Dühöngőcske

Javascriptre mindig számíthatsz, ha kerekítési hiba kell:
Screenshot 2021-10-10 at 17.53.46

5 kedvelés

Remek, pont ezt kerestem! :)

Fuuu erről tudnék mesélni. Van egy olyan hely ahol van éves Adobe előfizetésünk, de tört verziót használunk mert az működik csak normálisan.

3 kedvelés

En kivancsi lennek milyen aranyban oszlanak az elofizeteseik a majd 3 tucat alkalmazas kozott…
Van egy csomo olyan appjuk, amit nem is ertek mi a fenenek van.

Tovabbgondolva:
Ha nem kellene annak a 4-5 valoban hasznalhato es alkalmazhato appnak eltartania a tobbi fejleszteset/integraciojat akkor megfizethetobb aron lehetne adni azt a 4-5 alkalmazast. S inkabb fordithatnak a fejlesztest es az eroforrasokat azokra amiert evek ota vonyit az iparag (es az adobe meg b@szik ra).
De most komolyan… ki a fene hasznal ilyen portfolio meg incopy izeket?

Az arszabason meg csak ennek kapcsan kezdtem el gondolkodni.
Magyaro-n nem ugyanaz a korites kifizetni 25,39€-t havonta egy szaros photoshop-ert mint nemetorszagban 23,79€-t.

5 kedvelés

Egy pár alternatív app: https://ass.esoda.ga/

2 kedvelés

Megnéztem az Inkscape-et: nehéz lehet vele megbarátkozni.

az a baj ezekkel, hogy van ami tenyleg nagyon jo, sot jobb mint az adobe vackai, (Affinity motyok, Capture One, Luminar) csak nem mindig kompatibilisek teljesen (Affinity designer->Illu :S, XD->Figma), aztan mindig elokerul valahonnan egy adobe file,
Sokan csinaljak gondolom, ha mar ceges/hivatalos vonalra kell, hogy vesznek valami megoldast pl Affinity, aztan megy tovabb pirateban az Adobe ha megis kellene. Jogosan (szerintem). Ez a sw berles a vilag legnagyobb amitasa, es lehuzasa aka átbaszás.

3 kedvelés

Épp tegnap este raktam fel a 2022-es verziókat tesztelni, úgy néz ki, a photoshopban megoldották :S a save as copy mizériát, viszont a webp-re továbbra sem írtak plugint, külön le kell tölteni, kabaré.

Illuban nem láttam semmi érdemlegeset, a bridge sokkal gyorsabb lett, mondjuk ebből még a 19-est használtam. A webp támogatás itt is hiányzik továbbra is, nincs preview-ja.

Viszont az id-nél vigyázni kell, mert az elején a cc app kérdésére bekapcsolva hagytam az importálja be az előző verzió beállításait, viszont elqrta a színeket a megjelnítésnél. Ua a fogra 39, black point compansation, stb, és mások voltak a színek, hiába kapcsolgattam, végül ki kellett dobnom az id pref file-ját, csak az hozta helyre. Viszont valamit hegesztettek az exporton, egy 30 oldalas ipad prezivel teszteltem, a cc 2019 15", a 2022-es 12", tehát a trenddel szemben nem lett lassabb. A hibákat, amik hirtelen eszembe jutottak, persze nem javították. :frowning: A scalezhető guit beleapplikálták ebbe is, amit mondjuk illett is. És megtudtam, hogy a type1-es fontok 2023-tól nem lesznek támogatottak. :slight_smile:

Azok még léteznek? :roll_eyes:

Kb öt éve csak otf-et használok. (Fontexplorer + adobe csé)

Inkscape nagyon jó, hamar meg lehet tanulni. Igaz, akinek évtizedek óta az Illustrator van a kezében, meg annak a gyorsbillentyűi, annak biztosan nehéz.

Nálam (10.13-on) többször kifagyott az Open-ablakban (a preview-t ki kell kapcsolni), közönséges (egyszerű) PDF-et sem nyit meg rendesen, nincsenek úszópaletták – egy oldalsó mezőben lehet elérni az összes funkciót, vagyis nagyon nehézkes a használata.

