Dühöngőcske

Nem tudom megszokni.

El bizony! :)

Legutobbi “telet” a nyarban toltottem ott a messzi nyugaton… vittem magammal egy monitort a borondben :-) (jah, meg egy mini-t is)

Nekem egyenlőre elég a kijelző, meg ha monitorra akarnám kötni, akkor vehetnék valami átalakító fiszem-fa…omot is sokezerért. Nem akarok ilyesmire költeni…

30 posts were split to a new topic: Fenntarthatóság

Üzleti érzék hehe őőő grrrrrrrr

7 kedvelés

Na ne röhögtessünk! :slight_smile:
tisztelt-1

5 kedvelés

Azt a leborult kerítését neki! A Facebook jól beállt, mint Pista bácsi a kocsmában… :D

Igen, nem is tudom mikor volt pelda, higy egy ekkora ceg ilyen sokaig szuneteltetsen szolgaltatast valami hiba miatt…

Lehet sokaig tart szallagrol visszatenni a mentest :)

Feckanal van a szerverfarmjuk? :slight_smile:

6 kedvelés

Fecka es a szalag. De szép is volt.

Már már hiányzik mi? :D

1 kedvelés

Nem semmit esett a tőzsdén…

Egy leírás, mi történt: https://blog.cloudflare.com/october-2021-facebook-outage/

2 kedvelés

:smiley: :smiley: :smiley:

2 kedvelés

4 kedvelés

Numbers

Hogyan tudnak ilyen eredmények kijönni?

Lebegőpontos számábrázolásból fakadó hiba. Talán próbáld meg először a szorzást és utána a kivonást. A3 * 1000 - A2 * 1000 Vagy csak kerekítsd a végeredményt. Amúgy ez akkor szokott előfordulni, ha van egy olyan művelet, ami egy nagyon kicsi számot eredményez (0 közeli), mint itt az A3-A2, vagy bizonyos törtszámoknál, bár szerintem ennek még nem kéne gondot okoznia.
Egy példa (pythonban): 0.3 * 3 == 0.9 → False, mert 0.3*3 = 0.8999999999999999 :)

1 kedvelés

Biztos a nemzeti banknál számolták ki :D :D

3 kedvelés

Értem én, hogy lebegőpontos hiba de eléggé furának hat a dolog. Excel nem csinálja, másrészt 0.004 vagy 0.158 nincs annyira közel a nullához igaz, attól függ, hágy biten tároljuk a számot. Egy nyolc bites mikrokontrollertől elnézem a dolgot (nem mintha azokon hazsnálnék lebegőpontos számokat) de egy 64 bites rendszeren ne már. :slight_smile: Gyaníthatóan a Numbers hülyesége mert több programban pontos eredményeket kapok.

Apple Script Excel