Fontos: Feltörték a beszmacet

Jóhát, azon, hogy nincs válasz ne lepődj meg, nem kommunikálnak. Nekem sem írtak semmit e-mailben pl.

1 kedvelés

naszóval
az emailcím, mint olyan személyes adatnak minősül. a beszmek (mint általában a többi portál) az emailcím alapján regisztrálja a felhasználót, persze úgy, hogy a 2011. évi CXII. tv rendelkezéseit betartja. már nem emlékszem, de nyilván bekantitottam az, hogy beleegyezek a személyes adatomat nyilvántartsák, kezeljék (bár ez olyan régen volt, hogy akkor ez a tv még nem élt)

ezen tv.-ben
14. § Az érintett kérelmezheti az adatkezelőnél
a) tájékoztatását személyes adatai kezeléséről,
b) személyes adatainak helyesbítését, valamint
c) személyes adatainak - a kötelező adatkezelés kivételével - törlését vagy zárolását.

továbbá:
17. § (1) Ha a személyes adat a valóságnak nem felel meg, és a valóságnak megfelelő személyes adat az adatkezelő rendelkezésére áll, a személyes adatot az adatkezelő helyesbíti.
(2) A személyes adatot törölni kell, ha
a) kezelése jogellenes;
b) az érintett - a 14. § c) pontjában foglaltak szerint - kéri;

tehát ha a kedves admin, vagy akárki nem teszi meg azt a lehetőséget, hogy töröljem magam, vagy egy kattintásra, vagy kérésre emailben, akkor nem egyszerűen szabálysértést, de törvénysértést követ el!!

most akkor azt kérem, hogy valaki keressen rám, hogy milyen email címre változtattam a hozzáférésem. törölt felhasználó a nick nevem, az aláírásomban ott a beszmek mehet a levesbe.
mivel nem tudok belépni, ezért a fórumon nem tudom megnézni az elérhetőségem.

de az is jó, ha privát üzetet küld, mert abbol is talán rájövök, melyik emailcím a jó
köszi

1 kedvelés

Ez jó azoknak akiket még nem töröltek, köszi:-)

Viszont az is igaz, hogy tulajdonképpen kértem tájékoztatást, hogy hogy tárolják az üzeneteket, de választ nem kaptam.

Ez mit jelent pontosan? Mert ha kötelező adat az e-mail cím, mint mondjuk azonosító eszköz, akkor nem biztos, hogy törölhető. Bár remelem ez nem ezt jelenti.

az emailcím, mint egyedi azonosító személyes adatnak számít, főleg ha mellé még egyebeket is megadsz (pl név)

most megnéztem a regisztrációt a bm-en, nincs behivatkozva az említett törvény, ettől függetlenül még vonatkozik rá.

csekkolj le bármilyen regisztrációt (pl indapass), és nézd meg az adatkezelési tájékoztatót. elég egyértelmű

köszi

Egyébként mióta kirobbant ez az ügy, azóta írni akartam, hogy nemrégiben az Atlassian-t is feltörték, “hasonlóan nagyon durván”, mivel ott is megszereztek szinte mindent. Pl jelszavakat, céges beszélgetéseket (Hipchat), … . Viszont bár nem tudom hány nap után, de kaptam egy levelet, hogy változtassak jelszót. És ott nem köntörfalaztak, nyíltan beismerték, hogy a privát céges beszélgetéshez is hozzájuthattak titkosítás nélkül a “tolvajok”.
Szóval el lehet ezt intézni normálisan is még ha nagyon súlyos dologról van is szó.

A bitbucket-ot érintette? Nekem nem küldtek levelet:-/

Ez mikor volt? Hasznalunk Jira-t is, BitBucketet is, de nem remlik, hogy kaptam volna ilyet.
Ma jott egy a SourceTree-re, de az meg nem erint.

[EDIT] Megvan, a HipChatet erintette csak: https://thehackernews.com/2017/04/hipchat-group-chat-hacked.html [/EDIT]

Nem emlékeztem pontosan a levélre, 04.24-én kaptam meg. És tényleg csak a Hipchatet érintette.
Idézet a levélből:

This weekend, our Security Intelligence Team detected an incident affecting HipChat.com that may have resulted in unauthorized access to user account information (including name, email address and hashed password). HipChat hashes passwords using bcrypt with a random salt. In our security investigation, we found no evidence of unauthorized access to financial and/or credit card information. We can also confirm that we have found no evidence of other Atlassian systems or products being affected.

Nem tudom, hogy ki gerjeszti a tuloldalon a feszultseget, de szerintem ez nem a legelfogadhatobb mondja a dolognak. Mert ez a viselkedes, peldaul engem zavar.

Nekem meg mindig frissites van, siman letiltottak. Mi van a topicban? Most megint jol felhuztam magamat hogy nem torolnek le, rendesen hulyenek neznek. Meglepodnek ha megkeresem oket?

Szerintem téged letiltottak, ez van most az aktuális, de egyébként kihalt topikban:

És van még postod, az biztos:

nem téged, solart!

1 kedvelés

Valahol igazat adok neked, de én is ezt tenném a helyükben. Kérték ők is a törlésüket és nem teszik meg. Az én fiókomat törölték, akkor az övéket miért nem tudják?

1 kedvelés

Szerintem is el kell engedni az egészet, szerintem komolytalan leállni velük vitatkozni, még ha igazatok is van…

3 kedvelés

Hát, igazán jó ötlet az egyre elmérgesedő vitában ezt az oldalt reklámozni ott. Alig várom, hogy megjelenjenek itt a beszólogató beszmac-tagok.

Nem a tagokkal van ellentét.
(Aki bedig beszól, törlöd.)

Az most élesedik.