Final Cut Pro X

A SMOKE / FLAME ASSIST precizebb. Kisebb kulonbsegeknel ( nem magas zold peak jelek) a Davinci gyakran hibazik (mindent osszevagdos, vagy ellenkezoleg- tetlenkedve kihagy). A Smoke/Flame Assist-nal viszont az vatozasok merteket keyframe-elni is lehet…
(OFF: Sokan nyavognak hogy a Smoke/Flame Assist felulete komplikalt es opciokkal tulterhelt. Es ugy erzik magukat mintha egy foldonkivuli civillizacio urhajojanak vezerlopultja ele ultettek volna oket. De pont az ilyen opciok mentenek meg nehany helyzetben. Hiszen tudjuk, hogy idealis helyzetek, workflow-k es forrasanyagok csak az Apple promokban vannak. Realis munkaban - max 20% ON)

2 kedvelés

Egy elég komoly minisorozat az X-en vágva.
Általában ProRes 4444-ben forgott, ARRI Alexa-n.
Ajánlom a lenti írást, érdekes. Sok-sok részlettel.

http://www.fcp.co/final-cut-pro/articles/2054-cut-with-fcp-x-the-prestigious-period-mystery-thriller-la-peste-surpasses-game-of-thrones-to-become-the-most-watched-television-series-in-spain

3 kedvelés

Sziasztok! Egy újságcikk 1999-ből, a Wideomaker magazinból.
Bevallom, akkor még azt sem tudtam, hogy mi az a Mac és mi az a nonlineáris vágás. :nerd_face:
https://www.videomaker.com/article/c5/7503-benchmarkapple-final-cut-pro-bundle-turnkey-nonlinear-editing-system

Emlekszem ezekre az idokre… Majd megjelentek a FWos iMac DV-k. Elso otthoni gepem volt egy uj iMac DV SE. Az elso FCP a v1.25 volt ha jol emlekszem (az biztos hogy 1.x). Elso komoly doc filmsorozat- FCP4. Elso Sony Pictures Television sitcom - FCP5 (kb 2004). Utolso film es filmsorozatok- FCP7 (2017).
Neha futnak projectek FCPX-en, gratula. Szurkolok. Oszinten. De en szemely szerint (egyenlore) Premiere (utalom mert bugos)/Avid -> Smoke/Flame(/-Assist)->Resolve.

2 kedvelés

Sziasztok, hétfőn jön a 10.4.1. (ProRes RAW támogatással is…)

És itt egy cikk a Mac Pro fejlesztéséről és a pro szoftvercsalás kapcsolatáról is. Kíváncsian várom már 2019-et. :slight_smile:

Nem azt igertek, hogy iden jon ki az uj macpro? De lehet rosszul emlekszem…

De.

Mondjuk meddig tart tervezni egy hazat es beleepiteni egy pc-t? Komolyan eloveszik az aktualis csucs xeonokat meg a top amd vga-t, terveznek valami szep hazat es kesz. Ez 3 ev munka 5e mernoknek? :)

Ki kell fejleszteni egy workstation-class Apple ARM processzort. :-P Csak ez lehet.

4 kedvelés

NEm, minden evben azt igerik, hogy majd jovore;)

(most tenyleg megjelent valami 2019s datum itt ott)

Megjelent a 10.4.1
Csak High Sierra alatt megy. Mondjátok már meg- ezek normálisak? Én biztos nem frissítem arra a béta hulladékra. Pedig nagyon kéne az mxf kezelés javítás ami bekerült mert pl. pont ma dobtak vissza egy anyagomat mxf export hibákkal. Eszem megáll. Marad a send to compressor újra.
Itten vannak az újítások.

ezt mondjuk sz.patasnak hivjak egyszerubb helyeken, remek

Remelem az SXS katya import crasht is javitottak…
Amugy nem olyan rossz a HS. En is ugy raktam fel mint akinek a fogat huzzak (Sierrat ki is hagytam), de egesz jol elvagyok vele.

szerk:
javitottak!

2 kedvelés

Nem rossz ez az update/feature. Lassan lepkedunk elore. Par eve mit nem adtam volna a feliratozoert…

nagyon off de ez kemeny lett:
https://www.blackmagicdesign.com/products/davinciresolve/

A BM nagyon érti az ön-fényezést-)
A “szakmai” oldalak tele vannak a fizetett ajnározó cikkeikkel, így szép -úgy fasza a resolve, és tessék már megnézni a hozzászólásokat a valódi felhasználóktól. Hát lesujtó. Én is használom néha de csak fényre és exportra, már ha tuljotok az edit részen fagyás, összeomlás nélkül. Linuxosok, osxesek köpködik rendesen, a winesek vannak el vele a legjobban (restart oszt jó lesz-) gondolom én.
remélem a magyar bm-esek nem olvassák ezt most itt mert velük vagyok egy folyosón ájvé-) nem lesz több ingyen kávém
off vége

1 kedvelés

Az a baj, hogy miota a fenyelesen kivul telepakoltak mindenfelevel azota instabil az egesz…

kiprobaltam a integralt fusion planar trackeret. haat… nagyon nyers meg ez a beta… 4K Prores 4x4 nel crashelt a program (de mas forras es modulok hasznalatanal is) Szoval ez meg messze van a Nuke Studio v Flame-tol (az uj Flame 2019-tol plane).

Off: Ma én is próbáltam (volna) a BMR 15-öt. De szinte bármi komolyabbat csináltam, összeomlott.
On: a Final Cut CC-je tud feliratot “ráégetni” a videóra. Próbáltam, de egyelőre nem találtam a funkciót. Compressorban sem. Viszont magyar sub-ot, csak az ITT tud (hosszú Ő-t, Ű-t), a CEA-608 nem. Bár az utóbbin nem csodálkozom, mert ez észak amerikai szabvány, ha jól tudom.

Feliratozáshoz eddig a Jubler-t használtam az idözítéshez, majd az x-title allalmazással átvittem XML segítségével a Final Cut-ba a feliratot.

Nekem továbbra is stabil a HS. Ha az X-et használom, akkor mindig ezzel boot-olok. Már a sokadik projektet csinálom.