Ügyfélkapun keresztül szerettem volna a kölök felsőfokú angol nyelvvizsgájának a díját visszaigényelni. 3 böngészőben próbáltam. Mind a három esetében a melléklet feltöltésnél, ahol a számlát lehetne feltölteni, nem nyílik felugró ablak. Megnéztem a böngészőkben, egyikben sincs tiltva a felugró ablak.
Felvettem videóra, de mivel nagy a fájlméret, azokat nem tudom itt megosztani. Most küldhetem be papír alapon. Ezt utálom. Grrrr

Levél az ügyfélszolgálatnak:

Tisztelt Cím!
Bankkártyás fizetés esetén a weboldal nem rejti el a bankkártya CVV kódját, az látható marad a képernyőn. Ez egy biztonsági hiba, amit egy esetlegesen mögöttem álló valaki könnyedén el tud olvasni. A weboldal kódjában ez áll: <input id=“card-cvv” class=“invalid” type=“tel” name=“cvv”… A hiba a type=“tel” részben van, annak “password” mezőnek kellene lennie.
Köszönettel …

Válasz:

Köszönjük a megkeresést.
A fizetésnél egy külön kereskedelmi szolgáltatót használink, így nem tudunk változtatni a rendszeren.
A rendszerünket használó ügyfelet a fizetési kereskedő webhelyére irányítjuk át, ahol megtörténik a fizetés.
Biztosak vagyunk benne, hogy ezek a fizetési webhelyek a legjobb gyakorlatokat követik.
Kérjük, küldje el észrevételét közvetlenül nekik.

Én járjak utána, miért sz@r az a rendszer, amit ők használnak? Érdekes módon egy másik szolgáltatónál is jelentkezett a hiba (másik online fizetési szolgáltató), ott is csak a hárítás megy. Egyszerűen nem is értem a dolgot. Ha én is így hárítanék munka közben, gyorsan kivágnának…

2 kedvelés

Jónéhány helyen előfordul, hogy az összes adat látszik, de a beírandó (pl. SMS-ben érkezett) kódot nem lehet láthatóvá tenni.

Attól, mert több helyen hibás a dolog, még nem kellene általánosnak, netalán elfogadottnak lennie. Másrész, ha jól tudom, EU-n kívül nincs két lépcsős azonosítás, csak bankkártyaadatok. Az biztos, hogy a Mouser oldalán elég csak a számokat megadni, már vonják is le a pénzt a kártyáról.

karacsony van, ho is esett, orulj, hogy egyaltalan meg mukodik :slight_smile:

Kaptam választ:

PCI does not require hiding the CVV while typing. It is also better in terms of UX - the payer can see what he has entered, so the risk of a mistake is minimized. We do not plan to change it.

Q16-ban nem erről az adatról van szó? PCI Compliance Guide Frequently Asked Questions | PCI DSS FAQs

Egyszerű/észszerű lenne a kattintható szemecskét odatenni, majd én eldöntöm, ki áll mögöttem. :slight_smile:
(Néha a saját – pl. régen használt – jelszavam sem tudom meglesni…)

hogy tenyleg jo ez nekunk ez az ál sleep funkcio??? othnagyom a gepet, felallok, kijelzot le sem hajtom, majd lekapcolja a kijelzot par perc mulva ez ok, a k.baszott notifictionok jonnek orba szajban meg otthagyas utan 10 oraval is, aztan mikor visszaulok akkor 10 perc kell mire magahoz ter, touchpadra nem reagal, strandlabda, ez igy mire jo??? sleepbe nem megy magahoz terni nem tud, es rendszeresen, mindegy mi van nyitva, hany ablak milyen app, m1 air egyebkent de mindegy is ez szerintem az utobbi evek esznelkul kinyomott OS-nek koszonhetjuk meg a futo padon kodolo munkatarsaknak, meg tobb kerthelyseget az apple bazisra cimszoval kuldenek egy szamot az infinityloopra mindenkinek aki szereti

1 kedvelés