vadonban, ha veszélyt érez. Némelyik taskot nem lehetett force quit-tel sem kilőni, és persze a restart sem működött. Maradt a kikapcsoló gomb, majd persze nem bootolt ám be, pr reset, és így tovább. Szóval azért a vonatsínre kötözött ember mosolya nem feltétlenül őszinte. :(

2 kedvelés

Az éjszaka folyamán kimentettem a céges NAS-ra egy ismerősöm adatait (340GB fotó, videó).
Reggel 7kor, vinyónak gyalu, minden meghajtó minden partíció. Egy samsung 530U ultrabookról beszélünk.
Van benne egy 500GB-os HDD és mellé alaplapra integrálva 24GB smartCacheSSD
Win 10 telepítő USB3-as pendriveról, egyik usb portról sem volt képes felpartíciónálni a rendszert, hogy a win-nek reserved 500Megás partíció ne az SSD-re kerüljön, a rendszer meg a HDD-re, bios opciók sem segítettek. (Elárulom, így telepítés után nem bootol fel a win10.
Sebaj, próba USB2 pendrive, minden ugyanúgy mint a másikkal.
Itt értem el arra a pontra, hogy besózom, lelocsolom benzinnel és kib@szom az ablakon az egész foshalmazt, úgyhogy inkább elmentem ebédelni.
Ebéd közben megszállt az ihlet, hogy van nekem egy 2004-ben (akkor 70000Hufért) vásárolt Plextor (PX716-UF)külső DVD íróm/olvasóm valamelyik fiókban.
Írtam egy win10 telepítődvdt.
Egy lassan 14 éves eszközön keresztül sikerült feltelepítenem azt a hullaadék 10-et.
És nem értem az okát, mivel mindkétfajta pendrive-val kipróbáltam minden opciót, a külső DVD-ről meg elsőre felment jól.
A diskparttal való germózásokba inkább nem is mennék már bele.

1 kedvelés

Webprogramozóink újra a csúcson:

A webshop kap egy SOAP üzenetet az SAP-tól, amit egy PHP objektummá alakít és az ebben lévő elemeket egy SQL UPDATE-tel beírja a MySQL-be. Persze akkor is ezt teszi, ha az SAP hibát ad. Akkor értelemszerűen üres stringek lesznek a PHP objektumban, tehát törli az adott esetben a vevő adatait a webshopból.

Néha nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek.

Backup volt, vagy olyat se csinalnak?

Szerencse a szerencsétlenségben, hogy ezt a password reset folyamatban sikerült elkövetni, így kb. 10 felhasználói fiókot rontott el a kód. Ezt még kézzel is vissza lehetett állítani, mert minden megvan az SAP-ban is.

De azért jól fémjelzi a kód minőségét ez a bug. :-(